Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program z odczytem pozycji RS422

aspis 12 Paź 2017 12:17 207 1
  • #1 12 Paź 2017 12:17
    aspis
    Poziom 3  

Zakupiłem zestaw startowy S7-1212c z wyświetlaczem hmi400 i moduł komunikacyjny CM 1241- RS422/485 mam również dwa falowniki z modułem głównym SINAMICS G120 CU240E-2PE (o ile podaję dobre dane) liniał do odczytu FMAX po RS422
    W ramach dodatkowej aktywności na zajęciach potrzebujemy napisać programu sterujący aby jeden falownik podnosił i opuszczał szczotki na wybraną wysokość, wartość na jaką mają się podnieść czy opuścić szczotki ma być wpisywana na panelu i po naciśnięciu START silnik ma się pozycjonować.
    Drugi falownik ma sterować podajnikiem, z panelu ma być wpisywana prędkość z jaka ma się poruszać.
    Jest to pierwsze spotkanie z tym oprogramowaniem oraz siecią PROFINET prosił bym o porady, pomoc, jakiś przykładowy program by wiedzieć od czego zacząć.
    Basic V14 SP1Mam oprogramowanie SIMATIC STEP 7 Basic V14 SP1

• Pomocny post
    #2 13 Paź 2017 09:38
    jamjampoland
    Poziom 14  

Same falowniki możesz konfigurować bezpośrednio w TIA Portal jeżeli posiadasz zainstalowany pakiet Startdrive:

Przykładowy filmik z konfiguracją

Jeżeli nie to pozostaje ci konfiguracja poprzez oprogramowanie Starter, lub bezpośrednio w falowniku za pomocą IOP.

Jeżeli chodzi o komunikację z urządzeniem po RS485 to musisz się wczytać w dokumentacje tego liniału. Tutaj artykuł jak konfigurować tą kartę komunikacyjną:

Konfiguracja CP 1241

Aby przetestować liniał najlepiej podpiąć go za pomocą jakiejś przejściówki do portu COM lub USB komputera i testować komunikację za pomocą programu:

Realterm

A po udanym odczycie danych przenieść komendy wpisywane ręcznie do odpowiednich bloków funkcyjnych już w PLC.

Odnośnie sterownika i wizualizacji, no cóż, tutaj musisz wykazać się już swoją inwencją twórczą. Powodzenia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME