Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr telefoniczny

dgaleza 06 Sie 2005 18:33 3797 6
 • #1 06 Sie 2005 18:33
  dgaleza
  Poziom 20  

  WITAM!!!

  Poszukuje schematu prostego filtru telefonicznego. Łączę się z internetem poprzez modem, lecz często zrywa mi on połączenie. Proszę o rady i o pomoc.

  Pozdrawiam.

  Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

  Kaszmir w jednym z tematów napisał:

  Cytat:
  Filtr telefoniczny służy do zabezpieczenia lini telefonicznej (dlatego się tak nazywa ) i nie nadaje się do zabezpieczenia sieci LAN. A jest to po prostu kilka warystorów i jakiś ochronnik gazowy - wszystko to ma chronić przed zbyt wysokimi napięciami mogącymi uszkodzić telefon (sfoją drogą dużo współczesnych aparatów ma coś takiego już wbudowane).


  Jak taki filtr wykonać???

  0 6
 • #2 08 Sie 2005 09:40
  andrzej.q
  Poziom 10  

  Jesli chodzi o filtr to nie pomoge. Natomiast jesli podalbys info na temat modemu (producent, typ) OS komputera, i czy wiesz z jaka centrala sie laczysz - czy cyfrowa czy analogowa to powiedza Ci w tpsa w biurze zgloszen awarii to moze uda sie cos wymyslec. Moze musisz po prosu troszeczke zmienic konfiguracje i bedzie po klopocie.

  0
 • #3 08 Sie 2005 12:47
  mrrudzin
  Poziom 39  

  Ale to chyba nie o taki filtr koledze chodzi. Te warystory mają za zadanie zapobiec pojawieniu się zbyt wysokiego napiecia na linii. Chodzi o to żeby nie uszkodzić aparatu w przypadku np. przepięć. (podobnie w sieci LAN. Gdy mamy jakiś przewód (który np. sobie wisi pomiędzy blokami, lub leci po ścianie) uderzenie pioruna może zaindukować w nim wysokie napięcie i spowodować uszkodzenie sprzętu. Warystor ma taką charakterystykę, że zmienia się prąd płynący przez niego w zależności od przyłożonego napięcia (do pewnego napięcia prąd ten jest znikomy, później rośnie bardzo gwałtownie). Więc gdy napięcie osiągnie jakiś poziom - linia jest po prostu przez warystor "bocznikowana".
  Jeżeli modem zrywa Ci połączenie - najprawdopodobniej wynika to z odległości (słaby sygnał) lub jakości przewodów sygnałowych czy/i centrali telefonicznej.
  Możesz udzerzyć do TPsy. Ale...
  Ewentualnie spróbuj zdobyć starszy modem. Te produkowane kiedyś były mniej wrażliwe na zakłócenia.

  0
 • #4 08 Sie 2005 14:13
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  #5 08 Sie 2005 14:26
  mrrudzin
  Poziom 39  

  Żeby nie rozpi******o sprzetu w czasie burzy.
  Filtry nie ograniczają się tylko do tych które dają z zestawem neostrady :)

  0
 • #6 08 Sie 2005 19:32
  dgaleza
  Poziom 20  

  właśnie o schemat takiego filtru mi chodzi

  0
 • #7 08 Sie 2005 22:23
  nemo07
  Poziom 36  

  mrrudzin napisał:

  Jeżeli modem zrywa Ci połączenie - najprawdopodobniej wynika to z odległości (słaby sygnał) lub jakości przewodów sygnałowych czy/i centrali telefonicznej. ... Ewentualnie spróbuj zdobyć starszy modem. Te produkowane kiedyś były mniej wrażliwe na zakłócenia.
  Zgadza się. Kiepskie łącza najczęściej prowadzą do zrywania komunikacji i to nie tylko po klasycznym modemie, także przy ADSL. Modem traci sync i jest "po kompocie" - erase and rewind. :P Pozdro

  0
  Szukaj w 5mln produktów