Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Nowoczesna radiolinia" co powinna mieć. Propozycje

suworow 11 Oct 2017 22:27 3120 24
Optex
 • #1
  suworow
  Admin of Property security
  Konkurs już się zakończył, ale temat pozostaje otwarty i można nadal dopisywać swoje propozycje. Nagroda specjalna jeszcze nie została przyznana, więc
  kto wie ;)  Zapraszamy wszystkich forumowiczów do udziału w konkursie p.t. : „Nowoczesna radiolinia”

  Organizatorem konkursu jak i sponsorem nagród jest firma Proxima sj. z Torunia.
  https://www.proxima.pl/

  Od uczestników konkursu oczekujemy  propozycji nowych  funkcjonalności  pilotów i odbiorników radiowych wraz z opisem  ich zastosowania/ wykorzystania.
  Przykładowa odpowiedź:
  Pilot powinien mieć odbiornik małego zasięgu umożliwiająca zapisanie, danych użytkownika, terminu ważności pilota, dni i godziny działania pilota. Takie rozwiązanie pozwoli na....
  .
  Swoje pomysły/ odpowiedzi dopisujemy po prostu jako kolejny post w tym temacie.

  Pięć najlepszych propozycji/ odpowiedzi zostanie nagrodzone.
  Pula nagród :
  2 x odbiornik proxima NW2 - dowolny,  wybierany przez nagrodzonego,  oferowany przez PROXIMĘ system kodowania,
  3 x pilot proxima MINI lub BANAN - model wybiera nagrodzony,  dowolny,  wybierany przez nagrodzonego,  oferowany przez PROXIMĘ system kodowania,
   
  Jeżeli PROXIMA wykorzysta funkcjonalność / funkcjonalności  proponowane przez nagrodzonego, może ona ufundować dodatkową nagrodę, oraz może (w porozumieniu z autorem) w swoich materiałach reklamowych umieszczać dane autora tej funkcjonalności.
  Organizatorem konkursu jak i sponsorem nagród jest firma Proxima sj. z Torunia.
  https://www.proxima.pl/

  Czas trwania konkursu:
  Od chwili ukazania się tego ogłoszenia to jest 11.10 2017r, do 22.10.2017r włącznie.
  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 25.10.2017r. na stronach portalu elektroda.pl. Dodatkowo każdy z nagrodzonych zostanie poinformowany indywidualnie przez system wiadomości prywatnych.

  Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy dobrej zabawy
 • Optex
 • #2
  mipix
  Level 35  
  Witam

  1. Rozszerzone funkcje klawiszy pilota: Jednokrotne naciśnięcie klawisza wywoła krótki impuls wyjściowy na przekaźniku. Szybkie (dwu) trzykrotne kliknięcie klawisza powoduje zatrzaśnięcie przekaźnika na określony czas (1 minutę) lub na stałe do ponownego naciśnięcia klawisza. Przydatne do elektrozaczepów.

  2. Akustyczny (piezo) / optyczny (LCD) sygnał zwrotny w pilocie potwierdzający odebranie sygnału przez odbiornik i wykonanie zamierzonej akcji. Otwarcie/zamknięcie bramy. Powtarzany sygnał przy niedomknięciu bramy (otwarta krańcówka).

  3. Programowany w odbiorniku harmonogram dostępu czasowego dla określonej grupy pilotów.

  Pozdrawiam
 • Optex
 • #3
  suworow
  Admin of Property security
  Dokładnie o tego typu wypowiedzi/ odpowiedzi w tym konkursie chodzi.

  mipix wrote:
  Przydatne do elektrozaczepów.

  Może warto rozwinąć to uzasadnienie. Kolega wie, ja mogę się domyślać, ale nie wszystkim musi to cokolwiek mówić. ;)

  Zachęcam też innych do prezentowania swoich pomysłów.

  pozdrawiam
 • #4
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Fajne byłyby piloty do radiolinii w wersji samochodowej. Zasilane z instalacji samochodowej, oczywiście po "zapłonie", co daje pewną autoryzację, by pilot zadziałał, trzeba mieć kluczyk od auta. Przy zwiększonym zasięgu TYLKO na jednym kanale (otwarcie), pozwolą na otwarcie bramy z sensownym wyprzedzeniem. Dodatkowo powinno być otwarcie na dwa naciśnięcia pilota, aby wyeliminować przypadkowe zadziałanie. Przydatne zwłaszcza jak brama znajduje się przy samej ulicy. Nie tamujemy ruchu, czekając na otwarcie. Przyciśnięcie przycisku powinno być sygnalizowane dźwiękowo, bip, gong, itp oraz świetlnie, np diodą. Pozostałe kanały powinny mieć zasięg standardowy. Same przyciski, mogą być opcjonalnie jako panel foliowy, przyklejany na taśmę dwustronną. Reszta będzie zależała od montażysty, gdzie i jak umieścić poszczególne elementy takiego pilota. Oczywiście można stworzyć system rozpoznawania auta i automatycznie po zbliżeniu pojazdu wyposażonego w nadajnik otwierać bramę, jednak tracimy wtedy dodatkowe zabezpieczenie w postaci bramy.
 • #5
  mongoł2000
  Level 18  
  Jako, że mamy garaż podziemny i wraz z nim elektryczną bramę proponuje:
  - w odbiorniku zaimplementować coś w rodzaju sztucznej inteligencji (coś co może się uczyć) w taki sposób aby oszczędzić elementy bramy (u nas to około 2kPLN co dwa lata na sprężyny). Np: system analizuje czasy wyjazdu w zależności od dnia tygodnia, a nawet może mieć zapisane święta i brać je pod uwagę. Wtedy w zależności od godziny, może przewidzieć ruch pojazdów. Jeśli pojazdy o godzinie 8 wyjeżdżają często, to czas zamknięcia bramy garażowej się wydłuży. Algorytm może brać pod uwagę porę dnia (skracać czas w nocy - niebezpieczeństwo kradzieży), albo pogodę czy porę roku.
  - strasznie niewygodne jest używanie nadajnika z kilkoma przyciskami. Proponuję , aby zaimplementować mechanizm pomiaru odległości, tak aby pilot jedynie z jednym przyciskiem automatycznie wybierał sobie najbliższy odbiornik. U mnie jest tak, ze najpierw jest szlaban, potem 20 m dalej jest garaż. A jeszcze lepiej jakby umieścić w nadajniku np. akcelerometr/inny sensor, aby pilot samodzielnie nadawał w przypadku, gdy będziemy blisko i automatycznie otworzy nam bramę lub szlaban. Dzięki czujnikom system zareaguje jedynie na poruszające się piloty. W praktyce można tez pomyśleć o nadawaniu sygnału przez odbiornik, aby pilot został wybudzony ze stanu Low-Energy, sprawdził czy się porusza w kierunku szlabanu i jeśli tak, to szlaban zostałby otwarty.
 • #6
  xury
  Automation specialist
  1.Dwuzakresowe piloty i odbiorniki. Na 433 i 868 Mhz
  2.Możliwość programowania sekwencji kodów po jednokrotnym przyciśnięciu. Coś w stylu: mam trzy piloty i wgrywam wszystkie trzy sekwencje do jednego pilota a on wysyła je po kolei jeden po drugim.
  3.Praca sekwencyjna z regulowanym czasem przerwy tzn. Naciskamy i trzymamy przycisk, a pilot na przemian wysyła stop, wysyła stop.
 • #7
  sosarek

  Level 43  
  Możliwość integracji odbiornika z jakimś systemem(lub własne rozwiązanie-wbudowany modem i web serwer) polegające na możliwości zdalnej konfiguracji np.poprzez HTTP jeśli chodzi o możliwość zarządzania pilotami które wysyłały by indywidualne kody(podobnie jak ma to miejsce w przypadku chociażby RFID) - umożliwiłoby to np.niezliczonej ilości spółdzielni itp. bieżącej samodzielnej kontroli nad dodawanie/usuwaniem zagubionych pilotów, ograniczyło by to także samowolne kopiowanie pilotów. Pilot mógłby być używany w takim przypadku przez użytkownika w wielu lokalizacjach gdzie zamontowany byłby taki system(po uprzednim dodaniu go rzecz jasna) zamiast garści różnych pilotów.
 • #8
  xury
  Automation specialist
  Pisałem na PW o czymś podobnym, ale Ty mi Arek nasunąłeś myśl: Pilot działający w chmurze.
  Czyli przykładowo mamy kilka oddziałów firmy każda ma sterownik w jakiś tam sposób podłączony do internetu (np. poprzez ESP8266) i w jednym oddziale programujemy pilot, a odbiorniki przekazują pomiędzy sobą informacje o dozwolonych pilotach poprzez konto na chmurze lub serwer proximy (podobnie jak satel ma swoje). Przyjeżdżamy do innego oddziału firmy może nawet po raz pierwszy klikamy na pilota, a wrota nam się otwierają :)
  Chyba jednak za bardzo się rozmarzyłem i posunąłem w mojej fantazji :D
 • #9
  sosarek

  Level 43  
  xury wrote:
  Pilot działający w chmurze.

  Na zasadzie nr.seryjnego jak rejestrator ;)
  W sterownikach szlabanów zawsze jest 230V - na płycie wystarczy dać układ zasilacza, do tego transformator i chociażby 1,2Ah na podtrzymanie, gniazdo SIM i komunikacja po GPRS wystarczy w zupełności(coś jak nadajniki GPRS w systemach ochrony) - nie fantazjujesz za bardzo ponieważ jest to do zrealizowania a rynek zbytu na takie rozwiązania byłby podejrzewam ogromny... nawet na Forum pojawiło się zapytanie o coś takiego stąd pomysł. W końcu Popyt rodzi Podaż ;) Ludzie tego potrzebują tylko jeszcze o tym nie wiedzą ponieważ nikt im tego nie zaoferował ;)
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3383211.html
 • #10
  xury
  Automation specialist
  No to jeszcze w pilocie zamontować odbiornik GPS i mielibyśmy długodystansowy RFID. :)
  Czyli przyjeżdżam do oddziału firmy mam ze sobą pilot w kieszeni. Podchodzę do bramy i ona się otwiera. Nie muszę nawet wyciągać pilota z kieszeni.
  Wcześniej była zaprogramowana lista dokładnych lokalizacji do których nasz pilot ma dostęp. Jeśli jesteśmy przypuszczalnie 10 metrów od bramy pilot sam wyśle sygnał.
 • #11
  sosarek

  Level 43  
  Z tym GPS to już przesada - ale moduł BT by w zupełności wystarczył ;)
 • #12
  tzok
  Moderator of Cars
  1) Wsparcie dla technologi Bluetooth Low Energy/iBeacon w celu automatyzacji otwierania/zamykania bram/szlabanów.
  2) Parowanie pilota lub odbiornika ze smartfonem (albo w celu bezpośredniego sterowania odbiornikiem albo pilotem jako urządzeniem pośredniczącym) w celu sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji na smartfonie.
  3) Odbiornik z modułem WiFi/GPRS + chmura do zarządzania odbiornikami przez Internet za pomocą aplikacji na smartfona, dodatkowo dostępność informacji zwrotnej w aplikacji.
 • #13
  kkknc
  Level 43  
  Możliwość sparowania jednego pilota z wieloma odbiornikami.
  Mamy bramę w domu, pracy i ma działce. Więc potrzeba 3 piloty, a tak jest jeden.
  Dołożenie Wi-Fi, czy też BT. Co dało by możliwość sterowania że smartfona.
  Identyfikacja pilota. Możliwość dopisywania pilota do odbiornika po jego numerze bez fizycznej obecności. To samo kasowanie. Statystyka użycia, przypisanie do właściciela, sprawdzanie stanu baterii. Co przydaje się w bramach zbiorowych z których korzysta wiele osób.
 • #14
  kosimierz
  Level 17  
  1. Po wciśnięciu przycisku, zmiana stanu przekaźnika na określony wcześniej czas. Kolejne naciśnięcie w tym czasie powoduje zatrzymanie w tym stanie przekaźnika do czasu kolejnego wciśnięcia przycisku lub do określonego czasu (np. 2min)

  Wcześniejsze wciśnięcie przycisku dwukrotnie, pozwoli nam na spokojnie wejść do budynku z zakupami lub przy noszeniu czegoś ciężkiego.

  2. Możliwość personalizacji trybu otwarcia dla danego użytkownika.

  Użytkownik 1 : Wchodzi do budynku. Otwiera drzwi na czas określony (5s).
  Użytkownik 2 : Przenosi z samochodu materiały do biura. Zamiast blokować drzwi i pozostawiać je otwarte dla przechodniów (naocznie). Otwiera elektrozaczep do momentu następnego wciśnięcia przycisku.

  3. Możliwość wcześniejszego wciśnięcia przycisku i zapamiętaniu przez nadajnik , a po wykryciu odbiornika przekazanie informacji.

  Wciskamy przycisk i nadajnik zapamiętuje sekwencje - impuls(otwarcie bramy wjazdowej) ->10s -> impuls 2strefy(otwarcie bramy garażowej)

  4. Zapamiętanie zdarzeń poszczególnych pilotów (data + godzina). Pozwoli to na dodatkowe monitorowanie czasów przejazdów samochodów służbowych wjeżdzających/wyjeżdżających z terenu firmy.
 • #15
  User removed account
  Level 1  
 • #16
  wer.tgb
  Level 9  
  1.Rozszerzenie funkcji odbiornika o możliwość odczytywania kombinacji przycisków pilota (np. wciśnięcie po kolej przycisków 1, 3 ,4 uruchomi wyjście 5 inna kombinacja np.wyjście 2). Uruchomienie wyjścia następowałoby po krótkim opóźnieniu aby nie było problemów z przypadkowym załączeniem niechcianych wyjść. Byłoby to bardzo przydatne przy rozwiązaniach bardziej rozbudowanych a zarazem przy wykorzystywaniu kilku odbiorników i obsługi wszystkiego jednym małym pilotem. Nie rzadko spotyka się sytuacje gdzie jeden pilot nie wystarcza do obsługi kilku odbiorników a noszenie kilku pilotów jest bardzo uciążliwe.
  2. Pilot który byłby jednocześnie odbiornikiem z buzzerem który umożliwiałby powiadomienie o wydążeniu np. że ktoś dzwoni domofonem gdy my akurat jesteśmy na zewnątrz
 • #17
  E8600
  Level 39  
  W dobie smartphonów powinna istnieć aplikacja pozwalająca na konfigurację urządzenia/pilota samodzielnie z poziomu aplikacji za pośrednictwem transmisji bluetooth lub NFC. Funkcje jakie bym widział to kopiowanie innych kodów kluczy do jednego lub kopiowanie z bazy aplikacji. Oczywiście pilot musiał by być fizycznie przystosowany na różne częstotliwości transmisji. Zabezpieczenie samego pilota przed nieautoryzowanym dostępem przez aplikacji "złodzieja" byłby pin, który w przypadku zgubienia/zapomnienia można odzyskać po nr. seryjnym pilota od producenta.

  Jeszcze co mi się przypomniało to możliwość lokalizacji znalezienia pilota w domu za pośrednictwem telefonu widziałem gdzieś takie rozwiązanie.
 • #18
  --MaR--
  Level 10  
  Fajnym rozwiązaniem byłoby stworzenie odbiornika, z którym moglibyśmy łączyć się poprzez stronę www lub aplikację.
  Jak to widzę?
  Pan Proximilian może skorzystać ze strony www lub aplikacji, na której po zalogowaniu się mógłby zarządzać pilotami, sprawdzać historię zdarzeń (kto, kiedy i gdzie użył pilota), a także sterować wirtulanym pilotem. Takie rozwiązanie miałoby sporo korzyści. Gdy nie mamy pod ręką pilota, to moglibyśmy skorzystać z telefonu, i po sieci wi-fi (chyba że ktoś wystawi panel sterowania do internetu za pomocą publicznego IP) w celu uruchomienia oświetlenie czy też otwarcia bramy.
  Komunikacja przydałaby się dwukierunkowa, tak, aby użytkownik mógł otworzyć bramę (gościom) bez potrzeby sprawdzania, czy aby na pewno brama się otworzyła, czy też nie (o tym poinformuje nas pilot).
  Na koniec przydałaby się również możliwość regulacji zasięgu, oraz działania na innych częstotliwościach niż 433 czy też 868 mhz - np. 315 mhz, wówczas ryzyko powstawania zakłóceń z innymi sterownikami radiowymi byłoby znikome.
 • #19
  Freddy
  Level 43  
  Niektórzy może już o tym pisali, ale ja widzę to tak:
  - możliwość podłączenia modułu BlueTooth do odbiornika,
  - możliwość wykorzystania smartfona do sterowania z jednoczesną możliwością wprogramowania kilku odbiorników
  - możliwość "nagrania" sekwencji zdarzeń, aby można było uruchomić kilka odbiorników jednym klawiszem. np. otwieram bramę, garaż, zaświeć światło w garażu
  - programowalny opis klawiszy w smartfonie
 • #20
  Marek J.
  Moderator of Property Security
  Witajcie :D
  Bardzo Dziękujemy za udział w Konkursie :!:
  Dzisiaj miało nastąpić rozstrzygnięcie, ale poziom wypowiedzi i nowatorskich pomysłów przerósł nasze oczekiwania....
  Nie ukrywam że nasze decyzje nieco się różnią (co też jest dowodem wysokiego poziomu wypowiedzi).
  Jednak w związku z powyższym dziś rozstrzygnięcia nie będzie :cry:
  Postaramy się uzyskać konsensus w miarę szybkim terminie o czym zostaniecie niezwłocznie powiadomieni.

  Jednocześnie chciałbym zaznaczyć i poinformować Szanownych Uczestników, że wiele rozwiązań z Waszych propozycji (a nawet więcej) już istnieje w gotowej formie i produkcie!
  Serdecznie Zapraszam na stronę:
  Link
  Link
  Szczęki Wam opadną :crazyeyes:, tylko proszę uzbroić się w cierpliwość... Trochę tego jest...
  Pozdrawiam:
  Marek J.
 • #21
  Marek J.
  Moderator of Property Security
  Moderated By Marek J.:

  Witajcie..
  Godzina duchów minęła, a z nią rozstrzygnięcie naszego konkursu.
  I tak bez zbędnych "ceregieli":
  Równorzędne dwie pierwsze nagrody dla użytkowników :
  mongoł2000 oraz Freddy.
  Kolejni nagrodzeni to:
  tzok, sosarek i mipix...
  Wszystkim Serdecznie Gratuluję ! :D
  Jednocześnie Dziękuję za udział pozostałym Uczestnikom i Zapraszam do kolejnych edycji Konkursów w dziale ZPG.

 • #22
  suworow
  Admin of Property security
  Dziękuję za udział w konkursie, a laureatom gratuluję pomysłowości i wygranej.
  Mimo, że konkurs już się zakończył, temat pozostaje otwarty i można nadal dopisywać swoje propozycje. Nagroda specjalna jeszcze nie została przyznana, więc
  kto wie ;)

  Laureatów konkursu, kolegów wymienionych post-cie nr 21 proszę o odpowiedź na wysłane przeze mnie pw.
  pozdrawiam
 • #23
  fhpsj
  Level 12  
  Witam wszystkich
  Poniżej w punktach kilka funkcji, które byłyby miło widziane w systemach radiowego sterowania:
  1. Komunikacja dwukierunkowa
  2. Możliwość podłączenia do odbiornika/nadajnika w budynku sygnałów, które zostaną wysłane w komunikacji dwukierunkowej do pilota (np. sygnał położenia bramy, furtki, itd.)
  3. Na pilocie dioda wielokolorowa RGB lub kilka diód dla sygnalizacji zwrotnej. Zamiast diody miło widziany wyświetlacz.
  4. Pilot więcej niż 4 kanałowy. Aby nie instalować dużej ilości przycisków można wykorzystać kombinacje naciśnięcia dwóch przycisków
  5. Repeater
  6. Możliwość podłączenia odbiornika np. do magistrali Modbus, One Wire, KNX, LAN lub innej
  7. System rozproszonych odbiorników gdzie pilot jest obsługiwany przez odbiornik który odbiera najmocniejszy sygnał.
  8. Możliwość przypisania w odbiorniku nazwy użytkownika pilota
  9. Podświetlane klawisze
  10. W odbiorniku lub sterowniku współpracującym z odbiornikiem jako moduł rozszerzenia funkcjonalności, możliwość konfigurowania scenariuszy i prostych funkcji logicznych.
  11. Blokada przycisków pilota przez dłuższe przytrzymanie np przycisku 1 potwierdzone krótkim sygnałem lub zapaleniem diody a w przypadku pilota z wyswietlaczem piktogramem zamkniętej kłódki. Odblokowanie przez wciśnięcie kombinacji klawiszy i jak wcześniej potwerdzenie wykonania funkcji
  12. Dodanie prostego piezo w celu generowanie sygnałów dźwiękowych. Przydatne np kiedy wykorzystujemy pilota w samochodzie w czasie jazdy.
  13. Pilot samochodowy w wersji wpinanej do gniazda zapalniczki z którego jest jednocześnie zasilany. Można zrobic kilka wersji gdzie np jedna ma przelotowe gniazdo 12V lub gniazdo przelotowe 12V + port USB
  14. Pilot samochodowy z opcją przypięcia do osłony przeciwsłonecznej
  15. Mozna pomysleć o współpracy z producentami samochodów jak to czyni firma Home LINK na rynku amerykańskim. Tam w wielu samochodach pilot uniwersalny programowalny zreguły 3 kanałowy jest fabrycznie zintegrowany w osłonie przeciwsłonecznej lub np w konsoli sufitowej. Niestety Europejkie samochody tego nie maja więc otwiera się szansa dla firmy której pierwszej uda się wdrożyć takie rozwiązanie w samochodach na rynku europejskim.

  Większość wymienionych funkcji można spotkać w pilotach dostępnych na rynku ale żaden niema ich wszystkich w jednym urządzeniu wiec jest

  Przykład nr 1
  Przykładowe zastosowanie jakie już wdrażałem :
  1. Budynek jednorodzinny
  2. Dwie bramy ogrodzeniowe w tym w jednej dodatkowo wykorzystana opcja furtki
  3. Brama garażowa
  4. System alarmowy
  5. System inteligentnego budynku na bazie sterownika PLC zintegrowanego przez Modbus RTU z systemem alarmowym

  Zastosowanie pilota w tym wypadku 6 kanałowego:
  1. Przycisk nr 1 pełne uzbrojenie systemu alarmowego oraz zamknięcie bramy garażowej jeżeli jest w tym momencie w pozycji otwartej
  2. Przycisk nr 2 częściowe uzbrojenie systemu alarmowego (czujniki obwodowe - okna, drzwi itd.) oraz zamknięcie bramy jak wyżej
  3. Przycisk nr 1 i 2 rozbrojenie systemu alarmowego
  4. Przycisk nr 3 otwarcie/zamknięcie bramy garażowej ale tyko kiedy system alarmowy nie jest uzbrojony
  5. Przycisk nr 4 otwarcie bramy 100% szerokości
  6. Przycisk nr 5 otwarcie bramy w opcji furtka
  7. Krótkie podwójne pulsowanie trzech diód wysłanie sygnału z pilota
  8. Dioda zielona system uzbrojony
  9. Dioda żółta naruszona czujka obwodowa (np. otwarte okno)
  10.Dioda czerwona uaktywnił się alarm
  11. Krótki sygnał dźwiękowy na pilocie sygnał radiowy odebrany przez odbiornik i wysłane potwierdzenie
  12. Długi sygnał dźwiękowy brak potwierdzenia odebrania sygnału przez odbiornik

  W przykładzie powyżej brakuje kanałów do sterowania drugą brama ogrodzeniową i np. elektrozamkami w furtkach

  Przykład nr 2
  1. Duży budynek komercyjny
  2. System alarmowy
  3. Automatyka oparta o sterownik PLC zintegrowany z system alarmowym oraz mnóstwem czujników przez Modbus RTU
  4. Szlaban na parkingu
  5. Brama garażowa

  Pilot:
  1. Przycisk nr 1 uzbrojenie alarmu w strefie lub strefach do których użytkownik ma uprawnienie (tu konieczna integracja np. przez magistrale RS485 Modbus RTU)
  2. Przycisk 1 i 2 rozbrojenie systemu alarmowego
  3. Przycisk 3 i 4 NAPAD
  4. Przycisk 2 otwarcie szlabanu
  5. Przycisk 3 otwarcie bramy
  6. Przycisk 4 sterownie oświetleniem

  Podłączenie odbiornika do LAN mogłoby rozszerzyć funkcjonalność o sterownie z telefonu komórkowego (aplikacja na telefon)
  Podłączenie do Modbus TCP lub RTU (protokół otwarty i bez licencji) umożliwiłoby integracje np. ze sterownikami PLC i całą masą urządzeń szeroko pojętej automatyki automatyki
  Podłączenie do KNX umożliwiłoby integracje z urządzeniami opartymi o KNX
  Podłączenie do systemu One Wire jak wyżej pozwoliłoby podłączenie do np. sterowników PLC oraz np. podłączenie czujników opartych o system One Wire

  Pozdrawiam
 • #24
  suworow
  Admin of Property security
  @fhpsj Ciekawa propozycja i dość szczegółowa.
  Skoro już jesteśmy przy propozycjach, a jednocześnie po konkursie to i ja coś tam pozwolę sobie zaproponować. Mnie marzy się dość prosta funkcjonalność w postaci wejścia na radiolinii pracującego niejako równolegle do pilotów. Poza tym, że można by było przy jego pomocy dość łatwo bez pilota przetestować działanie przekaźnika radiolinii, to uprościło by to budowanie układów, gdzie chcemy sterować danym urządzeniem zarówno z pilota jak i np z przewodowego przycisku. Wejście, mogło by być programowane oddzielnie lub przejmować ustawienia ( czasy, tryb działania) jednego z kanałów.
  Zastosowanie.
  1. furtka otwierana z pilota od bramy i przycisk wyjścia na tej furtce podpięty pod wejście radiolinii ( eliminuje potrzebę stosowania przekaźnika czasowego dla podtrzymania pracy rygla)
  2. Sterowanie oświetleniem równolegle z " klawisza na ścianie" i pilota jak na przykład w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3396702.html

  pozdrawiam
 • #25
  tzok
  Moderator of Cars
  suworow wrote:
  Mnie marzy się dość prosta funkcjonalność w postaci wejścia na radiolinii pracującego niejako równolegle do pilotów.
  To nawet mój wiekowy Avidsen 350 to ma...