Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon ip jaki, GDS3710?

szamski 11 Paź 2017 23:48 447 5
  • #1 11 Paź 2017 23:48
    szamski
    Poziom 3  

Witajcie,
    Chciałbym zainstalować na działce domofon ip, aby podczas nieobecności dostawać informacje lub po prostu móc porozmawiać z osobą stojącą przed drzwiami, myślałem nad domofonem ip Grandstream GDS3710, problem jest taki, że jest to dom, gdzie instalacja została poprowadzona bez żadnych peszli, switchy, kanalizacji teletechnicznej...router jest na drugim piętrze i to największy dla mnie problem. Za wszelkie wskazówki, propozycje innych rozwiązań z góry dziękuję, na skanie mały rysunek podglądowy sytuacji.
    Pozdrawiam

• #2 12 Paź 2017 00:17
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Wychodzi na to, że musi kolega urządzić w domu dobrą imprezę i wiele rzeczy się stanie łatwiejsze. Jakby coś pomożemy ;)
    Piję też do tego tematu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3385881.html

A tak poważnie, to czy brał kolega pod uwagę zastosowanie domofonu GSM? Wymaga tylko karty sim i zasilania.

pozdrawiam

• #3 12 Paź 2017 00:37
    szamski
    Poziom 3  

suworow napisał:
    Wychodzi na to, że musi kolega urządzić w domu dobrą imprezę i wiele rzeczy się stanie łatwiejsze. Jakby coś pomożemy ;)
    Piję też do tego tematu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3385881.html

A tak poważnie, to czy brał kolega pod uwagę zastosowanie domofonu GSM? Wymaga tylko karty sim i zasilania.

pozdrawiam

Oj tak :D dzisiaj dzień spokoju i człowiek myśli co tu ulepszyć zmienić w tak cudnie przemyślanym budynku, wychodzi na to że najlepiej wziąć trochę dynamitu podłożyć tu i tam, zanucić ,, a mury runą, runą i pogrzebią stary świat". Owszem myślałem nad tym rozwiązaniem(mniej komplikacji i nawet lepsze bo na wejście mam skierowaną 5Mpix kamerę) i nawet już coś takiego mi wpadło w oko-comwei dgsm 01(chociaż nie chwytam się kurczowo tego produktu) tylko kwestia zasięgu, robiłem testy przy pomocy komórki wewnątrz, zestawiało połączenia komórka- komórka, lecz nie wiem jaki poziom zysku przedstawia antena w takim urządzenia i czy jest podobna do tej zastosowanej w komórce i co za tym idzie, czy montując domofon w ścianie wszystko będzie ,,grało". Chyba bez testów samego urządzenia się nie obędzie?
    Pozdrawiam

• #4 12 Paź 2017 01:02
    suworow

szamski napisał:
    comwei dgsm 01

Miałem okazję dwa takie popełnić. Jeden "dotykowy"- działa, ale aby zadzwonić trzeba zdjąć rękawiczkę, drugi już z wersji z przyciskiem, ale niestety ostatnio się zawiesił i chyba pojedzie do serwisu. (aczkolwiek nie jestem pewien czy w tym wypadku to wina sprzętu. Wróci- zobaczymy)
    W zestawie jest antenka ( bacik na magnesie) Pewnie tyle zyska na antence co straci na kablu do niej ;) , ale działa i z zasięgiem raczej nie ma problemu.
    pozdrawiam

• #5 15 Paź 2017 12:39
    szamski
    Poziom 3  

Witaj,
    Już wiadomo czemu się zawiesił(odciencie zasilania i podanie nic nie dało?) i po jakim czasie eksploatacji? Nie chciałbym zaliczyć skuchy☺ czy da się jakoś wysterować dzwonek-czyli jednocześnie, gdy ktoś dzwoni to i w domu załącza się dzwonek, wyjście anteny jest sma, bo chciałbym zrobić przejsciówkę z ipx na sma i wsadzić antenę od satela(gsm-1).Uff tyle pytań☺ za co przepraszam.Ps. załączam zrzut ekranu z poziomu sygnału, chyba jest w miarę, w miarę?
    Pozdrawiam

• #6 03 Gru 2017 08:18
    suworow

szamski napisał:
    Już wiadomo czemu się zawiesił(odciencie zasilania i podanie nic nie dało?) i po jakim czasie eksploatacji?

Po jakim okresie eksploatacji to wiedziałem od początku ;) a dlaczego to nadal nie wiem. Pochodził trochę u mnie w domu i nic złego się nie działo... wrócił na stanowisko pracy i dalej jest OK.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME