Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW BORA 1.6SR AKL - Gwałtowny wzrost obrotów podczas jazdy VW BORA 1.6AKL

Piotrekente 12 Paź 2017 07:06 57 1
  • #1 12 Paź 2017 07:06
    Piotrekente
    Poziom 2  

Witam serdecznie,

Problem następujący:
    Posiadam VW BORA z silnikiem 1.6SR z instalacją gazową. Po przejechaniu kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów silnik zaczyna się dławić, traci moc i zaczyna jechać ze stałą prędkością i obrotami 2000 jakby na tempomacie (...) - oczywiście go nie mam. Podczas wciskania sprzęgła obroty gwałtownie wzrastają, to samo dotyczy biegu jałowego - w 2 sekundy jest 3500-4000 obr/min. Problem znika po zatrzymaniu się, zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu, lecz tylko na kolejne kilkanaście kilometrów. Po podłączeniu do komputera wykryło następujące błędy:

- przepływomierz,
    - sonda lambda,
    - czujnik temperatury cieczy chłodzącej,

Przepływomierz wymieniłem, ale na używany więc jest prawdopodobieństwo że również był trefny. Czy czujnik temperatury może odpowiadać za taki stan rzeczy, a może coś z instalacją gazową? Problem dotyczy jazdy na benzynie jak i gazie.

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam,
    Piotr.

• #2 12 Paź 2017 07:40
    ociz
    Moderator Samochody

Zasady działów grupy Samochody

Regulamin

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

3.1.12. Nie wysyłaj wielu jednakowych tematów na forum, użytkownicy nie będą wiedzieć, gdzie mają odpowiadać.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME