Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Pionner VSXD514 JAK DOBRAC pod to KOLUMNY 5.0 lub drozsze narazie 2.0

smerf1988 12 Paź 2017 07:14 174 1
  • #1 12 Paź 2017 07:14
    smerf1988
    Poziom 1  

Witam, Kupilem nie dawno Amplituner Pionner VSX-D514 Dane Amplit. na Focie dolaczonej, i wlasnie teraz chce dokupic kolumny do niego lecz to chyba nie jest takie proste by to mialo wszystko rece i nogi...

Nie wystarczy kupic pierwszych lepszych, dobrych czy gorszych...

Wiec Prosil bym was o Pomoc pod wzgedem tego ile powinny miec tych Ohm, Wat, czy zakres Hz

Ponowie w skrocie oczekuje odpowiedzi takiej na chlopski rozum:

od czego:
    Ohm:
    i Hz:
    bo Watt to wydaje mi sie ze wiem, tzn Moc Glosnika czy jakiegos sprzetu, tak ?

czy kupic jakies 5.0 do 500zl czy 2.0 do 400-500zl i z czasem dokupic tylne

Wysylam Wam pare fotek do wgladu powybieranych Kolumn 2.0 czy 5.0 wmiare finansow swojich, moze komus sie cos rzuci w oczy co bd mogl polecic do tego sprzetu czy cokolwiek...
    (troche tego jest) 1-10 Jakosc nie powala ale to jest tylko dla wgladu...

• #2 12 Paź 2017 09:16
    BeSelf
    Poziom 11  

Hej.
    Nie ma co komplikować sobie tematu, niektóre z rzeczy w tym przedziale cenowym nie są aż tak istotne. Ale odnosząc się do twoich pytań:

Ohm - producent wzmacniacza zaleca kolumny o impedancji 8 Ohm, masz to też napisane z tyłu wzmacniacza.

Hz - Możesz pominąć ten parametr, jest to zakres częstotliwości które odtwarza kolumna. Przyjmuje się, że człowiek słyszy od 20Hz (basy) do 20kHz (wysokie). W praktyce jedni mają lepszy, inni gorszy słuch i pewnych częstotliwości się nie słyszy. Większość konstrukcji odtwarza zakres, który jest wystarczający w tym budżecie jaki masz.

Waty [W] - moc wyjściowa twojego wzmacniacza to 100W na kanał w opcji 2.0, więc jeśli kupisz kolumny o mocy 100W RMS to nie uszkodzą się jeśli odkręcisz głośność na maksa. Gdybyś miał kolumny o mocy 50W i odkręcił wzmacniacz na maks to je "spalisz". Przyjmij więc sobie że od 100W w górę. Uważaj na moc podawaną jaką : muzyczną, PMPO - nie bierz tych wartości pod uwagę. RMS lub znamionowa są bardziej odpowiednie.

Jest też parametr - efektywność [dB/W]. Im wyższy tym lepiej, głośnik np 91dB będzie grał wyraźnie głośniej od głośnika 86dB przy tej samej mocy.

Ja osobiście wybrałbym 2.0 (stereo), dlatego że 5.0 słabo się sprawdza w słuchaniu muzyki, a przynajmniej ja tak uważam. Chyba że często oglądasz filmy i do tego jest ci potrzebny sprzęt - to wtedy celuj w 5.0. Inna sprawa to cena, za 500zł łatwiej jest trafić jakieś przyzwoite dwie kolumny niż pięć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME