Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne uzupełnianie danych w tabeli excel

mholizna 10 Paź 2017 15:04 771 2
  • #1 10 Paź 2017 15:04
    mholizna
    Poziom 2  

Witam,
    potrzebuję pomocy, aby dane z formularza uzupełniał automatycznie dane w tabeli zgodnie z kolumnami.... Niestety nie mogę w tym znaleźć pomocy... W mailu jest załącznik z poglądowymi danymi jakbym to chciała mieć.... Zależy mi też, aby po uzupełnieniu pierwszej pozycji, kolejne dane pojawiały się poniżej, w celu nie usunięcia danych z powyższego wiersza. Chciałabym, aby funkcja nie wykorzystywała funkcji VBA.

formatk..xlsx Download (93.62 kB)

0 2
  • #2 11 Paź 2017 10:32
    Maciej Gonet
    Poziom 32  

A jak Ty to sobie wyobrażasz bez VBA? Jaki mechanizm miałby uruchamiać to kopiowanie? Jest tam jakiś Przycisk 11, jeśli jego kliknięcie miałoby powodować kopiowanie, to przecież on musi być podpięty do jakiegoś makra, choćby bardzo prostego. Jeśli miałoby to być bez tego przycisku, to skąd formuły mają wiedzieć, że edycja jednego wiersza jest już skończona i trzeba przejść do następnego?
    Bez VBA jest takie narzędzie w Excelu jak formularz, ale to jest narzędzie bardzo stare i niekonfigurowalne, poza tym jego układ jest pionowy, a nie poziomy i nie ma w nim list rozwijanych, za to można wygodnie nawigować po całym arkuszu i edytować co potrzeba.

0
  • #3 11 Paź 2017 11:38
    mholizna
    Poziom 2  

Tak zgadzam się dopiero później to przeanalizowałam.... Dzięki za pomoc:)

0