Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka LG F10B8QDA7 - wyskakuje błąd IE

rumin87 10 Paź 2017 10:47 3435 3
  • #1 10 Paź 2017 10:47
    rumin87
    Poziom 2  

Witam, mam problem z pralką LG F10B8QDA7, a mianowicie w momencie włączenia pralki normalnie pobiera wodę do pewnego momentu (do około 1/4 okna pralki) i nagle wyskakuje błąd IE i całą woda zostaje odprowadzona. Wąż doprowadzający wodę jest drożny, filtry wyczyszczone, było kilka malutkich paprochów, ciśnienie wody jest normalne. Dzwoniłem do jednego mechanika, który oświadczył, iż prawdopodobnie padła grzałka, lecz nie wiem co ma grzałka do doprowadzania wody. Pralka ma 3 lata i pierze jedynie 4-5 razy w miesiącu.

0 3
  • #3 13 Lut 2018 08:34
    dkow
    Poziom 14  

Wczoraj zmierzyłem się właśnie z tak usterką.
    Nie posiadam dokładnie takiej samej pralki lecz LG F1289TD ale myślę, że idea jest ta sama.
    Opis usterki:
    Start prania. Warzenie.
    Nabieranie wody.
    Poziom wody w bębnie doszedł mniej więcej powyżej połowy bębna (nigdy tyle wody pralka nie nabierała).
    Błąd (IE).
    Odpompowanie (nie całej) wody.
    Koniec.
    Przyczyna:
    Czujnik poziomu wody nie był wstanie zmierzyć stanu wody.
    Usunięcie usterki:
    Zdjąć górną pokrywę (2 x wkręt krzyżakowy u góry z tyłu pralki i przesunąć pokrywę do tyłu).
    Sprawdzić membranowy czujnik ciśnienia, rurkę gumowa (bardzo ważne), przewody elektryczne.
    W moim przypadku wysunęła się z króćca czujnika gumowa rurka (od wibracji bębna). Nasunąłem ją z powrotem i zabezpieczyłem opaską.
    Całość naprawy trwała 5 min.
    Pralka LG F10B8QDA7 - wyskakuje błąd IE
    Pralka LG F10B8QDA7 - wyskakuje błąd IE
    Pralka LG F10B8QDA7 - wyskakuje błąd IEPralka LG F10B8QDA7 - wyskakuje błąd IEPralka LG F10B8QDA7 - wyskakuje błąd IE

5
  • #4 15 Lut 2018 19:42
    rumin87
    Poziom 2  

W moim przypadku uszkodzony był hydrostat. Ale wymiana też trwała 5 min :)

2