Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips LX3600D - Czyta płyty CD, MP3 nie czyta DVD

edol54 12 Paź 2017 10:24 756 13
  • #1 12 Paź 2017 10:24
    edol54
    Poziom 3  

Witam!!
    Mam LX3600D, nie czytał nic, teraz po wymianie lasera czyta CD w formacie MP3, rozpoznaje Jpeg-i, natomiast płyty DVD długo kreci (Load) i jak gdyby nie rozpoznawał formatu w końcu po kilku minutach kręcenia No Disc
    Jestem nowy na forum.
    Prosze o pomoc
    edol

• #2 12 Paź 2017 10:38
    2874813
    Usunięty  
  • #3 12 Paź 2017 10:55
    edol54
    Poziom 3  

Wcześniej nic nie rozpoznawał, nawet nie kręcił ( No disc), teraz po wymianie lasera (SF-HD60), ogniskuje, kreci i odtwarza zwykłe Cd czy nawet w formacie MP3, natomiast płytę DVD (dobra odtwarzana w kompie) próbuje odczytywać TOC-a, kręci na full i trwa to doc długo, aż w końcu No disc. Może to wina jego oprogramowania (stare - problem z rozpoznaniem formatu dvd??)
    popróbuję poszukać jak najprostsze płyty DVD..

Dodano po 1 [minuty]:

Czu ktoś słyszał o konieczności Resetu pamięci lasera SF-HD60 po wymianie??

• #4 12 Paź 2017 10:55
    2874813
    Usunięty  
  • #5 13 Paź 2017 19:37
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Niestety obecnie sprzedawane lasery (dvd jak i cd) pozostawiają wiele do życzenia...
    Mam na myśli to, że raz działają poprawnie a raz nie.
    A o żadnym resecie pamięci nie słyszałem... Nie należy się także sugerować "dostrajaniem elektroniki do lasera z kodem QR". Jest to zwykła ściema stosowana w celu wymigania się od reklamacji.
    A w jakim stanie jest sama soczewka? Należałoby także sprawdzić, czy zwora została prawidłowo zdjęta - w las. dvd zwiera ona trzy pady.
    DVD warto także przetestować na oryginalnej płycie (tzw. tłoczonej).
    A można wiedzieć, w jakim sklepie został kupiony laser?

Pozdrawiam,
    Karol

• #6 17 Paź 2017 15:27
    edol54
    Poziom 3  

Przepraszam za milczenie nie było mnie trochę.
    Laser kupiłem w impelshop-ie Legionowo. Faktycznie laser zachowuje się niestabilnie. MP3. Jpeg-gi czyta- płyty audio różnie. jeszcze będę próbował.
    Pozdro
    Ed

• #7 17 Paź 2017 16:24
    karol1996
    Poziom 19  

Witam

edol54 napisał:
    Laser kupiłem w impelshop-ie Legionowo

To w sumie dobrze. Impelshop pozwala na reklamację.
    Tylko trzeba wszystko ładnie opisać.

Pozdrawiam,
    Karol

• #8 20 Paź 2017 14:56
    edol54
    Poziom 3  

Ostatecznie uzyskałem efekt, że czyta nawet DVD, ale tylko po korekcji ustawienia pozycji spindle motora. Czyta bez problemu dopóki go nie wyłączę. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu problem zaczyna się od nowa tj. laser pracuje, pozycjonuje, próbkuje i w końcu No Disc. Byc może to laser do kitu??

Dodano po 4 [godziny] 52 [minuty]:

Słyszałem od pewnego gościa, że dośc często po wymianie lasera w tego typu przętach jst wymagany reset pamięci bufora, tylko nikt (póki co) nie wiem jak to zrobić... Może ktoś co slyszał na ten temat???

• #9 21 Paź 2017 09:16
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Pierwsze słyszę o jakiś resetach pamięci przy wymianie lasera...
    Czy może przed wymianą lasera zgłaszał jakiś błąd?
    Radzę jeszcze potestować, i jak nadal będzie to samo, to wymienić laser na gwarancji.

Pozdrawiam,
    Karol

• #10 21 Paź 2017 12:55
    arko100
    Admin grupy RTV

karol1996 napisał:
    Pierwsze słyszę o jakiś resetach pamięci przy wymianie lasera...l

I tu się można zdziwić.

W tym modelu nie słyszałem o takim procederze.
    Proponuję najpierw zapoznać się z ogłoszeniem w dziale: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1631790.html .

• #11 23 Paź 2017 11:56
    edol54
    Poziom 3  

Witam!!
    Ostatnio w sobotę już pracował poprawnie ponad godzinę. Myślałem, że jest OK i tu nagle stop i znów no disc. Wcześniej przewierciłem otwór w osłonie kieszeni nad śrubką regulacyjną ( ze sprężyną) położenia talerzyka silnika (spindle motor). W ten sposób mam dostęp do regulacji i udaje mi się uruchomić poprawne odtwarzanie. Lecz trwa to różnie czasowo i od nowa regulacja. Dziwne zjawisko jak gdyby laser nie trzyma parametrów, czy może brak stabilizacji obrotów ??

• #12 23 Paź 2017 12:56
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    To faktycznie dość dziwne...
    Dobrze zrozumiałem, że podczas odtwarzania nagle się zatrzymał, i wyświetlił no disc?
    Warto w takim razie sprawdzić silnik spindle. W tym celu należy odłączyć go od reszty elektroniki, pod zaciski podłączyć multimetr nastawiony na pomiar rezystancji i kroczek po kroczku, powoli obracać silnikiem i odczytywać wartości rezystancji. Nie powinna być mniejsza niż 10 Ohm i większa niż 60 Ohm.

Pozdrawiam,
    Karol

• #13 25 Paź 2017 09:42
    edol54
    Poziom 3  

Dzięki sprawdzę i dam znać
    Pozdro
    EdOL

• #14 26 Paź 2017 10:33
    edol54
    Poziom 3  

Witam!!
    Sprawdziłem, silnik OK, ostatecznie przełożyłem płytę z modułem zasilającym( miałem taki za szrotu za 40 zł.) i póki co hula..
    Dzięki za pomoc ..
    Zamykam temat
    Pozdro
    Ed Ol

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME