Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica EHbk2.834 - Podłączenie pola grzewczego w kuchence

Władysław Majewski 12 Paź 2017 14:18 297 2
 • #1 12 Paź 2017 14:18
  Władysław Majewski
  Poziom 11  

  Kupiłem nowe pole grzewcze do kuchenki z płytą ceramiczną Amica z 2002 roku symbol tej kuchenki to EHbk2.834.... Okazało się jednak, że w tym nowym polu są tylko dwa odejścia do podłączenia prądu, a w starym były cztery z tego dwa do sygnalizacji na płycie czy dane pole jest gorące.

  Czy mogę zasymulować tylko zapalanie te światełka na płycie w ten sposób, że poprzez przekaźnik połączę te dwa dodatkowe styki, a przekaźnik zadziała jak do pola pójdzie prąd. Sądzę bowiem, że te dwa dodatkowe styki są do podłączenia jakiegoś czujnika gorącej płyty a w tym nowym pole chyba takiego czujnika nie ma skoro są tylko dwa styki.

  Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne? Chciałbym bowiem aby przynajmniej paliła się ta lampa ostrzegawcza w momencie pracy pola grzewczego.

  0 2
 • Pomocny post
  #2 12 Paź 2017 17:24
  dedito
  Poziom 39  

  Władysław Majewski napisał:
  Czy mogę zasymulować tylko zapalanie te światełka na płycie w ten sposób, że poprzez przekaźnik połączę te dwa dodatkowe styki a przekaźnik zadziała jak do pola pójdzie prąd

  To nie będzie funkcjonalny odpowiednik. Lampka będzie gasnąć gdy pole nie będzie zasilane.
  Lepiej wykorzystać przekaźnik bimetalowy lub zaadoptować przekaźnik ze starego pola.

  0
 • #3 13 Paź 2017 09:46
  Władysław Majewski
  Poziom 11  

  Dziękuję za podpowiedź. Udało mi się przełożyć odpowiedni element ze starego pola grzejnego i jest OK. Dziękuję za pomoc.

  0