Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo b71-80 instalacja Windows 10 z płyty DVD

jowyma 12 Oct 2017 17:55 1116 8
    jowyma
    Level 23  
    Proszę o pomoc, bo porady z internetu nie sprawdziły się. Kupiliśmy z drugiej ręki laptopa Lenovo b71-80.

Chcę zainstalować na nim system Windows 10, mam go w ramach programu Spark dla studentów. Na pewno mam legalny i niezawirusowany obraz płyty i klucz produktu.

Za pierwszym podejściem Windows zainstalował się z poziomu aktualnego systemu (jakiegoś testowego Windowsa), ale na końcu poprosił o login i hasło do konta Microsoft. No to wpisuję login i hasło, a system mi na to, że hasło jest niepoprawne. Sprawdzam na drugim komputerze, hasło jest poprawne, loguję się z poziomu internetu do tego konta.

Po restarcie systemu to samo, aby się zalogować mam podać login i hasło i znowu, moje legalne login i hasło nie pasują.

No to wkładam płytę DVD, startuję Biosa, zmieniam sekwencję bootowania, zmieniam bootowanie zdaje się na UEFI, instaluję Windowsa jeszcze raz, bo co mam zrobić innego. Okazuje się, że nie mogę zainstalować Windows bo mam inny system formatowania niż jest wymagany.
    Wciskam "napraw system", wykonuję polecenia z internetu, ale nadal nie jestem w stanie tej partycji przeformatować na ten format, który jest wymagany.

No to jeszcze raz robię restart systemu, daję "przywróć system" licząc, że jest ukryta partycja z systemem - a tutaj Windows 10 się włącza z przyciskami naprawiania instalacji.

Nie ważne co robię, żadnego z moich kont Microsoftowych nie przyjmuje jako legalnego konta Microsoft. Używam tych kont od lat.

Nie wiem co mam robić, a przede wszystkim nie rozumiem jak to możliwe, że loguję się na moje konto Microsoft w ramach programu Spark, mogę ściągnąć obraz systemu, dostaję klucz do niego, a potem po zainstalowaniu tego systemu Windows nie przyjmuje mi hasła do tego samego konta z którego mam tenże system.

Ratunku. Jak zainstalować tego upartego Windowsa z płyty DVD. Procesor i5-6100M, RAM 4GB, Lenovob71-80. Niestety, nie ma już gwarancji bo był kupiony oryginalnie na firmę, a wtedy jest tylko rok gwarancji.
    KSRhaziel
    Level 36  
    Chyba nie do końca rozumiesz co robisz. Zatem:
    1. Aktualna nazwa - Microsoft Imagine, poprzednia nazwa (sprzed prawie roku) Microsoft Dreamspark. Nigdy nie było żadnego "Sparka".
    2. Konto w systemie Imagine nie ma nic wspólnego z kontem Microsoft. Uczelnia zakłada Ci konto Imagine.
    3. "Nie ważne co robię, żadnego z moich kont Microsoftowych nie przyjmuje jako legalnego konta Microsoft. Używam tych kont od lat. " - Jakich kont Microsoftowych? Jakich znowu legalnych kont? Po co próbujesz zalogować się na konto Microsoft? Czy przypadkiem nie masz na myśli wpisania klucza?
    5. Skąd wziąłeś nośnik Windows10 ?
    jowyma
    Level 23  
    (1) Tak, Microsoft DreamSpark.
    (2) Mam konto do rejestrowania programów Microsoft: https://account.microsoft.com/account?lang=pl-pl (w sensie wcześniejsze, kupione w sklepie, tam też kazało mi założyć konto w Microsoft i zarejestrować tam programy)
    (3) Mam też konto założone przez uczelnię na DreamSpark (to konto podawać???) . System Windows w trakcie instalacji kazał mi podać login i hasło do konta Microsoft - ja też nie wiem o które konto im chodzi, bo te konta które mam do rejestracji innych produktów Microsoftu, nie są rozpoznawane przez tego Windowsa.
    (4) Obraz płyty mam ściągnięty z Microsoft DreamSpark, tak samo jak klucz.
    (5) Jak mam zainstalować ten nieszczęsny system, bo mi już ręce opadają.
    KSRhaziel
    Level 36  
    OK, czyli z systemu Imagine masz nośnik+klucz. I to wystarczy. Nie potrzebujesz żadnego konta do aktywacji systemu.

1. Czy podczas instalacji Windows10 (z nośnika z Imagine) zostałeś zapytany o klucz i go wpisałeś?
    2. Czy w tej chwili Windows Ci działa?
    masterten
    Level 31  
    jowyma wrote:
    Okazuje się, że nie mogę zainstalować Windows bo mam inny system formatowania niż jest wymagany.

Czy ta informacja pojawia się na ekranie gdzie masz wybrać partycję na której będzie zainstalowany system? Jeśli tak, to po prostu usuń wszystkie partycje i po założeniu nowej/nowych będzie można zainstalować system.
    Jeśli chodzi o inny problem, to opisz go dokładniej.
    jowyma
    Level 23  
    Przy instalacji nie poprosił o klucz tylko o login i hasło do konta Microsoft. Nie chciał się zalogować na moim koncie, mówił, że jest niepoprawne hasło - mimo, że przy wchodzeniu przez internet na to konto login i hasło są poprawne. Nie pamiętam dokładnie co było potem, ale na pewno w końcu system się zrestartował i pojawił się ekran Windows 10 proszący znowu o login i hasło. No i znowu nie rozpoznawał mojego hasła.
    Co do usunięcia partycji to mi nie pozwala, nie mam w tej chwili przed oczami tego komunikatu, ale w internecie napisali, że to dlatego, że trzeba zmienić ustawienia Bios na UEFI. Ale po zmianie na UEFI dalej mi nie pozwala usunąć partycji i założyć nowej.
    Tu chodzi o dwa różne typy partycji /formatowania partycji (MBR/GPT) - Windows 10 z płyty wymaga jednego typu, a ja mam założoną partycję tę drugą i dlatego nie mogę skutecznie zainstalować Windowsa.
    Niestety, porady z internetu nie sprawdziły się i cokolwiek nie robię, nie jestem w stanie usunąć tej partycji, która jest na dysku. Nie ma żadnych haseł tylko po prostu mi nie pozwala usunąć tej partycji i założyć tej innej.
    masterten
    Level 31  
    Co do hasła, to pewnie pyta o login/hasło poprzedniego właściciela. Może gdyby był podpięty do internetu można by się zalogować na twoje konto.

Jeśli w instalatorze można wejść w opcję naprawy i potem w wiersz poleceń, to można skasować partycje narzędziem diskpart i poleceniem clean. Próbowaliście tego?
    KSRhaziel
    Level 36  
    jowyma wrote:
    Niestety, porady z internetu nie sprawdziły się i cokolwiek nie robię, nie jestem w stanie usunąć tej partycji, która jest na dysku. Nie ma żadnych haseł tylko po prostu mi nie pozwala usunąć tej partycji i założyć tej innej.
    Wejdź w instalator Windows, dojdź do okna, gdzie możesz usuwać partycje, spróbuj usunąć, zrób zdjęcie komunikatu, który się pojawi i wrzuć go tutaj.
    jowyma
    Level 23  
    Przy próbie usunięcia istniejącej partycji dostaję komunikat: "Nie mogliśmy utworzyć nowej partycji. [Błąd: 0xb208dc80].

Za pomocą tych porad mogę już utworzyć partycję, ale od razu mi wyświetla potem, że na tej nowej partycji nie mogę zainstalować Windows.
    Polecenia:

Code: dos
    Log in, to see the code

"Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można zainstalować tylko na dyskach GPT".

Przy próbie sformatowania partycji za pomocą instalatora systemu Windows (już jest utworzona nowa pod diskpartem):
    "Nie mogliśmy sformatować wybranej partycji. [Błąd : 0x8004242d].

PROSZĘ TRZYMAĆ KCIUKI, CHYBA SIĘ UDAŁO!!!!
    Wystarczyło w diskpart wpisać komendę
    Code: dos
    Log in, to see the code

UDAŁO SIĘ !!!!
    Co do logowania na konto Microsoftu, to już wolę nie ryzykować, była druga opcja logowania do domeny. Dziękuję za pomoc, problem udało się rozwiązać.