Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic NS500 - nie wykrywa zakonczenia połączenia

wireks 12 Oct 2017 16:27 1398 8
 • #1
  wireks
  Level 10  
  Witam,
  mam problem z centralą Panasonica NS500, mianowicie jezeli zadzwonię na linę miejską, wybiorę jakiś numer wewnętrzny i zakończę połączenie to telefon wewnętrzny nadal dzwoni pomimo, że połączenie zostało już zakonczone. Podniesienie słuchawki wewnętrznego skutkuje oczywiście ciszą. i zakończeniem połączenia. Czy ktoś wie co mam źle ustawione?

  Linie są analogowe od pomrańczowych.
 • #2
  Zutket
  Level 36  
  Jest to typowy objaw na łączach analogowych. Aparat wewnętrzny ( rozumiem, że jest wybierany na zapowiedzi DISA) będzie dzwonił przez wyznaczony czas dzwonienia.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  wireks
  Level 10  
  R-MIK wrote:
  Jeśli, tak jak pisał przedmówca, jest to na DISA, to w przypadku nie najlepszych/tanich central jest to typowy objaw. Z tych, które znam (Slican, Platan (nie wim jak najnowsze Libry itp), Microtel, Digitex (teraz to Platan jak pamiętam), Panasonic, Elektronix), to tylko Slican sobie z tym radzi wykrywając sygnał nieosiągalności na linii miejskiej.


  Kurde a myślałem, że panasonic to porządna centrala, zwłaszcza, że stary mikrotel nie miał z tym problemu. Naprawdę nie ma na to sposobu ?

  1. Czy orientujecie się gdzie w NS500 zmienić czas dzwonienia ?
  2. Mam możliwosć przeniesienia linii do INEI na VoIP, mam już bramkę od nich - czy to rozwiąże problem ? Czy też trzeba będzie kupić licencję na VoIPa i skonfigurować to na centrali ?
 • #5
  Zutket
  Level 36  
  [quote="wireks"] Naprawdę nie ma na to sposobu ?
  Już Ci R-MIK odpisał. Jedynie przejście na ISDN pomoże.

  wireks wrote:
  2. Mam możliwosć przeniesienia linii do INEI na VoIP, mam już bramkę od nich - czy to rozwiąże problem ?

  Nie pomoże, a wręcz przeciwnie. może pogorszyć.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  instalatorPBS
  Level 28  
  Panasonic na liniach analogowych w celu prawidłowej obsługi wykorzystuje CPC nieużywane w Polsce więc z rozłączaniem linii analogowych może być problem.
  Niektóre bramki VoIP mają możliwość włączenia tej sygnalizacji.
  Czasami pomaga też włączenie detekcji odwrócenia polaryzacji ale to też rzadkość na liniach miejski. Można też bawić się z regulacją parametrów sygnałów cyklicznych ale to loteria ( DISA system ) oraz włączyć dla funkcji DISA detekcję ciszy - standardowo wyłączona.
  Generalnie faktycznie Slican ma z tym najmniejszy problem chociaż spotykałem się już z liniami, na które nie reagował poprawnie.
  Czasy rozłączenia i inne związane z funkcją DISA są oczywiście w ustawianiach Czasów i Liczników - PBX Configuration - 2.System - 3.Timer&Counters.
  Najbezpieczniej oczywiście używać linii cyfrowej - ISDN, VoIP SIP lub H323, wtedy problemów z DISA nie ma.
  RP
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  bomet

  Level 1  
  Ja sobie z tym radzę umieszczając na końcu kolejki jakieś urządzenie, które jest w stanie zgłosić się do połączenia i je zakończyć (fax, sekretarka).
  Jeżeli nie ma takiej możliwości to faktycznie tylko ISDN.