Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja naziemna - nie odbiera na 2 tv

czesiek1200 10 Paź 2017 13:20 204 5
  • #1 10 Paź 2017 13:20
    czesiek1200
    Poziom 2  

Witajcie,
    Mam trochę dziwną sytuację u teściów, mianowicie jest tam zamontowana jakaś antena kierunkowa nieznanego producenta. Teściu zakupił rozgałęźnik (splitter) na 3 telewizory (jakiś najtańszy za 6zł), przy nowszym telewizorze jest zasilacz 12v z separatorem a drugi telewizor ma założona wtyczkę antenową. Problem jest tego typu, że gdy tylko podłączony jest do starszego telewizora wtyczka antenowa to nie działa nigdzie telewizja, a dodatkowo przestaje świecić dioda na zasilaczu przy nowszym tv. Gdy odwrócimy sytuację i damy zasilacz przy starszym telewizorze to wszystko jest w porządku i można oglądać telewizję na 2 telewizorach. O co to może chodzić ?
    Pozdrawiam

• #2 10 Paź 2017 13:27
    procsa
    Poziom 17  

czesiek1200 napisał:
    Teściu zakupił rozgałęźnik (splitter) na 3 telewizory (jakiś najtańszy za 6zł)

Takie cuda raczej nie przepuszczą napięcia z zasilacza do anteny jednym z wyjść, bo mam rozumieć że zasilacz jest podłączony do jednego z 3 wyjść rozgałęźnika ?

Antena ma wzmacniacz? Jak daleko Jest od nadajnika ?

• #3 10 Paź 2017 13:39
    czesiek1200
    Poziom 2  

procsa napisał:
    czesiek1200 napisał:
    Teściu zakupił rozgałęźnik (splitter) na 3 telewizory (jakiś najtańszy za 6zł)

Takie cuda raczej nie przepuszczą napięcia z zasilacza do anteny jednym z wyjść, bo mam rozumieć że zasilacz jest podłączony do jednego z 3 wyjść rozgałęźnika ?

Antena ma wzmacniacz? Jak daleko Jest od nadajnika ?

Tak, zasilacz jest podłączony do jednego z 3 wyjść splittera, gdzie mam napis - "power pass". Przepinałem pod inne wyjścia w rozgałęźniku ale bez rezultatu.
    Dlatego tak jak pisałem wyżej, dziwne jest to, że jak zasilacz z separatorem jest przy starym telewizorze to wszystko jest ok, a odwrotnie są świry. Od anteny do splittera jest jakieś 6m, od splittera do jednego i drugiego tv jakieś 3m i 8m.

• Pomocny post
    #4 10 Paź 2017 13:42
    klamocik
    Poziom 22  

Wejście antenowe drugiego telewizora zwiera zasilanie, więc trzeba w rozgałężniku lub wtyczce telewizora zamontować kondensator ok 400pF lub kupić odpowiedni rozgałężnik.

• #5 10 Paź 2017 13:52
    czesiek1200
    Poziom 2  

klamocik napisał:
    Wejście antenowe drugiego telewizora zwiera zasilanie, więc trzeba w rozgałężniku lub wtyczce telewizora zamontować kondensator ok 400pF lub kupić odpowiedni rozgałężnik.

To szybciej będzie chyba zmienić rozgałęźnik:) Jaki tani mógłbyś zaproponować ?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson