Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

reklama sklepu - zasilanie reklamy

krain83 11 Paź 2017 09:37 444 15
  • #1 11 Paź 2017 09:37
    krain83
    Poziom 3  

Witam.

Mam projekt zasilania reklamy zewnętrznej o mocy 90W zasilanej 12V, są to paski led. Ma ktoś jakiś pomysł jeśli nie ma zasilania sieciowego ?
    Zastosować jakieś akumulatory, generator ?
    Z góry dzięki za jakieś sugestie.

• #2 11 Paź 2017 09:56
    lukaszd82
    Poziom 15  

Reklama ma świecić ciągle czy co jakiś czas? Jeśli nie ma zasilania to instalacja solarna + aku ale to spory koszt.

• #3 11 Paź 2017 10:10
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

krain83 napisał:
    Witam.

Mam projekt zasilania reklamy zewnętrznej o mocy 90W zasilanej 12V, są to paski led. Ma ktoś jakiś pomysł jeśli nie ma zasilania sieciowego ?
    Weź zasilanie ze źródła zasilania kas fiskalnych. Przecież sklep bez kasy nie może istnieć.

• #4 11 Paź 2017 10:17
    krain83
    Poziom 3  

reklama jest po drugiej stronie ulicy brak jakiegokolwiek zasilania sieciowego
    reklama musi świecić tylko w nocy zainstaluję zegar lub czujnik zmierzchu
    Pytanie czy solary z akumulatorami dadzą radę to zasilić

Dodano po 1 [minuty]:

koszt dla klienta nie gra roli reklama ma świecić

• #5 11 Paź 2017 10:29
    lukaszd82
    Poziom 15  

Nie wiem jak w tym miejscu wygląda sytuacja z wiatrem. W mojej miejscowości zamontowano reklamę LED 4x2,5m z zasilaniem z solara oraz mini turbiny wiatrowej. Oczywiście do całości dołożony jest zestaw aku.
    Działa to już ze 2lata i może 2x widziałem że reklama jest wyłączona.
    Wszystko zależy od lokalnych warunków.
    Tutaj masz przykłady oświetlenia reklam 40W Link
    Tutaj masz przykłady oświetlenia ulicznego 56W Link
    Oczywiście pod konkretny układ trzeba dobrać odpowiedni zestaw.
    Co do załączania reklamy to proponuję zastosować czujnik oświetlenia.

• #7 11 Paź 2017 11:04
    vodiczka
    Poziom 42  

kozi966 napisał:
    Wystąpić o warunki przyłączenia do zakładu energetycznego.
    Dla 90W mocy?
    Przy tej mocy rozwiązanie z energią słoneczną spokojnie zda egzamin o ile komuś się ten sprzęt nie spodoba.
    Cena nieco odstrasza ale czego nie robi się dla reklamy? :)

• #8 11 Paź 2017 11:17
    retrofood

vodiczka napisał:
    Dla 90W mocy?
    Przy tej mocy rozwiązanie z energią słoneczną spokojnie zda egzamin

Na pewno? Ja mam po pierwsze spore wątpliwości, a po drugie próby takiego rozwiązania będą nietrwałe w naszych warunkach. To raczej pewnik.
    Zrobiłem kiedyś kilka tabliczek ze świecącymi numerami obiektów, za pół roku ostał się chyba tylko jeden. Wzbudzały zbyt wielkie zainteresowanie u młodzieży.

• #9 11 Paź 2017 11:18
    krain83
    Poziom 3  

boję się że to może ze względu na nasłonecznienie nie działać
    jak będzie pochmurno zimą cały miesiąc ?

• #10 11 Paź 2017 11:25
    kortyleski
    Poziom 40  

Tylko masa kłopotów z tego wyjdzie. Złodziejaszki będą sprzęt demontować, właściciel sklepu będzie wiecznie narzekał i nie wytłumaczysz mu że to nie Twoja wina że kilka dni nie wiało i nie świeciło słońce.

krain83 napisał:
    reklama ma świecić

Najtaniej akumulator ładowany za dnia w sklepie a przed zmrokiem instalowany w solidnej stalowej skrzynce przy reklamie.

• #11 11 Paź 2017 11:44
    vodiczka
    Poziom 42  

krain83 napisał:
    jak będzie pochmurno zimą cały miesiąc ?

Ciągłe zachmurzenie raczej nie jest dłuższe niż 2 tygodnie.
    Jeżeli zleceniodawca reklamy dopuszcza, że w wyjątkowo niesprzyjających warunkach może nie świecić przez kilka kolejnych dni to nie ma problemu.
    Jeżeli nie dopuszcza to jest problem finansowy - odpowiednio duży solar aby nawet w pochmurne dni pokrył minimum 75% zapotrzebowania i akumulatory o pojemności około 500Ah.

Dodano po 4 [minuty]:

kortyleski napisał:
    Najtaniej akumulator ładowany za dnia w sklepie a przed zmrokiem instalowany w solidnej stalowej skrzynce przy reklamie.
    Proste ale uciążliwe.
    Przy codziennym ładowaniu potrzebny akumulator o pojemności 120 Ah, "trochę" waży.

• #12 11 Paź 2017 11:44
    kozi966

vodiczka napisał:
    Dla 90W mocy?

A to jakiś problem? Nie jeden projekt miałem, gdzie trzeba było mieć warunki na zasilanie miernika w szafce (7W). Reklama to akurat nic takiego, można zasilić na umowę z ZE.

kortyleski napisał:

Mi to się by raczej nie chciało takiego czegoś użytkować.

vodiczka napisał:
    odpowiednio duży solar aby nawet w pochmurne dni pokrył minimum 75% zapotrzebowania

Do tego konstrukcja, jakiś układ ładowania, akumulatory i serwis co jakiś czas. Drogo wyjdzie. To nie sygnalizacja drogowa, gdzie błyska sobie lampka co jakiś czas.

• #13 11 Paź 2017 11:53
    vodiczka
    Poziom 42  

kozi966 napisał:
    Do tego konstrukcja, jakiś układ ładowania, akumulatory i serwis co jakiś czas. Drogo wyjdzie. To nie sygnalizacja drogowa, gdzie błyska sobie lampka co jakiś czas.
    Nie neguję, że będzie drogo.
    vodiczka napisał:
    Jeżeli nie dopuszcza to jest problem finansowy

kozi966 napisał:
    A to jakiś problem? Nie jeden projekt miałem, gdzie trzeba było mieć warunki na zasilanie miernika w szafce (7W).
    Problem nie z wystąpieniem o warunki a prawdopodobnie z doprowadzeniem zasilania > przejście przez drogę.
    krain83 napisał:

• #14 11 Paź 2017 12:00
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka

Tak naprawdę nic nie wiemy na temat lokalizacji reklamy oraz lokalu, który ma być reklamowany. Nie możemy rozważać układu zasilania bez konkretnych danych. Nikt nie wie do kogo należy grunt, czy istnieją warunki do przyłączenia z ZE (gdzie znajduje się ewentualny punkt rozbudowy sieci), jak daleko od drogi znajduje się działka z lokalem. Jest wiele niewiadomych, a autorka ma zrealizować oświetlenie reklamy jak sądzę jej autorstwa. Zacznijmy może od początku, czyli szczegółowy opis, oraz czy reklama znajduje się na jakiejś posesji czy może w pasie drogowym, a może w szczerym polu należącym do jakiegoś (innego) właściciela.
    Lampy uliczne też świecą, mimo braku "sztywnego" zasilania, a autorce jak sądzę nie chodzi o przyłącze, licznik i dodatkowe umowy, a o stacjonarne zasilanie.
    Jeśli jest inaczej, wg mnie tylko weryfikacja na miejscu może przynieś pożądany skutek. :)

• #15 12 Paź 2017 13:29
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda

krain83 napisał:
    Zastosować jakieś akumulatory, generator ? .

Paski LED - w reklamie stosuje się moduły LED, na zewnątrz żywotność pasków jest nieciekawa, i w dodatku odklejają się

krain83 napisał:
    reklama musi świecić tylko w nocy zainstaluję zegar lub czujnik zmierzchu
    Pytanie czy solary z akumulatorami dadzą radę to zasilić
    koszt dla klienta nie gra roli reklama ma świecić

W naszej firmie w takich wypadkach robimy wydruk na foliach odblaskowych, i oświetlamy reflektorem punktowym z dachu z budynku na przeciwko. Niejednokrotnie nawet trzeba było oświetlić reklamę 4mx2m z odległości 100m i nie było z tym problemu, reflektor 150W dawał taki odblask że bilbord był widoczny i czytelny z ponad 200m.
    Można też wykleić z kolorowych foli odblaskowych, lub wydruk farbami luminescencyjnymi.
    Przy niedużych reklamach punktowiec 60 - 100Wat też wystarczy lub jakieś ledowce typu pin spot.

• #16 12 Paź 2017 14:25
    vodiczka
    Poziom 42  

wada napisał:
    W naszej firmie w takich wypadkach robimy wydruk na foliach odblaskowych, i oświetlamy reflektorem punktowym z dachu z budynku naprzeciwko. Niejednokrotnie nawet trzeba było oświetlić reklamę 4mx2m z odległości 100m i nie było z tym problemu, reflektor 150W dawał taki odblask że bilbord był widoczny i czytelny z ponad 200m.

Wspaniała podpowiedź, najlepsza z dotychczasowych. Wprawdzie nie spełnia założeń autora tematu
    krain83 napisał:
    Mam projekt zasilania reklamy zewnętrznej o mocy 90W zasilanej 12V, są to paski led.
    ale sądzę, że i autor i zleceniodawca reklamy kupią to rozwiązanie :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME