Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam dwie matryce, chce zrobić 2 monitory!

Rasoir0591 12 Paź 2017 14:14 123 2
  • #1 12 Paź 2017 14:14
    Rasoir0591
    Poziom 1  

Cześć,
    w czeluściach strychu odnalazłem 2 stare matryce z laptopów.
    Mam dwie matryce, chce zrobić 2 monitory!
    Stwierdziłem, że można je wykorzystać jako 2 dodatkowe monitory (posiadam AMD R9 280 od sapphire, czyli 2 wyjścia DVI). Obejrzałem kilka filmików, przeczytałem kilka poradników, ale wolałbym mieć pewność. Proszę was więc o pomoc.
    Wiadomo, że chcę to zrobić jak najtańszym kosztem. Znalazłem coś takiego "New MT6820-B Universal LVDS LCD Montor Screen Driver" - tu był link, ale mam za mało postów - ale jak widzę, to nie posiada zasilania prawda?
    Znalazłem taką "VGA LCD LED Controller Board LVDS Monitor Kit " -tu był link, za mało postów - Ta miała przynajmniej wyjście na zasilacz.
    Mniejsza o to co znalazłem, chce skorzystać z waszego doświadczenia.
    1. Czy ktoś zna tańszy sklep niż Aliexpress?
    2. Czy znajdę płytkę do której podłącze obie matryce i będą działać jako niezależne monitory?
    3. Jaki zasilacz muszę dokupić do takich płytek?
    4. Czy folia która jest na obudowie za matrycą konieczna jest jeśli będę chciał zrobić sobie obudowę sam? Czy mogę np zakupić taki stojaczek podtrzymujący do tableta i wystarczy?
    5. Czy są płytki zasilane przez np. usb? I czy wtedy mógłbym wykorzystać wolne sloty usb z PC do ich zasilania czy raczej konieczny byłby oddzielny zasilacz?
    6. Czy ktoś może zarzucić linkami lub nazwami/modelami płytek i info co powinno się w takim zestawie znaleźć?
    Mam dwie matryce, chce zrobić 2 monitory!Mam dwie matryce, chce zrobić 2 monitory!
    Matryce posiadają takie końcówki.
    Z góry dziękuję za pomoc.

• #3 12 Paź 2017 19:03
    Christophorus
    Poziom 40  

Rasoir0591 napisał:
    Wiadomo, że chcę to zrobić jak najtańszym kosztem.
    Pomijając chęć zdobycia doświadczenia, to z przyczyn ekonomicznych jest nieopłacalne. Niektóre monitory na aukcjach można kupić poniżej 50 zł.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME