Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partner 2000r. - Oświetlenie Wnetrza, Centraln zamek

11 Paź 2017 18:16 531 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Mam problem z centralnym zamkiem i oświetleniem wnętrza w Peugeot Partner z 2000r. 1.4 benzyna. Wersja z przesuwnymi drzwiami z obu stron auta tylna klapa do góry.

Oświetlenie prze otwartych drzwiach nie zapala się, kontrolka na desce cały czas się świeci "drzwi otwarte" bez znaczenie czy są drzwi otwarte czy też nie.
    Do krańcówek w słupkach nie są podłączone żadne przewody . Odkręciłem wiązkę przy drzwiach kierowcy i po kolei mostkowałem piny do masy lecz lampka ani razu się nie zapaliła .
    Nie mogę zlokalizować sterownika od oświetlenia i centralnego.
    Po zrobieniu mostka przy samej lampce zapaliła się przednia i zarazem w bagażniku . Już nie mam pojęcia jak dalej ugryźć temat . Co do centralnego bo przez przypadek dowiedziałem się ze jest ;) gdy sprawdzałem masą piny przy drzwiach odezwały się tylne drzwi . Nie stety pilota nie mam,a przy przekręcaniu zamka centralny nie reaguje . Szukałem sterownika z tyłu auta ale oprócz wolnych kostek nic nie znalazłem w załączniku zdjęcia kostek i skrzynki bezpieczników.

Proszę wszystkich chętnych o sugestie co mam zrobić i gdzie wetknąć raczki by z tym problemem się uporać ;)
    Z poważaniem Kamil
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Raczej nic nie znajdziesz. Te auta mają wszystko w BSI. Jak będziesz miał szczęście to naprawisz. Ale raczej szkoda czasu.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Tak też myślałem . Czyli zostaje kupić uniwersalny centralny i zrobić instalacje do oświetlenia . ;(
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Często w tych samochodach zawiesza sie BSI. Pomaga wypięcie wtyczek od strony tylnej BSI i zapięcie ich z powrotem ale na włączonym zapłonie.
  • Poziom 10  
    w Poniedziałek tak zrobię i zdam relacje czy coś pomogło . Jak to nie pomoże zrobię instalacje do oświetlenia krańcówki są wolne w słupkach poprowadzeń przewody na nowo i będzie działać . Tylko nie mogę nigdzie znaleźć przekaźnika który by to wszystko obsługiwał . Najlepszy by był taki który po odłączeniu sygnału wyłączy światło po .10/15s. Ewentualnie dodać ściemniacz .Może macie jakieś namiary na takie cudo ;)
  • Poziom 10  
    Witam ponownie ;)
    Pojawił sie nowy objaw. Zapomniałem o włączonych światłach i zniknąłem na cały dzień jak wróciłem okazało się ze aku. tak się rozładował że żadna z kontrolek zapłonu nie zapalała się po przekręceniu kluczyka . Po naładowaniu aku. odpaliłem auto i zaraz zgasiłem po czym włączyło mi się oświetlenie i teraz za każdym razem jak gaszę silnik żarówki świeca . Kontrolka jednak bez zmian ciagle sygnalizuje otwarte drzwi i przy otwieraniu brak światła .