Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G580 20150 - Brak podświetlenia matrycy - uszkodzona płyta główna

11 Paź 2017 11:32 813 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.

Posiadam laptopa jak w temacie. Sprzęt trafił do mnie w opłakanym stanie, a z racji tego iż posiada całkiem przyzwoite parametry, postanowiłem go odbudować. Po wymianie obudowy, klawiatury i matrycy laptop działa dobrze, poza jednym szczegółem - brakuje podświetlenia matrycy. Dodam że matryca jest nowa, jak również sama taśma.
    Chciałbym wymienić płytę główną, tylko jest problem z dostępnością identycznego modelu.
    Obecna płyta nosi oznaczenie QIWG5_G6_G9 LA-7981P Rev. 1.0
    Poniżej specyfikacja sprzętu w cpu-z:

Lenovo G580 20150 - Brak podświetlenia matrycy - uszkodzona płyta głównaLenovo G580 20150 - Brak podświetlenia matrycy - uszkodzona płyta głównaLenovo G580 20150 - Brak podświetlenia matrycy - uszkodzona płyta główna

Czy jest inny model płyty na której bez problemu będzie działać i7 3632QM? I czy będzie pasować w miejsce obecnej?

• Poziom 35  
    Chciałeś odbudować laptopa czy kupić nowy-uzywka na raty? Chyle czoła przed mistrzem ekonomii :)
    Zmierz bezpieczniki wokół gniazda lvds na płycie głównej.
  • Poziom 10  
    Mistrz ekonomii powiadasz? Aż tak wiele nie poszło w odbudowę ;) Chociaż nie powiem, żal mi tej płyty..
    Jeszcze jest kwestia taka, że trzeba wpierw wiedzieć jak wygląda bezpiecznik..:P Wrzucam fotki, może nie w najlepszej jakości ale powinny wystarczyć i prosiłbym o zaznaczenie owych bezpieczników. Zdjęć nie pomniejszałem.

Lenovo G580 20150 - Brak podświetlenia matrycy - uszkodzona płyta głównaLenovo G580 20150 - Brak podświetlenia matrycy - uszkodzona płyta głównaLenovo G580 20150 - Brak podświetlenia matrycy - uszkodzona płyta główna
  • Red. Komputery FAQ
    nile25 napisał:
    Mistrz ekonomii powiadasz? Aż tak wiele nie poszło w odbudowę ;)

Też bym tak to ujął - mistrz ekonomii. W zasadzie wszystko wymieniłeś, to chociaż płytę uratuj, choć w wypadku jak nie wiesz jak wygląda bezpiecznik SMD to może lepszym rozwiązaniem był by serwis.....

Jaki był model matrycy i jaką założyłeś?
    Podaj pomiary ze złącza LVDS.

• Poziom 35  
    Powinien wyglądać jak ten na foto co ma napisane 0, ale ma być podłączony do wyprowadzeń 1-2 gniazda lvds, możliwe, że znajduje się z drugiej strony, oprócz pomiarów na gnieździe, zbadaj czy nie ma zwarcia do masy na nogach 1-2 gniazda lvds. Tutaj masz schemat http://kythuatphancung.vn/uploads/download/4a699_Compal_LA-7981P.PDF
  • Poziom 10  
    A więc tak: zwarcia z masą na pinach 1 i 2 nie ma. Obadałem bezpieczniki i z nimi jest również ok. Co do mierzenia napięć to po prostu odpuszczam. Boję się że sondą zrobię więcej bajzlu niż to wszystko warte. Oddam lapka do serwisu, niech fachowiec się męczy. Dzięki wszystkim za pomoc.