Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 508 - Nie działa sterowanie lusterek

colin578 10 Oct 2017 12:25 3879 4
    colin578
    Level 17  
    Witam. Mam taki problem z peugeotem 508 2011r. 1.6 hdi Nie działa sterowanie lusterek, ani regulacja, ani składanie oraz na panelu kierowcy działa tylko sterowanie szybą kierowcy (pozostałe szyby działają tylko swoimi włącznikami). Na kostkę od sterowania lusterek nie dochodzi żadne napięcie, bezpieczniki posprawdzane poza kilkoma na których wgl. nie było napięcia są ok. Diagnoza lexią pokazała:
    1. U1F00 00 zdarzenie usterki nie zanotowane w dzienniku
    2. B162C 12 Usterka spójności między sterowaniem i stanem przekaźnika plus acc+
    3. U1F32 87 Usterka - brak komunikacji z modułem przełączników drzwi kierowcy.
    Gdzie szukać usterki jest jakiś przekaźnik i za nim bezpiecznik do zasilania drzwi? Zaraz będę rozbierał drzwi i szukał czy prąd nie zgubił się gdzieś po drodze, ale czekam na jakieś wskazówki. Pozdrawiam.
    colin578
    Level 17  
    Sprawdzone drzwi, przejścia między przewodami do przelotki i do wszystkich wtyczek są. Wygląda tak, jakby sygnał który idzie z BSI do drzwi wchodzi do włącznika (cały moduł z płytką) i ginie, może być uszkodzony moduł włącznika i dlatego się tak dzieje?
    sanremo
    Level 8  
    Witam kolego mam taki sam problem jak to rozwiązałeś ?
    adampolus85
    Level 1  
    Dzień dobry, miałem identyczny problem z moim DS4 z 2013 r. Rzeczy, które nie działały: sterowanie i składanie lusterek, szyba od strony pasażera z panelu od strony koerowcy(od strony pasażera dzialala) , brak podświetlenia panelu szyb kierowcy, niedziałające masaże oraz sterowanie odcinkiem lędźwiowym, brak podswietlenia przycisków sterowania masażem.
    Winnym okazał się bezpiecznik f9 60A w komorze silnika na akumulatorze. Miałem czarne myśli, że can że jakies moduły a tu taka prozaiczna przyczyna. Ps jeżeli ktoś będzie zainteresowany jakimiś schematami ele do citroena proszę info na pw.