Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć webasto do sterowania nadmuchem w aucie crv 2 gen.

noel200 11 Paź 2017 21:07 312 1
  • #1 11 Paź 2017 21:07
    noel200
    Poziom 23  

Witam,
    Mam piec webasto, ale z uwaloną elektroniką. Kończę właśnie własny sterownik, taki na wypasie, z zabezpieczeniami itd i zaczynam się powoli zastanawiać jak podłączyć sterowania wentylatorem i klapami w środku auta gdy płyn się już nagrzeje.
    Mam schemat sterownika, ale nie ma tam dedykowanego wejścia z taką funkcją.
    Najszybciej piec jak wykryje, że temperatura płynu już jest odpowiednia to wyśle sygnał do kabiny. Ten wykorzystam do przełączenia przekaźnika, który odłączy mi wentylator od instalacji elektrycznej fabrycznej i zacznie go zasilać z innego układu. Ale wolałbym bardziej kompleksowo. Żeby jeżeli klapy są w innej pozycji niż "na szyby" to żeby też się przestawiły i żeby zamknąć obieg na wewnętrzny. Dużo przekaźników. Może macie jakieś inne pomysły jak to zrobić? Fabryczny panel ma pokrętła z których sygnał biegnie do jakiegoś mikroprocesora, ten obrabia co trzeba i na odpowiednich przewodach wystawia sygnały do serw i tranzystora mocy sterującego wentylatorem.
    Da się to jakoś bardziej elegancko zrobić? Jak takie samochody przerabiane są przez autoryzowane serwisy webasto?
    Pozdrawiam

0 1
  • Relpol
  • #2 07 Sty 2018 21:12
    noel200
    Poziom 23  

Zrobiłem tak, że kupiłem na allegro moduł do sterowania silnikami dc z regulacją.
    Sygnał, który przychodzi z webasto załącza przekaźniki, które przełączają silnik wentylatora z oryginalnej instalacji i podłączają go pod ten dokładany sterownik.
    Puki co nie mam żadnego sterowania klapami, ale zrobienie tego nie będzie proste więc na razie odpuszczam temat, bo nie mam czasu. Trzeba tylko pamiętać, żeby przed wyłączeniem silnika ustawić nawiew na szyby i temp na max ciepło.

0