Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiennik układu ST 4558C -

gsmfun 12 Paź 2017 09:32 309 7
  • #1 12 Paź 2017 09:32
    gsmfun
    Poziom 15  

Witam. Szukam zamiennika układu od ST 4558C identyczny jak niżej.
    Zamiennik układu ST 4558C -
    Czy mogę zastosować zamiennie RC4558P od Texas ? Nie mogę nigdzie dostać z końcówką C a zamienniki różnią się między sobą niektórymi parametrami m.in Gain Frequency. Dodam że układ pracuje w przedwzmacniaczu końcówki mocy.
    Proszę o poradę.

0 7
  • #3 12 Paź 2017 09:55
    kamyczek
    Poziom 33  

To jest podwójny wzmacniacz operacyjny jeśli parametry są podobne możesz go zamienić innym wzmacniaczem nie wiem czy np. NE5532 nie będzie lepszym do zastosowań audio . jeśli przedwzmacniacz jest dwukanałowy możesz wymienić układ na taki sam w obu kanałach .

0
  • #4 12 Paź 2017 09:59
    gsmfun
    Poziom 15  

Tak planuję wymienić odrazu wszystkie na jednakowe tylko zastanawiało mnie podobieństwo niektórych parametrów - widełki np zasilanie ST to 2-20 V DC z kolei RC4558P od Texasa ma 5-15VDC i to już jakieś róznice są choć pewnie nikt nie projektuje scgematów tak aby układy pracowały na granicznych wartościach parametrów.

0
  • #5 12 Paź 2017 10:24
    kamyczek
    Poziom 33  

Jeśli twoja aplikacja mieści się w zakresie zasilania to się nie przejmuj tym parametrem . Jak chcesz wymieniać wszystkie wzmacniacze zastanów się nad zakupem nowszych układów o lepszych parametrach . Możesz sprawdzić NE5532 są z pewnością lepsze tylko proponuje zakup np. w TME tam masz pewność że logo i to w środku jest oryginalne nie zrobione w Chinach .

0
  • #6 12 Paź 2017 10:55
    gsmfun
    Poziom 15  

Czyli podsumowując przy wymianie wszystkich wzmacniaczy w tym wypadkuz ST 4558C na NE5532P z Texas Instruments nie powinno nic zakłócić prawidłowej pracy a wręcz przeciwnie polepszyć jakość pracy przedwzmacniacza.

0
  • Pomocny post
    #7 12 Paź 2017 11:36
    kamyczek
    Poziom 33  

Z dużym prawdopodobieństwem tak . Za wzmocnienie i pasmo odpowiadają elementy dyskretne sam wzmacniacz czym lepszy tym lepsze parametry wyjściowe a tu z pewnością będą mniejsze szumy . Kiedyś był problem z zakupem dobrej jakości wzmacniaczy operacyjnych i były one drogie cały sprzęt Diory i Unitry bazował na tym co było osiągalne na rynku w tym na układach z byłego DDR . Teraz możesz popuścić wodzę fantazji i powymieniać sobie wzmacniacze i tranzystory na lepsze z pewnością będzie lepiej ;)

0
  • #8 12 Paź 2017 12:00
    gsmfun
    Poziom 15  

Dzięki za porady. Temat wyczerpany.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo