Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Samsung - Ponowne włączenie drugiego monitora

baza0 11 Paź 2017 22:16 120 6
  • #1 11 Paź 2017 22:16
    baza0
    Poziom 12  

Głupia sprawa. Wyłączyłem drugi monitor ponieważ był mi chwilowo nie potrzebny. Samo wyłączenie z zasilania nie załatwiało sprawy bo system widział tak jakby go. Wiecie pewnie o co chodzi i myszka mogła uciec poza ekran z tego drugiego. Więc wszedłem w rozdzielczość ekranu i ten drugi wyłączyłem :) Teraz nie wykrywa go.

• #2 11 Paź 2017 22:25
    ducker1
    Poziom 24  

Wyłącz komputer, odłącz oba monitory a następnie odłącz wszystko z zasilania i odczekaj chwilę.

Nie wiem czy to jakieś zabezpieczenie w kartach graficznych czy po prostu jakiś błąd ale już kilka razy spotkałem się z tym że po zaniku zasilania lub przypadkowym odpięciu wtyczki zasilającej od monitora po ponownym podłączeniu komputer go nie widział.

Musiał chwilę "odpocząć" bez prądu i wszystko wracało do normy.

Monitor to nie żarówka, między nim a komputerem zachodzi jakaś komunikacja więc jeśli zostanie nagle przerwana elektronika musi to jakoś przetrawić. Dlatego na przyszłość zanim coś odłączysz wyłącz to tak jak należy a nie "z gniazdka"

• #3 11 Paź 2017 22:28
    baza0
    Poziom 12  

Źle mnie zrozumiałeś. Ja wszedłem w rozdzielczość ekranu i tam miałem dwa monitory. Wszedłem w ustawienia jednego i nacisnąłem "Wyłącz"

• #4 11 Paź 2017 22:31
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Nie napisał kolega kompletnie nic o sprzęcie, podłączeniu owych monitorów, wersji systemu operacyjnego, żadnych screenów z ustawień w których "zostało namieszane".
    Nie ma żadnego punktu odniesienia, do udzielenia koledze pomocy.

• #5 11 Paź 2017 22:48
    baza0
    Poziom 12  

Myślałem że to prosta sprawa po prostu.
    Więc tak windows 8.1 x64.
    Monitory:
    1. Dell P2414H
    2. Samsung S22D300
    Karta graficzna: Geforce gtx 970 WF3
    Procesor intel i5 4690K

Wszedłem w ustawienia ze screena Monitor Samsung - Ponowne włączenie drugiego monitora
    i następnie wybrałem samsunga i tam była opcja wyłącz.

Mało tego. Po uruchomieniu ponownym komputera nie mogę ustawić rozdzielczości w tym Dellu bo największa to 1280x1024 jak widać.

Dodano po 4 [minuty]:

OK szybki EDIT!
    Okazało się że wyłączając w ten sposób monitor tak naprawdę wyłączyłem kartę graficzną. W menadżerze urządzeń wystarczyło ją włączyć.
    Na przyszłość. Jeśli korzystam z jednego monitora jak mogę drugi wyłączyć? Oczywiście chodzi mi softwerowo ponieważ wyłączając go z przycisku power wyłączam mu tylko zasilanie ale powiedzmy ten pulpit nadal pracuje.

• #6 11 Paź 2017 23:01
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Jeśli dobrze cię zrozumiałem, to najprościej jest skorzystać z kombinacji klawiszy Win+P.
    Wybierasz "tylko komputer" i będzie działał jeden z monitorów.
    Gdy będziesz chciał używać obydwu jednocześnie, ponownie kombinacja Win+P i wybierasz "Rozszerz".

• #7 11 Paź 2017 23:04
    baza0
    Poziom 12  

No tak przypuszczałem że prosta rzecz a ja próbowałem szukać jakiegoś skomplikowanego rozwiązania :) Super dziękuje za pomoc.
    Monitor Samsung - Ponowne włączenie drugiego monitora

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME