Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tig Magnum viper 210ac/dc nie działa tylko u mnie.

leszczo1 10 Paź 2017 22:14 720 3
  • #1 10 Paź 2017 22:14
    leszczo1
    Poziom 2  

Witam wszystkich
    Mam problem ze swoim tigiem a mianowicie:
    1. Tig daje iskrę a nie chce zajarzyć łuku na obu metodach ac/ dc (przeskok iskry jest bark rozpoczęcia spawania). Dzieje się to tylko w moim warsztacie.
    Zawoziłem tiga w 3 inne miejsce problemu takiego nie ma.
    W warsztacie podłączałem go do 230V w różne gniazdka efekt cały czas ten sam.
    Przerabiałem wtykę siłową na 230V efekt dalej ten sam.
    Co może być przyczyną (kiepska jakość prądu czy może coś innego).
    Proszę o pomoc

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 11 Paź 2017 12:14
    SQ5AZP
    Poziom 26  

Sprawdź napięcie zasilania pod obciążeniem.
    Sprawdź rezystancję uziemienia.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 11 Paź 2017 13:30
    Akrzy74
    Poziom 39  

leszczo1 napisał:
    Dzieje się to tylko w moim warsztacie.
    Zawoziłem tiga w 3 inne miejsce problemu takiego nie ma.

Czyli ma kolega problem z instalacją w warsztacie.
    SQ5AZP napisał:
    Sprawdź rezystancję uziemienia.

Wiesz o czym piszesz? Proszę rozwinąć myśl. Zastanawia mnie, skąd kolega wie o jakim układzie sieci jest ten temat i jaki to ma wpływ na spadek napięcia w przewodach czynnych/roboczych.
    Autorowi proponuję wezwać elektryka, który sprawdzi impedancję pętli zwarcia w obwodzie zasilania, oraz w każdym z gniazdek.

0
  • #4 11 Paź 2017 22:54
    SQ5AZP
    Poziom 26  

Widzę, że kolega Akrzy74 szczególną przyjemność znajduje w wytykaniu błędów językowych lub nazewnictwa. I zamiast po ludzku wytłumaczyć - korzysta z pozycji moda aby się wyzłośliwiać. Niedawno zostałem przecież przez moderatora zrugany za zwyczajny sarkazm. I może należy zasady stosować do wszystkich uczestników (w tym administracji) jednakowo... :?:
    Popełniłem błąd, użyłem niewłaściwego określenia. Powinienem napisać impedancje pętli zwarcia - za co przepraszam.
    A kolega moderator może wyjaśni założycielowi wątku jaki wpływ na inwertorowe oraz transformatorowe źródła spawalnicze ma napięcie zasilania nadmiernie odbiegające od nominalnego.

0