Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- transformator EI 28 HGX

terman1989 11 Paź 2017 22:10 156 2
  • #1 11 Paź 2017 22:10
    terman1989
    Poziom 1  

Witam, posiadam nie działający zestaw głośników Creative 3300 po pomiarach doszedłem do punktu w którym ustaliłem , że uszkodzony jest transformator EI 28. I nie mam pojęcia gdzie mogę go znaleźć. proszę o pomoc. występuje on na stronach które są po chińsku jednakże nie ma możliwości zakupu na nich.

• #2 11 Paź 2017 22:55
    Christophorus
    Poziom 40  

Niektóre transformatory mają włączony w szereg z uzwojeniem pierwotnym polimerowy bezpiecznik. Bezpiecznik ten najczęściej jest ukryty pod folią ochronną uzwojeń transformatora. Oglądnij dokładnie transformator. Być może wystarczy wymienić ten bezpiecznik.

• #3 11 Paź 2017 23:05
    lukaszd82
    Poziom 15  

Witam,
    zakup takiego transformatora jest bezproblemowy ale symbol nie do końca mówi jakie napięcia wyjściowe ma oryginał, jaki układ wyprowadzeń i jakie wymagane prądy. W sieci wyskakują pod tym symbolem zupełnie różne trafa.
    Link
    Temat uszkodzonego właśnie takiego trafo poruszany był w tym wątku Link
    Należy sprawdzić jakie napięcia i prądy były na oryginalnym trafo i dobrać coś w sklepie elektronicznym lokalnie lub przez internet, np. w TME.
    Może jakiś forumowicz ma takie kolumienki i sprawdzi dla kolegi napięcia na poszczególnych uzwojeniach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME