Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KONKURS z nagrodami "Nowoczesna radiolinia"

suworow 11 Paź 2017 22:27 828 10
 • #1 11 Paź 2017 22:27
  suworow
  Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

  Zapraszamy wszystkich forumowiczów do udziału w konkursie p.t. : „Nowoczesna radiolinia”

  Organizatorem konkursu jak i sponsorem nagród jest firma Proxima sj. z Torunia.
  https://www.proxima.pl/

  Od uczestników konkursu oczekujemy  propozycji nowych  funkcjonalności  pilotów i odbiorników radiowych wraz z opisem  ich zastosowania/ wykorzystania.
  Przykładowa odpowiedź:
  Pilot powinien mieć odbiornik małego zasięgu umożliwiająca zapisanie, danych użytkownika, terminu ważności pilota, dni i godziny działania pilota. Takie rozwiązanie pozwoli na....
  .
  Swoje pomysły/ odpowiedzi dopisujemy po prostu jako kolejny post w tym temacie.

  Pięć najlepszych propozycji/ odpowiedzi zostanie nagrodzone.
  Pula nagród :
  2 x odbiornik proxima NW2 - dowolny,  wybierany przez nagrodzonego,  oferowany przez PROXIMĘ system kodowania,
  3 x pilot proxima MINI lub BANAN - model wybiera nagrodzony,  dowolny,  wybierany przez nagrodzonego,  oferowany przez PROXIMĘ system kodowania,
   
  Jeżeli PROXIMA wykorzysta funkcjonalność / funkcjonalności  proponowane przez nagrodzonego, może ona ufundować dodatkową nagrodę, oraz może (w porozumieniu z autorem) w swoich materiałach reklamowych umieszczać dane autora tej funkcjonalności.
  Organizatorem konkursu jak i sponsorem nagród jest firma Proxima sj. z Torunia.
  https://www.proxima.pl/

  Czas trwania konkursu:
  Od chwili ukazania się tego ogłoszenia to jest 11.10 2017r, do 22.10.2017r włącznie.
  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 25.10.2017r. na stronach portalu elektroda.pl. Dodatkowo każdy z nagrodzonych zostanie poinformowany indywidualnie przez system wiadomości prywatnych.

  Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy dobrej zabawy

 • #2 12 Paź 2017 10:11
  mipix
  Poziom 29  

  Witam

  1. Rozszerzone funkcje klawiszy pilota: Jednokrotne naciśnięcie klawisza wywoła krótki impuls wyjściowy na przekaźniku. Szybkie (dwu) trzykrotne kliknięcie klawisza powoduje zatrzaśnięcie przekaźnika na określony czas (1 minutę) lub na stałe do ponownego naciśnięcia klawisza. Przydatne do elektrozaczepów.

  2. Akustyczny (piezo) / optyczny (LCD) sygnał zwrotny w pilocie potwierdzający odebranie sygnału przez odbiornik i wykonanie zamierzonej akcji. Otwarcie/zamknięcie bramy. Powtarzany sygnał przy niedomknięciu bramy (otwarta krańcówka).

  3. Programowany w odbiorniku harmonogram dostępu czasowego dla określonej grupy pilotów.

  Pozdrawiam

 • #3 12 Paź 2017 23:07
  suworow
  Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

  Dokładnie o tego typu wypowiedzi/ odpowiedzi w tym konkursie chodzi.

  mipix napisał:
  Przydatne do elektrozaczepów.

  Może warto rozwinąć to uzasadnienie. Kolega wie, ja mogę się domyślać, ale nie wszystkim musi to cokolwiek mówić. ;)

  Zachęcam też innych do prezentowania swoich pomysłów.

  pozdrawiam

 • #4 14 Paź 2017 00:44
  Pawel wawa
  Admin grupy Samochody

  Fajne byłyby piloty do radiolinii w wersji samochodowej. Zasilane z instalacji samochodowej, oczywiście po "zapłonie", co daje pewną autoryzację, by pilot zadziałał, trzeba mieć kluczyk od auta. Przy zwiększonym zasięgu TYLKO na jednym kanale (otwarcie), pozwolą na otwarcie bramy z sensownym wyprzedzeniem. Dodatkowo powinno być otwarcie na dwa naciśnięcia pilota, aby wyeliminować przypadkowe zadziałanie. Przydatne zwłaszcza jak brama znajduje się przy samej ulicy. Nie tamujemy ruchu, czekając na otwarcie. Przyciśnięcie przycisku powinno być sygnalizowane dźwiękowo, bip, gong, itp oraz świetlnie, np diodą. Pozostałe kanały powinny mieć zasięg standardowy. Same przyciski, mogą być opcjonalnie jako panel foliowy, przyklejany na taśmę dwustronną. Reszta będzie zależała od montażysty, gdzie i jak umieścić poszczególne elementy takiego pilota. Oczywiście można stworzyć system rozpoznawania auta i automatycznie po zbliżeniu pojazdu wyposażonego w nadajnik otwierać bramę, jednak tracimy wtedy dodatkowe zabezpieczenie w postaci bramy.

 • #5 14 Paź 2017 01:05
  mongoł2000
  Poziom 18  

  Jako, że mamy garaż podziemny i wraz z nim elektryczną bramę proponuje:
  - w odbiorniku zaimplementować coś w rodzaju sztucznej inteligencji (coś co może się uczyć) w taki sposób aby oszczędzić elementy bramy (u nas to około 2kPLN co dwa lata na sprężyny). Np: system analizuje czasy wyjazdu w zależności od dnia tygodnia, a nawet może mieć zapisane święta i brać je pod uwagę. Wtedy w zależności od godziny, może przewidzieć ruch pojazdów. Jeśli pojazdy o godzinie 8 wyjeżdżają często, to czas zamknięcia bramy garażowej się wydłuży. Algorytm może brać pod uwagę porę dnia (skracać czas w nocy - niebezpieczeństwo kradzieży), albo pogodę czy porę roku.
  - strasznie niewygodne jest używanie nadajnika z kilkoma przyciskami. Proponuję , aby zaimplementować mechanizm pomiaru odległości, tak aby pilot jedynie z jednym przyciskiem automatycznie wybierał sobie najbliższy odbiornik. U mnie jest tak, ze najpierw jest szlaban, potem 20 m dalej jest garaż. A jeszcze lepiej jakby umieścić w nadajniku np. akcelerometr/inny sensor, aby pilot samodzielnie nadawał w przypadku, gdy będziemy blisko i automatycznie otworzy nam bramę lub szlaban. Dzięki czujnikom system zareaguje jedynie na poruszające się piloty. W praktyce można tez pomyśleć o nadawaniu sygnału przez odbiornik, aby pilot został wybudzony ze stanu Low-Energy, sprawdził czy się porusza w kierunku szlabanu i jeśli tak, to szlaban zostałby otwarty.

 • #6 14 Paź 2017 11:18
  xury
  Poziom 38  

  1.Dwuzakresowe piloty i odbiorniki. Na 433 i 868 Mhz
  2.Możliwość programowania sekwencji kodów po jednokrotnym przyciśnięciu. Coś w stylu: mam trzy piloty i wgrywam wszystkie trzy sekwencje do jednego pilota a on wysyła je po kolei jeden po drugim.
  3.Praca sekwencyjna z regulowanym czasem przerwy tzn. Naciskamy i trzymamy przycisk, a pilot na przemian wysyła stop, wysyła stop.

 • #7 17 Paź 2017 23:31
  sosarek
  Poziom 43  

  Możliwość integracji odbiornika z jakimś systemem(lub własne rozwiązanie-wbudowany modem i web serwer) polegające na możliwości zdalnej konfiguracji np.poprzez HTTP jeśli chodzi o możliwość zarządzania pilotami które wysyłały by indywidualne kody(podobnie jak ma to miejsce w przypadku chociażby RFID) - umożliwiłoby to np.niezliczonej ilości spółdzielni itp. bieżącej samodzielnej kontroli nad dodawanie/usuwaniem zagubionych pilotów, ograniczyło by to także samowolne kopiowanie pilotów. Pilot mógłby być używany w takim przypadku przez użytkownika w wielu lokalizacjach gdzie zamontowany byłby taki system(po uprzednim dodaniu go rzecz jasna) zamiast garści różnych pilotów.

 • #8 17 Paź 2017 23:43
  xury
  Poziom 38  

  Pisałem na PW o czymś podobnym, ale Ty mi Arek nasunąłeś myśl: Pilot działający w chmurze.
  Czyli przykładowo mamy kilka oddziałów firmy każda ma sterownik w jakiś tam sposób podłączony do internetu (np. poprzez ESP8266) i w jednym oddziale programujemy pilot, a odbiorniki przekazują pomiędzy sobą informacje o dozwolonych pilotach poprzez konto na chmurze lub serwer proximy (podobnie jak satel ma swoje). Przyjeżdżamy do innego oddziału firmy może nawet po raz pierwszy klikamy na pilota, a wrota nam się otwierają :)
  Chyba jednak za bardzo się rozmarzyłem i posunąłem w mojej fantazji :D

 • #9 17 Paź 2017 23:49
  sosarek
  Poziom 43  

  xury napisał:
  Pilot działający w chmurze.

  Na zasadzie nr.seryjnego jak rejestrator ;)
  W sterownikach szlabanów zawsze jest 230V - na płycie wystarczy dać układ zasilacza, do tego transformator i chociażby 1,2Ah na podtrzymanie, gniazdo SIM i komunikacja po GPRS wystarczy w zupełności(coś jak nadajniki GPRS w systemach ochrony) - nie fantazjujesz za bardzo ponieważ jest to do zrealizowania a rynek zbytu na takie rozwiązania byłby podejrzewam ogromny... nawet na Forum pojawiło się zapytanie o coś takiego stąd pomysł. W końcu Popyt rodzi Podaż ;) Ludzie tego potrzebują tylko jeszcze o tym nie wiedzą ponieważ nikt im tego nie zaoferował ;)
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3383211.html

 • #10 18 Paź 2017 00:04
  xury
  Poziom 38  

  No to jeszcze w pilocie zamontować odbiornik GPS i mielibyśmy długodystansowy RFID. :)
  Czyli przyjeżdżam do oddziału firmy mam ze sobą pilot w kieszeni. Podchodzę do bramy i ona się otwiera. Nie muszę nawet wyciągać pilota z kieszeni.
  Wcześniej była zaprogramowana lista dokładnych lokalizacji do których nasz pilot ma dostęp. Jeśli jesteśmy przypuszczalnie 10 metrów od bramy pilot sam wyśle sygnał.

 • #11 18 Paź 2017 00:10
  sosarek
  Poziom 43  

  Z tym GPS to już przesada - ale moduł BT by w zupełności wystarczył ;)

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME