Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Pioneer DEH-1800UB nie odbiera jedna stacja fm

jeżyk15 10 Oct 2017 23:38 2223 6
    jeżyk15
    Level 5  
    Witam posiadam Radio samochodowe Pioneer DEH-1800UB problem polega na tym że nie mogę odbierać jednej stacji Fm a dokładnie 98,10 tj eska czasami tak jakby coś było słychać ale strasznie szumi w poprzednim radiu wszystko pięknie odbierało także myślę że wina leży po stronie radia gdzieś w ustawieniach reszta odbiera dosyć ładnie ktoś wie jak zrobić żeby 98,10 odbierało czysto, wyraźnie? zależy mi na tym ponieważ to moja ulubiona stacja.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    mar-ilo
    Level 11  
    W jakim aucie masz to radio, oraz jakie było poprzednio (czy było fabryczne, czy było już wcześniej zmieniane i poprzednie odbierało dobrze a to nie koniecznie)?
    jeżyk15
    Level 5  
    Auto to golf 3 było to chyba fabryczne radio nie jestem pewien ale pisało na nim chyba alpha i znaczek Volkswagena był na nim i stacja eska odbierała , auto posiadam 1,5 roku.
  • Helpful post
    mar-ilo
    Level 11  
    Proponuję zakupić Separator - służy on do podania zasilania na antenę. Fabryczne radia posiadają takie urządzenie wmontowane w środek radia. Urządzenie to jest potrzebne w przypadku montażu nowego radia (SONY, PIONEER i innych) w miejsce fabrycznego radia w autach grupy VW.

Anteny w samochodach mają wzmacniacz w stopce, do którego w fabrycznej instalacji doprowadzane jest zasilanie w środkowej żyle kabla antenowego. Zasilanie to podaje fabryczne radio. Jeżeli jednak wymieniacie fabryczne radio na inne (np Pioneer, Sony, Kenwood itd) to niezbędny jest taki separator.
    Żadne niefabryczne radio już nie podaje zasilania na wzmacniacz w antenie i dlatego radio źle łapie fale. Separator podaje napięcie zasilania do wzmacniacza w stopce anteny i jednocześnie separuje to zasilanie od nowego radia żeby go nie spalić.
    jeżyk15
    Level 5  
    Nawet nie miałem pojęcia o takim czymś, ale już zamówiłem także jak przyjdzie i zamontuje to dam odpowiedź czy pomogło :)
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    mar-ilo wrote:
    Proponuję zakupić Separator

jeżyk15 wrote:
    Auto to golf 3

Do golfa 3 nie potrzeba separatora.

mar-ilo wrote:
    do którego w fabrycznej instalacji doprowadzane jest zasilanie w środkowej żyle kabla antenowego

Nie w golfie 3.
    jeżyk15
    Level 5  
    Zamontowałem ten separator i rzeczywiście widać znaczną poprawę radio gra głośniej i wyraźniej niż wcześniej bardzo dziękuję za porady temat zamykam :)