Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips FW 590C/34 - Przerywa przy odtwarzaniu płyt CD

10 Paź 2017 16:15 531 7
  • Poziom 19  
    Mam specyficzną usterkę, a mianowicie przerywa przy odtwarzaniu płyt CD. Płytę czyta normalnie i później następują sekundowe lub kilkusekundowe przerwy i następuje odtwarzanie do następnej przerwy. Laser -oczywiście -przeciściłem w pierwszej kolejności i nic z tego. Czy ktoś z kolegów spotkał się z taką usterką?

• Poziom 39  
    Wymień głowice laserową wraz z mechanizmem i problem zniknie.
    MECHANIKA CD - VAM2201/07
  • Poziom 19  
    Czy to zjawisko może powodować stwardniały smar na osi przesuwu zespołu głowic?
    Czy ewentualnie przeczyścić tą oś?

• Poziom 39  
    Czyszczenie nie pomoże ale spróbuj. Stawiam bardziej na zdarte m.in. zębatki
    oraz niedomagający silnik.
  • Poziom 43  
    Piotr2608 napisał:
    Czyszczenie nie pomoże
    A niby czemu? Jak jest stwardniały smar, to zawsze można go usunąć. Tam są o ile pamiętam ślizgacze plastikowe? A silnik swoją drogą można sprawdzić.
    Sprawdziłem - z jednej strony plastik, z drugiej pręt metalowy. A co do zębatek - nie spotkałem się jeszcze żeby się zęby zdarły - za mała moc silnika przesuwu karetki.

• Poziom 39  
    Zdzierają się, ząbki robią się półokrągłe. Czyszczę takie mechanizmy w myjce ultradźwiękowej, ponownie smaruje smarem teflonowym
    i nie zawsze przynosi to zamierzony skutek.
    Po zakupieniu nowego mechanizmu wystarczyło iż przełożyłem zębatki i mechanizm działał.
  • Poziom 19  
    Czy ktoś z kolegów posiada instrukcję serwisową tego "cuda". Nie mam pojęcia jak "dorwać " się do mechanizmu.

Dodano po 3 [minuty]:

Uzupełniam treść: w internecie trudno znaleźć tą instrukcję. Co prawda na jednej stronie była niby instrukcja serwisowa tej wieży, ale po otwarciu pliku PDF okazało się ,że jest to wież FW 399, ale tam jest mechanizm f-my Sanyo i to fragmentarycznie podany mechanizm.