Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie drugiego routera.

koniu200 12 Paź 2017 09:58 285 11
  • #1 12 Paź 2017 09:58
    koniu200
    Poziom 9  

Witam.

Posidam monitoring zamontowany w garażu i chciał bym podłączyć go do internetu ale router mam dość daleko i nie mam możliwośći podlączenia go kablem,

Mam pytanie czy istnieje możliwość podłączenia drugiego routera w garażu i po wifi połączyć się z drugim routorem??.

W co bym sie musiał zaopatrzyć jeżeli była by taka możliwość.

Pozdrawiam

0 11
  • #2 12 Paź 2017 10:09
    procsa
    Poziom 17  

Najłatwiej i najtaniej jest kupienie routera z opcją "client", czyli monitoring podłączamy kablem pod router, a router odbiera sygnał WiFi z głównego routera.

0
  • #3 12 Paź 2017 10:16
    raffin
    Poziom 22  

koniu200 napisał:
    router mam dość daleko
    no i z tym może być problem.
    Trzeba sprawdzić jaki poziom sygnału dochodzi do garażu. Może okazać się konieczna zmiana miejsca routera w mieszkaniu, albo zastosowanie partyzantki typu transmiter po sieci 230V - w ostateczności te ma szansę zadziałać (na tej samej fazie).

0
  • #4 12 Paź 2017 10:28
    Erbit
    Poziom 28  

Nie sądzę aby router (a przede wszystkim antena tego routera) umieszczony za grubą ścianą budynku mieszkalnego podał do garażu na tyle silny sygnał aby obsłużyć monitoring (kamerę?).

Jeżeli to ma działać poprawnie to trzeba postawić most radiowy. Warunkiem jest takie umieszczenie anten aby się fizycznie "widziały" czyli bez przeszkód w terenie. Do tego wymagane są urządzenia z możliwością pracy na zewnątrz (chodzi o warunki atmosferyczne). Nie będą to duże pieniądze. Przy takim założeniu dwa proste AP (z funkcją klient) + 2 anteny lub od razu zewnętrzny AP.

"Garaż" sugeruje, że to dom a nie np. blok - nie powinno więc być problemów z zakłóceniami od sąsiadów i częstotliwość 2,4GHz powinna wystarczyć.

Oczywiście kablem byłby tańszy i pewniejszy ale autor zaznaczył, że nie jest to możliwe.

0
  • #5 12 Paź 2017 10:32
    raffin
    Poziom 22  

koniu200 napisał:
    Posidam monitoring zamontowany w garażu
    No właśnie, podstawowe pytanie: Gdzie jest garaż? :) To ten sam budynek, czy zupełnie inny oddalony, o ile ...?

0
  • #6 12 Paź 2017 10:37
    Erbit
    Poziom 28  

Masz rację, ja założyłem (z powodu niemożliwości pociągnięcia kabla), że to oddzielny budynek a to może być błędne założenie.

Jeśli jednak się nie mylę to dwa np. takie urządzenia https://yagi.pl/wyprzedaz-ecobridge-20-5-ghz-rb711-5hn-150mbps-antena-box-poe lub podobne stworzą stabilny most i rozwiążą problem. To z linku to nawet 5GHz i jest zasilane poprzez PoE więc odpada problem z ciągnięciem dodatkowo zasilania do takiego AP umieszczonego na zewnątrz.

0
  • #7 12 Paź 2017 11:40
    16czarny16
    Poziom 13  

Nie router tylko potrzebny porządny acces point. Ja mam ok 150 metrów od routera i działa aż miło.

0
  • #8 12 Paź 2017 13:55
    procsa
    Poziom 17  

16czarny16 napisał:
    Nie router tylko potrzebny porządny acces point. Ja mam ok 150 metrów od routera i działa aż miło.

Do czego ten access point? Bo z tego co zrozumiałem to autor już ma router z AP który nadaje WiFi...

0
  • #9 12 Paź 2017 17:37
    Erbit
    Poziom 28  

16czarny16 napisał:
    Nie router tylko potrzebny porządny acces point. ...

Kolego. Umówmy się, że to co większość uważa za router to tak naprawdę wiele urządzeń w jednym: router, swith, modem (np. ADSL), AP.

Prawdą jest to co napisałeś, że jest potrzebny AP i do tego (czego nie napisałeś) z funkcją klient.

Prawdą jest też, że większość tych urządzeń, które potocznie nazywane są routerami posiadają wbudowane AP a ich cena nie jest dużo większa nić samego AP a często niższa niż porządnych AP więc router z AP z funkcją "klient" też wystarczy.

Reasumując: nic nie wiesz na temat zasięgów, zakłóceń i przeszkód w terenie ani położenia "routera" w domu więc skąd możesz mieć pewność, że sam AP wystarczy ? Tylko dlatego, że u Ciebie tak działa ?

Reszta dyskusji bez udziału autora jest zbędna.

0
  • #10 12 Paź 2017 19:24
    16czarny16
    Poziom 13  

Kolego bardzo się mylisz! Wiem i to dużo! Każdy accespoint będzie dużo lepszy niż Router z tą funkcją. Sprawdzone nie jednokrotnie.

Dodano po 12 [minuty]:

procsa napisał:
    16czarny16 napisał:

Do czego ten access point? Bo z tego co zrozumiałem to autor już ma router z AP który nadaje WiFi...

Accespoint to pkt dostępu do sieci, przewodowy lub bezprzewodowy.

0
  • #11 12 Paź 2017 19:56
    Erbit
    Poziom 28  

16czarny16 napisał:
    ...Każdy accespoint będzie dużo lepszy niż Router z tą funkcją. ...

Ależ oczywiście, że masz rację. Szczególnie gdy pod pojęciem "router" masz na myśli TP-Link czy coś takiego.

Nie można jednak powiedzieć, że "router" działający jako AP tego nie obsłuży (mimo tego, że gorzej).

Tym razem ja Tobie napiszę: sprawdzone i AP i router ;)

Zerknij na link, który powyżej umieściłem polecając urządzenie i sam odpowiedz sobie czy to AP czy router - mnie odpowiadać nie musisz - ja wiem. Nie pisz tylko, że to będzie gorsze od AP.

0
  • #12 12 Paź 2017 21:21
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

ile tutaj kłótni... Wystarczy napisać - Jak nie wiesz co to jest AP - to kup Router z funkcją AP :).
    I wtedy wszystko się da zrobić tak jak chcesz.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo