Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S7 Edge - Odin wiesza się przy wgrywaniu firmware

gabik001 12 Paź 2017 01:54 231 3
  • #1 12 Paź 2017 01:54
    gabik001
    Poziom 36  

Witam,
    Nie jestem specem od GSM, coś tam dłubie czasem i mam taki problem do rozwiązania. Telefon jest koleżanki który dostała od znajomej używającej go jakiś czas. Znajoma kupiła nowy S8 i ten po prostu dała mojej koleżance zamiast go wyrzucić. Brakowało tylko szufladki SIM ale to nie problem. Koleżanka chciała zrobić reset ale oczywiście po resecie stanęło na podaniu danych konta google (których koleżanka nie zna) znajomej jako że ona go używała wcześniej. Znajoma wyjechała na dłużej za granicę i ni jak nie da się tego obejść. Zapytała mnie czy da się coś z tym zrobić. Chciałem zainstalować Andka od nowa. Pobrałem Odina v.3.10 i stock firmware do tego modelu. Poszperałem w necie co i jak i wszystko robię jak w opisach. Program ładuje pliki jak powinien do telefonu i po załadowaniu pliku z systemem przy ładowaniu następnego pliku (gdzieś ok. 90-95%) Odin się wiesza i pyta o zamknięcie programu. Sterowniki są zainstalowane poprawnie, próbowałem na W10 i na W7. W obu przypadkach kończy się zwiechą Odina.
    Jedyne czego nie wiem to czy jest odblokowane debugowanie USB na telefonie. Ni jak nie mogę tego sprawdzić. Podejrzewam że tu może być problem. Czy jest jakiś sposób na włączenie debugowania przy braku pełnego uruchomienia systemu albo inny sposób instalacji Androida żeby ten telefon jeszcze działał?
    Dodam że po niepełnym kopiowaniu plików próbuje robić update ale kończy się na leżącym Androidzie "no command". Potem oczywiście można go uruchomić czy to w trybie download czy też do trybu wyboru opcji recovery.
    Dzięki z góry za cenne porady.

• Pomocny post
    #2 12 Paź 2017 06:35
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

Spróbuj tą wersją odina. https://dl.sammobile.com/Odin3-v3.12.7.zip , ściągnij najnowszą wersje oprogramowania ( ostatnia wersja na Polskę to G935FXXS1DQHI - CSC G935FXEO1DQGQ ). Problem z kontem google i tak nie zniknie po wgraniu firmware, więc będziesz musiał się pomęczyć lub zanieść do serwisu.

• Pomocny post
    #3 12 Paź 2017 09:53
    tino2003
    Admin grupy GSM

Spróbuj programem SmartSwitch który sam pobierze odpowiedni soft.

Co do konta google to już kolega napisał, że bez serwisu się nie obejdzie.

Debugowanie do wgrywania softu nie jest potrzebne.

• #4 13 Paź 2017 00:13
    gabik001
    Poziom 36  

Dzięki chłopaki za podpowiedź.
    Akurat to jest wersja Tmobile US i soft do takowej pobrałem. Kombinowałem z innym Odinem, dopiero na innym kablu poszło (krótszy od dysku przenośnego). Ale problem z kontem pozostał więc nie będę go katował i poradzę sąsiadce żeby poczekała aż znajoma wróci albo udała się do serwisu. Na tym etapie moja misja zakończona. Robim co możem a orłem od GSM nie jestem...
    Temat uważam za wyczerpany.
    Dziękuję

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME