Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW/Exx - Wyjście liniowe z radia w BMW Exx (dorobienie)

przemek4net 10 Paź 2017 14:22 438 0
 • #1
  przemek4net
  Poziom 9  
  Cześć,
  W BMW (seria Exx), o ile mi wiadomo, nie ma wyjścia liniowego z radia. W podstawowym audio głośniki przednie (pewnie reszta także) idą bezpośrednio z radia a w lepszej linii audio (logic7) idą ze wzmacniacza BMW połączonego z radiem światłowodem (standard własny BMW). W radiu (o ile mi wiadomo) "przestawia" (przekodowuje) się tryb "basic" na tryb "lepszy" i to dopiero uruchamia funkcjonalność przesyłania dźwięku światłowodem, co wymusza konieczność przepięcia całego audio na wzmacniacz (+ wymiana reszty głośników). Generalnie brakuje mi dobrej sceny i w zasadzie upgrade głośników w przednich drzwiach byłby dla mnie zadowalający .
  Oczywiście mógłbym użyć konwertera hi->lo, ale mam pewne obawy czy to nie pociągnie spadku jakości/szumy itp. - takie coś użyłem tylko raz w życiu do podłączenia wzmacniacza dla suba
  Pomysł:
  Kupić na testy używanie radio (są od 50pln) zrobić sekcję zwłok, namierzyć kość/podzespół będący wzmacniaczem, namierzyć wejście sygnału low i kablami wyprowadzić to poza obudowę (+ podłączyć zwykły wzmacniacz)
  Brzmi to sensownie i „zrabialnie”? Mogę kupić jakieś, rozebrać, porobić zdjęcia i prosić kogoś o pomoc w identyfikacji wzmacniacza w radiu + „nóżek” w sygnałem liniowym (+ takowe wyprowadzić w moim radiu)
  Pozdrawiam,
  Przemek
  P.S.
  Chodzi o E90 LCI z lat 2008-2012 ale analogicznie będzie to wyglądać w całej serii E