Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampy firmy jj el 84 ecc83

akustyk1980 11 Paź 2017 21:33 204 2
  • #1 11 Paź 2017 21:33
    akustyk1980
    Poziom 12  

Lampy firmy jj to dobre lampy ? Czy rosyjskie lepsze, czy nie ma za bardzo różnicy ?

• Pomocny post
    #2 12 Paź 2017 09:24
    miro.nasz
    Poziom 20  

Witaj!
    W pewnym momencie wszystko co było zdziełane było bardzo dobre.Nawet na polskiej produkcji można było dopatrzyć się napisu zdziełano.
    Wracając do tematu w obecnej epoki elektroniki-tranzystorów,układów każda lampa do odbiorników retro jest dobra by była taka sama o takich samych parametrach.Podczas II wojny Niemcy w swoich radiostacjach stosowali jeden typ lamp.W razie awarii można było sobie poradzić.
    Polska fabryka przedwojenna w produkujące radia Electryk i nie tylko po zagarnięciu przez ZSSR. Na tej bazie wypuściła radia Mińsk.Takie same skrzynki i środek tylko na skali napis Mińsk.Mam jeszcze lampy z dodatkowym nadrukiem zdiełano.
    Lampa jeśli nie jest zapowietrzona i mająca jakąś emisję/grająca/ może być zastąpiona inną i innego producenta,ważne by wszystkie parametry pasowały.

Pozdrawiam
    Miro.Nasz

• #3 12 Paź 2017 17:03
    Futrzaczek
    Admin Grupy Retro

akustyk1980 napisał:
    Lampy firmy jj to dobre lampy ?

Mnie zdarzyło się kilka ze zwarciami w systemie elektrod: jedna mała duotrioda i kilka EL34.
    Generalnie, jeżeli nie wychodzisz poza parametry katalogowe, to podziałają.
    akustyk1980 napisał:
    Czy rosyjskie lepsze, czy nie ma za bardzo różnicy ?

Panuje powszechne przekonanie, że lampy ze starej produkcji były lepsze, bo do produkcji stosowano to, co jest potrzebne, a nie to, co dopuszczają przepisy. Ponadto, park maszynowy był świeższy i lampy robiono większymi partiami.
    Nie zauważyłem wybitnie większej awaryjności lamp z nowej produkcji. Owszem, częściej zdarzają się mikrofonujące, ale bez przesady. Więc nie demonizowałbym.
    miro.nasz napisał:
    Podczas II wojny Niemcy w swoich radiostacjach stosowali jeden typ lamp.W razie awarii można było sobie poradzić.
    Polska fabryka przedwojenna w produkujące radia Electryk i nie tylko po zagarnięciu przez ZSSR. Na tej bazie wypuściła radia Mińsk.Takie same skrzynki i środek tylko na skali napis Mińsk.Mam jeszcze lampy z dodatkowym nadrukiem zdiełano.

Dużo tekstu, mało treści - jaki to ma związek z pytaniem Autora tematu?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME