Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wideodomofon z szyfratorem na 100m - otwieranie furtki i bramy w kasecie= 2 kody

Alpha 11 Oct 2017 23:08 1824 2
 • #1
  Alpha
  Level 24  
  Witam.
  Szukam przyzwoitej jakości wideodomofonu jednorodzinnego z monitorem >=7" i kasetą z szyfratorem umożliwiającym otwieranie za pomocą kodu zarówno furtki jak i bramy (niezależnie). Może to być realizowane za pomocą dwóch różnych kodów, lub sekwencji kod+drugi przycisk.
  Zwykłe, autonomiczne szyfratory często posiadają dwa wyjścia przekaźnikowe, jednak takiej funkcjonalności nie mogę znaleźć w domofonach/wideodomofonach.
  Dodatkowym parametrem, który musi być spełniony, to stabilna praca na przewodzie o długości 100m (kabel jeszcze nie położony).
  Mile widzianą opcją była by możliwość dołączenia dodatkowego sygnalizatora/dzwonka , który przekazywał by przywołanie do drugiego, oddalonego pomieszczenia.
  Doradzicie coś?
  Ostatecznie może to być zestaw bez wideo, wtedy podgląd zrealizuję za pomocą odrębnego systemu kamerowego.
 • Helpful post
  #2
  suworow
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Ja, gdy dostarczam sprzęt, takie rzeczy ogarniam dodatkowym szyfratorem.
  Podobno taką funkcjonalność o jakiej piszesz ma kaseta "firmy: Vidos S601D-2. Niestety ostatnio na forum o tej marce nie pisano najlepiej....
  100 metrów to jeszcze nie tragedia, kwestia właściwego okablowania.
  pozdrawiam
 • #3
  Alpha
  Level 24  
  Dzięki za namiar - tak, ten model S601D-2 (obecnie sprzedają jedynie 2-strefowe oznaczane po prostu S601D) spełnia moje oczekiwania.
  Jako dzwonek "wyniesiony" wykorzystam po prostu drugi unifon, bo system to umożliwia (chyba, że da się to zrobić łatwiej - jak przesyłany jest sygnał przywołania w instalacji 4-żyłowej?).
  Te 100 metrów trochę mnie martwi, ale na kablach nie będę żałował: skrętka ekranowana miedziana, dobry koncentryk do sygnału wideo i lokalne zasilanie kasety i rygla.
  Jeśli nie będzie innych propozycji, to wybiorę ten model.