Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć webasto do sterowania nadmuchem w aucie crv 2 gen.

noel200 11 Paź 2017 21:07 78 0
  • #1 11 Paź 2017 21:07
    noel200
    Poziom 22  

Witam,
    Mam piec webasto, ale z uwaloną elektroniką. Kończę właśnie własny sterownik, taki na wypasie, z zabezpieczeniami itd i zaczynam się powoli zastanawiać jak podłączyć sterowania wentylatorem i klapami w środku auta gdy płyn się już nagrzeje.
    Mam schemat sterownika, ale nie ma tam dedykowanego wejścia z taką funkcją.
    Najszybciej piec jak wykryje, że temperatura płynu już jest odpowiednia to wyśle sygnał do kabiny. Ten wykorzystam do przełączenia przekaźnika, który odłączy mi wentylator od instalacji elektrycznej fabrycznej i zacznie go zasilać z innego układu. Ale wolałbym bardziej kompleksowo. Żeby jeżeli klapy są w innej pozycji niż "na szyby" to żeby też się przestawiły i żeby zamknąć obieg na wewnętrzny. Dużo przekaźników. Może macie jakieś inne pomysły jak to zrobić? Fabryczny panel ma pokrętła z których sygnał biegnie do jakiegoś mikroprocesora, ten obrabia co trzeba i na odpowiednich przewodach wystawia sygnały do serw i tranzystora mocy sterującego wentylatorem.
    Da się to jakoś bardziej elegancko zrobić? Jak takie samochody przerabiane są przez autoryzowane serwisy webasto?
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME