Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Resetowanie TV Samsung LE37A551P2R do ustawień fabrycznych po wymianie T-con.

12 Paź 2017 21:08 1734 6
  • Poziom 26  
    Wymieniłem w TV Samsung LE37A551P2R , w module T-con układ scalony AS15-F. Obraz jest akceptowalny, ale mam podgląd na swoim tv i w tamtym Samsungu jest za dużo wg mnie zielonego i fioletowego. Można oglądać, ale irytuje mnie, no jest niestrawny.

Wszedłem w tryb serwisowy, przywróciłem ustawienia fabryczne. Przebrnąłem całą procedurę typu język, daty, etc. Kolory jakoś mi nie podchodzą.

Czy zresetowanie do ustawień fabrycznych przywraca kolory ustawione przez fabrykę? Jeśli tak, to możliwe, że uwaliłem t-con przy stawianiu ( nie będę ukrywał, jest taka możliwość, ewentualnie jakaś nóżka niedolutowana, kiepści na lucie )
    Czy można ręcznie podnieść, zmienić kolory na takim TV?
    Czy ktokolwiek miałby oryginalne, albo akceptowalne przez siebie ustawienia takiego TV?

Jeśli będzie konieczność załączę zdjęcia. Nie chciałbym demontować TV ze ściany by znowu go demontować. :-(
  • Poziom 43  
    keseszel napisał:
    Nie chciałbym demontować TV ze ściany by znowu go demontować.

To może myśleć trzeba było przed złożeniem? ;)
    Może do serwisówki trzeba zajrzeć? Jest w bazie - https://www.elektroda.pl/rtvforum/inputs.php

A właściwie to chyba nie warto, bo ... bardziej te kolory popsujesz niż "naprawisz". Rozbieraj TV, chyba będzie szybciej i pewniej. ;)
  • Poziom 26  
    Resetowanie TV Samsung LE37A551P2R do ustawień fabrycznych po wymianie T-con. Resetowanie TV Samsung LE37A551P2R do ustawień fabrycznych po wymianie T-con. Resetowanie TV Samsung LE37A551P2R do ustawień fabrycznych po wymianie T-con.
    Resetowanie TV Samsung LE37A551P2R do ustawień fabrycznych po wymianie T-con.

Sporo fioletowego, mocna soczysta zieleń. W niektórych ujęciach twarze przypominają twarze Hindusów ( mocno oliwkowa cera ).
  • Poziom 34  
    keseszel napisał:
    Jeśli tak, to możliwe, że uwaliłem t-con przy stawianiu ( nie będę ukrywał, jest taka możliwość, ewentualnie jakaś nóżka niedolutowana, kiepści na lucie )

Chyba to zrobiłeś
  • Poziom 9  
    Rozbieraj i sprawdzaj luty pod lupą/mikroskopem. Bez demontażu ze ściany nic nie zdziałasz.
  • Poziom 26  
    No to na razie zostawiam jak jest. Są ciekawsze sprawy niż siedzenie nad tym TV a program telewizyjny skłania tylko do tego by z TV zrezygnować.