Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Lirika Plus RI9841/01 - piszczy przy nalewaniu kawy

hevex 12 Paź 2017 10:55 144 9
  • #1 12 Paź 2017 10:55
    hevex
    Poziom 9  

Może mi ktoś pomoże w diagnozie problemu w Saeco Lirika Plus RI9841/01 - słychać u mnie takie nieznośne piszczenie podczas nalewania kawy.
    Podejrzewałem pompę, ale tego nie słychać podczas odkamieniania i nalewania wody, tylko podczas nalewania kawy.
    Filmik:
    http://update001.fc.pl/MOV01937.MPG
    Co to może być?

• #3 12 Paź 2017 21:27
    teka21
    Poziom 8  

Witam, w razie potrzeby mam części do ekspresu

• #4 12 Paź 2017 22:06
    hevex
    Poziom 9  

Ok, tylko czy wymiana bloku zaparzacza pomoże? Otrzymałem jeszcze wiadomość że Zawór w zaparzaczu wpada w rezonans i trzeba wymienić ten zawór.
    Jaki koszt tego zaworu?

• #5 12 Paź 2017 22:07
    nioop

Poziom 33  

W głowicy zaparzacza war taka szklana kulka na sprezynie. To ona jest powodem pisku.

• #6 12 Paź 2017 22:12
    hevex
    Poziom 9  

Jest to do naprawienia? Przy innym modelu saeco ktoś proponował zrobić kilka kaw na odkamieniaczu i to podobno pomagało ale nie wiem jak to będzie w moim przypadku?

• #7 12 Paź 2017 22:19
    nioop

Poziom 33  

Może pomóc jeżeli w komorze kulki osadzil się kamień.
    Może pomoc wyczyszczenie jeżeli w komorze kulki jest osad z kawy.
    Może pomóc wymiana jeżeli kulka ma uszkodzenia na powłoce.

To czystko hipotetyczne wypowiedzi i zanim podejmie pan jaka kolwiek opcję naprawy proszę sprawdzić.
    W ostateczności kupić zaparzacz bez sprawdzania.

• #8 12 Paź 2017 22:47
    hevex
    Poziom 9  

ok, dziękuję za odpowiedź.
    Jeszcze spytam czy jest możliwość użycia tabletki czyszczącej w moim expresie?
    Nawet nie wiem jak się w nim robi kawę z kawy zmielonej? i czy jest taka możliwość?

• #9 12 Paź 2017 22:59
    nioop

Poziom 33  

Proszę mnie źle nie odebrać.. Ale staramy się trzymać forum na jako takim poziomie ;)

Chętnie pomagamy w problemach, dziwne dźwięki z urządzenia - tak jak najbardziej. Ale wskazywać strony z instrukcji obsługi - już nie ;)

Także kulkę wyczyścić , wyczyścić komorę i sprężynę. Jak nie pomoże to wymiana.
    Jak czyścić , jak robić kawę - instrukcja obsługi.

• #10 12 Paź 2017 23:07
    hevex
    Poziom 9  

wiem :), źle zadałem pytanie o kawę mieloną, po prostu jak express ma możliwość robienia kawy z kawy mielonej to można użyć tabletki zamiast kawy mielonej nawet jak nie ma programu czyszczenia bloku.
    Ale saeco lirika nie robi kawy z kawy mielonej ani nie ma tego programu i moja instrukcja nic o tym nie wspomina.
    Także dziękuje za info i biorę się jutro za rozbiórkę i czyszczenie bloku.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME