Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer pasywny magnat + creative t5900

xsilver 06 Sie 2005 18:59 2310 8
  • #1 06 Sie 2005 18:59
    xsilver
    Poziom 12  

witam !

mam taki problem - mam zestaw glosnikow komputerowych creative t5900 - glosniczki graja super , ale gdy sie chce posluchac glosniej subwoofer zaczyna charczec..... wiec postanowilem kupic wiekszy sobwoofer pasywny i wmontowac w niego cale sterowanie od creativa - kupilem to- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59076655 - okazalo sie ze nowy sobwoofer gra strasznie marnie - a jest to spowodowane tym ze w srodku ma scianke - w ktorej jest zamocowany glasnik - jednak tylna komora nie ma polaczenia z przednia :cry: - wiec zpobilem dziore miedzy komorami - niewiele to pomoglo.....

skrzynka ma wymiary - dl/szer/wys - 36/22/39 , głosnik - ma 16,5 cm , jest 2 cewkowy - 2* 4Ω , mvs 160p 470 dvc . caly sobwoofer ma 80 W -tak jest na nim napisane

co ma zrobic - wyciac przegrode i wsadzic ten glosnik w boczna scianke ,czy w dolna ..... a moze kupic jakis glosnik 20 czy 25cm.........

RATUJCIE - jestem zalamany :cry: ..... kocham mocny bass - a ten magnat gra gorzej od orginalnego suba ktory jest 2 razy mniejszy

dodam ze moc wzmacniacza dla subwoofera to 22 W, 4 Ω....

glosnik musi byc miekki - zeby przy malej mocy wejsciowej dawal mocny bas - mam taki glosnik - z kolumn canton fonum600 - jest bardzo miekki ale nie wiem jak to bedzie gralo - bo nie chce zrobic w odudowie dziury - zamontowac a potem sie okaze ze gra kiszka:cry:

0 8
  • #2 06 Sie 2005 19:29
    Tremolo
    Poziom 43  

Zrobiłes nietypowa obudopwe o której chyba nie miałeś pojęcia miałeś klasyczny bandpass 4th zamieniłeś go na jakiś układ szeregowy bandpassa - i nie nastroiłeś go po prostu zwarłeś głośnik w środku komór. Jesli nie było tam połączenia to nie powinno go być, i lepszej obudowy do tego głośnika nie znajdziesz! I tyle chyba że będizesz wiedział jak nastroić taką dość skomplikowaną obudowe. Dużo łatwiej nastroić, jak zamkniętą wewnętrzną komre 'przedziurujesz' na zewnątrz i zrobisz otwór.

Poza tym dałeś sie wciągnąć w allegro w nie wiadomo co... W sumie za 90 złoty to masz głośnik 27-centymetrowy STX 300Wat lub nawet taniej kupisz wersje 150 Watową. Który wkładasz do 40-50 litrów (prosta buda z BR) i to ma sens. Zasilasz porządnym wzmacniaczem ponad 100Wat. (chociaż i na tym creativie jakieś purkanie by było słychać)

To i tak nie zmienia faktu że przepłaciłeś. Po pierwsze za Creative'a po drugie za tą zabawke niby z Magnata. Dałeś się podejść na allegro.

Ja mam dwie kolumny stereo, pewnej firmy, i basu mi nie brakuje czy to w kinie domowym czy w muzyce... Zasilane jest to wielokrotnie przepłaconym wzmacniaczem japońskim (wiele razy sie palił) i to śmiga aż miło.

--
    Głośnik miękki?? Membrana musi być twarda to OK, ale miekkość zawieszenia ma taki przelicznik na skuteczność końcową, że albo głośnik bedize musiał mieć potężny magnes, albo taki głośnik gra CISZEJ niż głośnik o twardszym zawieszeniu... Z 22Watami poszukuj głośnika sprawnego a nie miękkiego bo "miękki" głośnik potrzebuje duzo mocy żeby "ładnie chodził" !! Patrz na skuteczność potrzebujesz około 90dB i więcej (nie patrz zupełnie na moc). I jak coś znajdziesz na allegro to się zapytaj bo zawsze może być problem z zakupiionym przedmiotem. A naciągnąć się można wszędzie i na wszystkim. Począwszy od słuchawek skończywszy na wielkich głośnikach PA.

0
  • #3 06 Sie 2005 19:55
    xsilver
    Poziom 12  

to mnie pocieszyles :D

mam dobry sprzet do muzyki ale niestety stereo - i nie daje takich efektow jak 5.1 - a pozaty nie chce mi sie za kazdym razem przelaczac glosnikow z tylu komputera - mam : harman/kardon pm665vxi i kolumy jamo excelent 3300 - z 38 cm glosnikami niskotonowymi - to ma bass :D

co ja mam teraz zrobic - nie mowie ze subwoofer jest zly - jest dobry - ale zupelnie nie w moim stylu - ja lubie bardzo mocny bass - taki jak w tych glosnikach creativa tylko ze jeszcze glosniejszy !!!

poradzcie - co z tym wzmacniaczem i z ta obudowa zagra dobrze - planuje wyciecie tej scianki i zrobienie zwyklej obudowy.....

0
  • Pomocny post
    #4 06 Sie 2005 20:45
    Tremolo
    Poziom 43  

Kup jeszcze jeden wzmacniacz stereo + jakieś małe koluimnienki (tyły) Center możesz wykorzystać z Creative'a lub kilku głośników Creative'a.

Możesz w sumie podpiąć Jamo na przód. Cztery Creative'y jako dwa kanały tylne (równolegle wejścia). Center zrób z Tesli jakiejś szerokopasmowej głosnej lub dwóch (jest trochę wyboru, podpięty pod wzmacniacz głośnika centralnego). A subwoofer daruj sobie jak masz takie potężne przeody.

0
  • #5 08 Sie 2005 10:07
    xsilver
    Poziom 12  

problem w tym ze mam dosc maly pokoj - i nie moge ustawic jamo z przodu - sa za duze i nie mieszcza się z dwoch stro biurka - wiec do gier i ogladanie filmow musze uzywac zestawu creativa - tylko dlatego go kupliem !!!

co myslisz o usunieciu scianki w srodku i zamontowaniu jakiegos glosnika 20cm z boku? - czy jak zaloze inny glosnik to bede musial dostrajac bas reflexy ? teraz sa 2 * po 4,5 cm srednicy , dlugie na 12 cm.........

jezeli bass reflexy sa w gornej czesci przedniej scianki , to glosnik mam zamontowac w gornej czy dolnej czesci bocznej scianki ??

moze zadaje glupie pytania - ale na budowie subwooferow się nie znam:cry:

----------------------------------------------------------------------------

nikt nic nie wie????????????????? :cry:

a co sie stanie jesli do tej obudowy wsadze glosnik canton - 20cm / 4Ω - jest bardzo miekki - tzn chyba Qts jest wysokie - czy jakos tak - jak to bedzie gralo????????????????

POMÓŻCIE :!::!::!::!:
    -----------------------------------------------------------------------

widze ze nie dostane odpowiezi :cry:

pozdrawiam

Moderowany przez tomaszo:

Scalilem. Prosze o wiecej cierpliwosci - poza tym, odpowiedzi to padly i to bardzo konkretne.

0
  • #6 08 Sie 2005 10:44
    gdL
    Poziom 27  

Kup sobie porządny głośnik. Jakiś STX serii 300 W. Np 27/300/8SC, albo 32/300/8SC. Ewentualnie możesz kupić coś fajnego od Tesli lub Visatona.

Jestem w stanie się założyć, że zagra to lepiej niż Twoje kolumny, ale też nie będzie miało kompaktowych rozmiarów. Nic, co ma małe rozmiary może poza XLS Peerless nie zagra głębokim i głośnym basem. E

fektywny głośnik + duża obudowa BR, albo jak to ująłeś miękki głośnik + mała obudowa z membraną bierną, ale nie ALPHARD tylko coś z Peerless. Polecam opcję "1" bo jest tańsza i pewniejsza :)

Powiedz ile masz pieniędzy, to coś się wymyśli.

0
  • #7 08 Sie 2005 11:01
    Nevon
    Poziom 21  

Odpowiedz już miałeś

Tremolo napisał:

--
    Głośnik miękki?? Membrana musi być twarda to OK, ale miekkość zawieszenia ma taki przelicznik na skuteczność końcową, że albo głośnik bedize musiał mieć potężny magnes, albo taki głośnik gra CISZEJ niż głośnik o twardszym zawieszeniu... Z 22Watami poszukuj głośnika sprawnego a nie miękkiego bo "miękki" głośnik potrzebuje duzo mocy żeby "ładnie chodził" !! Patrz na skuteczność potrzebujesz około 90dB i więcej (nie patrz zupełnie na moc). I jak coś znajdziesz na allegro to się zapytaj bo zawsze może być problem z zakupiionym przedmiotem. A naciągnąć się można wszędzie i na wszystkim. Począwszy od słuchawek skończywszy na wielkich głośnikach PA.

Ja bym poliecił Ci STX GDN-22-120-4-SS i oddzielny wzmacniacz do tego głośniczka, do małego pokoju napewno większego nietrzeba, a cena to jedyne 40 zł :)

0
  • #8 08 Sie 2005 11:14
    xsilver
    Poziom 12  

wiec tak - mam maly pokoj i duza obudowa odpada.......

chce wykorzystac ta obudowe ktora mam - ma ok 28 litrow...... - chce wsadzic w nia jakis glosnik 20 albo 25 cm - trzeba pamietac ze bede to napedzal 22 W wzmacniaczem - wiec glosnik nie moze byc strasznie mocny i musi byc miekki

chce kupic jakis mw miare tani glosnik

Dodano po 9 [minuty]:

doradzcie jakis w miare tani , wydajny i miekki glosnik z allegro - moze byc 20 / 22 / 25 cm

dzieki ze ktos sie zainteresowal moim problemem

0
  • #9 11 Sie 2005 23:19
    xsilver
    Poziom 12  

widze ze temat sie nic nie posunoł:|

0