Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer i dekoder TV pod jeden monitor - czy to możliwe?

Mateo296 12 Paź 2017 15:04 96 5
  • #1 12 Paź 2017 15:04
    Mateo296
    Poziom 2  

Monitor z jednym złączem DVI i jednym HDMI. Przez DVI podłączony komputer a pod HDMI dekoder TV. Czy takie coś miało by prawo działać? Czy sygnał byłby odbierany zależnie od włączonego urządzenia?

• #2 12 Paź 2017 15:09
    PITERRR
    Poziom 33  

Proponuje zakupić dekoder DVB-t pod port USB.

• #3 12 Paź 2017 15:23
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Jaki to monitor? Marka/model.

• #4 12 Paź 2017 15:25
    tata1
    Poziom 20  

Mateo296 napisał:
    Monitor z jednym złączem DVI i jednym HDMI. Przez DVI podłączony komputer a pod HDMI dekoder TV. Czy takie coś miało by prawo działać? Czy sygnał byłby odbierany zależnie od włączonego urządzenia?

Ja mam tak podpięty monitor GATEWAY 24 cale. Sam wykrywa skąd ma sygnał i wyświetla go. W czasie pracy można w menu zmienić oczywiście źródło sygnału. Można także włączyć PIP i w trakcie pracy na komputerze oglądać TV w małym okienku.
    A czy to możliwe na twoim monitorze? Podłącz i sprawdź, ewentualnie podaj model monitora.

• #5 12 Paź 2017 15:38
    badboy84
    Poziom 36  

A dźwięk to skąd? Monitor ma głośniki? Czy masz zestaw audio do którego będzie podłączony dekoder?
    Monitor sam się przełącza jeżeli jest włączone tylko jedno źródło sygnału, przy obydwu można wybierać ręcznie z menu monitora. Przynajmniej tak jest w moim Philipsie, ale z dekoderem go nie używam.

• #6 12 Paź 2017 21:02
    tata1
    Poziom 20  

Posiadam monitor GATEWAY LP2407 z dodatkowym soundbarem. Są do niego dwa wejścia dźwięku - jack 3,5 i chinch stereo. Można wybrać pc, aux, lub oba aktywne naraz. Soundbar bierze zasilanie z monitora, ale o ile monitor sam startuje ze standby po podaniu sygnału na dowolne wejście to sounbar niestety trzeba włączać ręcznie. Trochę to wkurzające jak w nocy dekoder się wyłączy, to monitor przejdzie w stad-by, a soundbar świeci na niebiesko.
    Monitor ma rozdzielczość 1920x1200 i sterowanie dotykowe. Jest to staroć i można go dostać w ogłoszeniach za niewielkie pieniądze. Można ustawiać nawet położenie i wielkość ekranu PIP. Ma wejście DVI-I, VGA, Component x2, Composite i S-Video. Posiada też 4 portowego huba USB2.0.

Monitor nie ma HDMI więc do DVI mam wpiętego Kiano SLIMSTICK poprzez przelotkę HDMI-DVI (oczywiście tracę w ten sposób dźwięk z tego komputerka, ale w tym celu wykorzystuję kartę dźwiękowa na USB. Dzięki hubowi w monitorze mam więcej USB do dyspozycji w tym maleństwie.

Wszyscy myślą że to sprzęt AllInOne z wejściem dla dekodera DVB-T i funkcją PIP :-)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME