Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydzielono z tematu 3384580

dominator8 10 Paź 2017 20:50 63 13
  • #1 10 Paź 2017 20:50
    dominator8
    Poziom 20  

darek221 napisał:
    Cena nie gra roli
    Marian, umiem czytać i liczyć. Swoją drogą podjąłbyś się pomiaru SPL takiego systemu w pokoju? Pomiar to podstawa a uzyskanie (i zmierzenie, bo odpowiedni przyrząd pomiarowy jest bardzo drogi) 150dB w pomieszczeniu o powierzchni 20m2 łatwe nie jest. Zwracam się z tym do Ciebie bo jesteś biegły w tym temacie.
    darek221 napisał:
    A na estradowym się nie da głośniku ?
    Da się ale potrzebował będziesz więcej sztuk by uzyskać podobny skok objętościowy - Xmax*Sd. Napisałeś po przemyśleniu, że masz 3000zł na głośniki. W tych pieniądzach kupisz 6x W.46.1300.8.MC, który kosztuje niecałe 500zł. W odpowiedniej obudowie byłaby to miazga, śmierć dla narządu słuchu. Zwróćcie Panowie uwagę, że na pokazach wybierane są utwory DB gdzie w aucie zamiata niskim basem 20 - 40Hz. Membrany pracują jak tłoki w helikopterze. Tak niskie pasmo wymaga odpowiedniej obudowy - TL to moim zdaniem najlepszy wybór. Jestem gotowy by zaprojektować takie obudowy dla Ciebie - od razu mówię małe to nie będzie i odejmie (przy 6 subwooferach) około 2m2 cennej przestrzeni życiowej (koszt obudów wyniesie około 2500zł). Jest tylko jeden warunek: mam nadzieję, że traktujesz ten temat poważnie. Ja do tego co piszesz podchodzę na serio i nie oceniam ani nie krytykuję pomysłu samego w sobie - każdy ma prawo stanowić o swoim zdrowiu i losie :)

----
    Wydzielono z tematu: Dobór subwoofera z dużym ciśnieniem
    przez telecaster1951 dnia 12 Paź 2017 09:26:09

• #2 10 Paź 2017 21:54
    marian133
    Poziom 37  

dominator8 napisał:
    Swoją drogą podjąłbyś się pomiaru SPL takiego systemu w pokoju?

W jakim celu?
    Po co komu taki pomiar?

dominator8 napisał:
    Tak niskie pasmo wymaga odpowiedniej obudowy - TL to moim zdaniem najlepszy wybór.

TL?
    Do naparzania?

dominator8 napisał:
    Jestem gotowy by zaprojektować takie obudowy dla Ciebie

Na kalkulatorze?

----

• #3 11 Paź 2017 10:19
    dominator8
    Poziom 20  

marian133 napisał:
    Na kalkulatorze?
    Szanowny kolego - nie polecaj metod które sam stosujesz. Symulację wykonałbym w hornresp - pewnie nic Ci to nie mówi, więc wyjaśnię. Programem tym można zamodelować dowolną obudowę np. tubową czy TL poprzez określenie powierzchni w określonych odległościach od głośnika.
    marian133 napisał:
    Po co komu taki pomiar?
    Powinieneś wiedzieć, że poprawnie wykonana obudowa tego TL to przede wszystkim godziny prób z wytłumieniem tunelu w celu wyrównania charakterystyki przenoszenia - bez tłumienia jest ona mocno poszarpana za sprawą rezonansów i antyrezonansów. Do tego celu niezbędne są liczne pomiary (nie na słuch) by wybrać tłumienie zapewniające najgładszą charakterystykę. Znasz się na tym (tak twierdzisz) więc uważam, że mógłbyś pomóc.
    marian133 napisał:
    TL? Do naparzania?
    Znasz inny typ obudowy, który lepiej sprawdzi się w zakresie częstotliwości 20-40Hz? Jeśli tak to napisz - będzie to ogólnoświatowy szok.

----

• #4 11 Paź 2017 10:38
    marian133
    Poziom 37  

dominator8 napisał:
    Szanowny kolego - nie polecaj metod które sam stosujesz.

Uśmiałem się, naprawdę :D

dominator8 napisał:
    Symulację wykonałbym w hornresp - pewnie nic Ci to nie mówi

Zdziwił byś się :)

marian133 napisał:
    Przy 30 takich subach ciśnienie będzie spore

dominator8 napisał:
    Swoją drogą podjąłbyś się pomiaru SPL takiego systemu w pokoju?

marian133 napisał:

Po co komu taki pomiar?

dominator8 napisał:
    Powinieneś wiedzieć, że poprawnie wykonana obudowa tego TL to przede wszystkim godziny prób z wytłumieniem tunelu w celu wyrównania charakterystyki przenoszenia - bez tłumienia jest ona mocno poszarpana za sprawą rezonansów i antyrezonansów. Do tego celu niezbędne są liczne pomiary (nie na słuch) by wybrać tłumienie zapewniające najgładszą charakterystykę.

Mylisz własne pytania i odpowiedzi starając się mi coś udowodnić, zresztą błędnie.

A tak z ciekawości, w jaki sposób chcesz pomóc autorowi tematu?
    Bo chyba nie przez internet?
    Przecież On nie zna się na pomiarach.
    Ty będziesz za niego robił te pomiary i walczył z wytłumieniem?
    Wykonasz tez za niego obudowy potrzebne do tych że prób?
    Jakoś innego wyjścia nie widzę...

W takim razie czekamy, wielu forumowiczów chciało by zobaczyć Twoją pierwszą w pełni własną poprawnie zaprojektowaną konstrukcję z fotorelacją i opisem.

dominator8 napisał:
    Znasz inny typ obudowy, który lepiej sprawdzi się w zakresie częstotliwości 20-40Hz? Jeśli tak to napisz - będzie to ogólnoświatowy szok.

Linia była by najlepsza, to fakt.
    Tyle że Ty chyba nie rozumiesz tego co chce uzyskać autor tematu.

dominator8 napisał:
    Zwróćcie Panowie uwagę, że na pokazach wybierane są utwory DB gdzie w aucie zamiata niskim basem 20 - 40Hz. Membrany pracują jak tłoki w helikopterze. Tak niskie pasmo wymaga odpowiedniej obudowy - TL to moim zdaniem najlepszy wybór.

Zawieszenia by się porwały :)
    Słuchanie muzyki na TL to jedno a naparzanie częstotliwościami to drugie.

Po za tym w DB dragu mamy zakres 20-80Hz oraz obudowy stroi się również pod auta, po to aby trafić w jego rezonans co spotęguje ciśnienie i nie jest to zakres 20-30Hz tylko około 50Hz.

Autor tematu chce po prostu mocnego i niskiego basu ale sam nie jest w stanie określić dokładnie jakiego (wystarczy zobaczyć na oba filmy które zalinkował, dwie różne sytuacje).

----

• #5 11 Paź 2017 15:31
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Ten program, o którym mowa to się używało jak byłem na studiach jeszcze tzn. z 15 lat temu, więc owszem można się cieszyć z jego posiadania ale wszelkie procedery masturbacji związane z jego posiadaniem nie są wskazane...

Zaprojektujcie mu zwykłe BR bo pompowanie setek watów w głośnik by próbować 20Hz usłyszeć mija się z celem. Lepiej mniej załadować w głośnik i zagrać mocno coś słyszalnego (od 35-40Hz) bez masakryczny kosztów (odpowiedni głośnik i napęd) i oszczędzając miejsce w pokoju (miałem TR na 18" i było to jak lodówka).

P.s. Czemu jestem ciągle obserwowany jak jakiś bandyta? Przeca od ponad roku żadnej jazdy niezgodnej z regulaminem nie zrobiłem...

----

• #6 11 Paź 2017 16:45
    marian133
    Poziom 37  

Paniczkamil, co tam BR, daj się wykazać Dominatorowi.
    Jestem ciekaw tej linii "do łupania".
    Nikt jeszcze takiej nie robił (z wiadomych dla nas powodów), jak się uda to będzie:

dominator8 napisał:
    ogólnoświatowy szok

:)

Po za tym nie znam nikogo kto za "dziękuję" podjął by się takiego czegoś.
    Obudowa będzie wielka, ciężka, więc i zabawa z nią nie będzie łatwa (kto robił pomiary ten wie).
    Znam ludzi którzy dużo pomagają, ale taka "pomoc" to będzie dopiero coś :)
    Jestem ciekaw tej całej akcji.

----

• #7 11 Paź 2017 18:47
    dominator8
    Poziom 20  

marian133 napisał:
    Po za tym nie znam nikogo kto za "dziękuję" podjął by się takiego czegoś.
    Ja - no to już znasz. Warunkiem powodzenia całego projektu jest pomiar. Czytając to co napisałeś rozumiem, że zrobiłbyś to ale odpłatnie? - szkoda.. Ja chętnie bym taki pomiar zrobił za darmo ale mimo 20 letniej praktyki jestem laikiem w tym temacie - sam niejednokrotnie to zauważyłeś słuchając moich zestawów przez internet i wydając jednoznaczne opinie na ich temat. Jeśli chodzi o pomiar to Ty jesteś tutaj fachowcem (i parę innych osób, których nie będę przytaczał bo nie biorą udziału w dyskusji). Mam podstawy tak twierdzić ponieważ w każdym temacie, w którym bierzesz udział pada z Twojej strony słowo "pomiar, brak pomiaru, źle wykonany pomiar itp." - dziesiątki razy. Głęboko w to wierzę, że słowo te ma dla Ciebie ogromne znaczenie oraz pokrycie w praktyce i dlatego do Ciebie się z tym zwróciłem - nie ma w tym cienia złośliwości, a jedynie szacunek i uprzejmość.
    marian133 napisał:
    Obudowa będzie wielka, ciężka, więc i zabawa z nią nie będzie łatwa (kto robił pomiary ten wie).
    No widzisz znowu piszesz o pomiarze. Obudowa będzie ciężka bo taka być musi - fizyka narzuca gabaryt i tego nie przeskoczysz.

----

• #8 11 Paź 2017 19:51
    marian133
    Poziom 37  

dominator8 napisał:
    Czytając to co napisałeś rozumiem, że zrobiłbyś to ale odpłatnie? - szkoda..

Raz że nie napisałem, że zrobił bym, a dwa nawet gdybym miał to robić to oczywiście że nie za darmo.
    Jeszcze mnie nie pokręciło aby TAKIE rzeczy robić za darmo. Może dlatego że wiem ile z tym roboty.
    Ty nie wiesz bo nigdy tego nie robiłeś (jeśli się mylę, udowodnij pokazując fotki konstrukcji i WŁASNE pomiary)

dominator8 napisał:
    Ja chętnie bym taki pomiar zrobił za darmo ale mimo 20 letniej praktyki...

Przestań już człowieku.
    Nie wydurniaj się po raz kolejny.
    Robisz dla kolegi Darek221 obudowę TL (jak sam już napisałeś, czy mam zacytować?), z pełnymi pomiarami jak na ogarniętego w temacie przystało, albo zamykasz dziób, bo czytać już się Ciebie nie da.

Od Twojej pierwszej konstrukcji w której znalazła się choć cząstkowa pasywna filtracja, piszesz jak byś zęby pozjadał na pomiarach. Tyle że nikt po dziś dzień żadnych Twoich pomiarów nie widział.

dominator8 napisał:
    Jeśli chodzi o pomiar to Ty jesteś tutaj fachowcem (i parę innych osób, których nie będę przytaczał bo nie biorą udziału w dyskusji). Mam podstawy tak twierdzić ponieważ w każdym temacie, w którym bierzesz udział pada z Twojej strony słowo "pomiar, brak pomiaru, źle wykonany pomiar itp." - dziesiątki razy.

Fachowcem nie jestem ale przynajmniej coś robię i pokazuję.
    Ty jak na razie nie pokazałeś nic z tego zagadnienia.

dominator8 napisał:
    Głęboko w to wierzę, że słowo te ma dla Ciebie ogromne znaczenie oraz pokrycie w praktyce i dlatego do Ciebie się z tym zwróciłem - nie ma w tym cienia złośliwości, a jedynie szacunek i uprzejmość.

Przestań pisać głupoty i zaprojektuj TL-kę dla Darka221.
    Napisałeś ze zaprojektujesz więc czekamy na efekty.

Prosił bym moderatorów aby zamiast "obserwować" użytkownika PANICZKAMIL, zaczęli obserwować Dominatora. Forum nie potrzebuje bajkopisarzy i naciągaczy.

----

• #9 11 Paź 2017 21:31
    dominator8
    Poziom 20  

marian133 napisał:
    Przestań pisać głupoty i zaprojektuj TL-kę dla Darka221.
    Czekam na odpowiedź samego autora czy jest zainteresowany dalej tym tematem. Póki co od kilku dni nie przejawia aktywności na tym forum. Jeśli darek221 wyrazi chęć współpracy obudowę tę zaprojektuję i niebawem przedstawię w tym temacie - nie jestem gołosłowny.
    marian133 napisał:
    Prosił bym moderatorów aby zamiast "obserwować" użytkownika PANICZKAMIL, zaczęli obserwować Dominatora. Forum nie potrzebuje bajkopisarzy i naciągaczy.
    Co do Twojej uprzejmej prośby chciałbym tylko zaznaczyć, że większość niemerytorycznych tematów zaczyna się od Twoich wpisów - o czymś to świadczy.

----

• #10 11 Paź 2017 22:12
    marian133
    Poziom 37  

dominator8 napisał:
    Póki co od kilku dni...

Ostatni post wczoraj o 19:30.
    Zalogowany ostatnio na forum dziś o 20:45.

Czyli miałem rację, nie potrafisz liczyć :D

dominator8 napisał:
    większość niemerytorycznych tematów zaczyna się od Twoich wpisów - o czymś to świadczy.

...które to są odpowiedzią na Twoje brednie :)
    Sam sobie wydedukuj o czym to świadczy.

----

• #11 11 Paź 2017 22:18
    darek221
    Poziom 4  

Panowie ta kłótnia do niczego nie prowadzi, nie ma się co przechwalać kto ma większą wiedzę. A odnośnie TL to jaki przetwornik mógł byś zaproponować ?

----

• #12 11 Paź 2017 22:49
    dominator8
    Poziom 20  

marian133 napisał:
    dominator8 napisał:
    większość niemerytorycznych tematów zaczyna się od Twoich wpisów - o czymś to świadczy.

...które to są odpowiedzią na Twoje brednie
    Mój udział w dyskusji rozpoczął się postem nr. 15, natomiast Twój postem nr. 2. Kolego nie zakłamuj rzeczywistości. Weź dwa głębokie wdechy i po prostu daj już spokój z tymi prowokacjami.
    marian133 napisał:

Czytać czy liczyć nie umiesz?
    Bawi Cię to?
    darek221 napisał:
    Panowie ta kłótnia do niczego nie prowadzi
    Wiem i dlatego przepraszam za moje wybiegi w stosunku do marian133 - nie mogę jednak przejść obojętnie jeśli ktoś mnie zwyczajnie obraża - mam zamknąć dziób, nie umiem liczyć, nie umiem czytać itp. Niestety mimo lawiny epitetów ze strony tego "Pana", totalny brak reakcji operatorów mimo moich zgłoszeń.. Widać niektórym można więcej.. Życie..
    darek221 napisał:
    A odnośnie TL to jaki przetwornik mógł byś zaproponować ?
    Wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz? 3000zł na wszystko tzn: głośniki, obudowa oraz wzmacniacz?

----

• #13 12 Paź 2017 07:43
    marian133
    Poziom 37  

dominator8 napisał:
    Wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz? 3000zł na wszystko tzn: głośniki, obudowa oraz wzmacniacz?

darek221 napisał:
    na przetwornik mam do 3000 tyś.

darek221 napisał:
    Fidek FPA G12

Nie doczytałeś? :D

dominator8 napisał:
    Bawi Cię to?

Teraz to ja patrzę na to z politowaniem :)
    Przeczytaj jeszcze raz temat od początku ze zrozumieniem, a potem dopiero się udzielaj.

dominator8 napisał:
    Mój udział w dyskusji rozpoczął się postem nr. 15

No właśnie.
    Od tamtej pory nie zdążyłeś przeczytać ze zrozumieniem całego tematu i jak widzę nadal trzeba Ciebie naprostowywać bo wypisujesz same brednie.

dominator8 napisał:
    Wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz?

...albo ewidentnie nabijasz tylko posty.
    Pamiętaj że to nie jest wyznacznik wiedzy :)

A teraz tak, doczep się że mam ich ponad 3 tyś. :D

Trzeba będzie zmienić temat lub go przykleić na samą górę, bo jak zaczniesz wrzucać fotki testowych obudów, testy z wytłumieniem, modyfikacje przegród oraz pomiary, to będzie to skarbnica wiedzy na temat obudów TL.
    No, ale czekamy, czekamy co z tego wyjdzie, wybierz głośniki i do dzieła :)

----

• #14 12 Paź 2017 09:27
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Zbędą kłótnię wydzieliłem. Nie będę tłumaczył dlaczego, dla każdego postu osobno.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME