Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell 7440 - Youtube- zacina się

delle5540 12 Paź 2017 22:13 156 5
  • #1 12 Paź 2017 22:13
    delle5540
    Poziom 3  

Witam. Dell Latitude E7440: I5 4200u, 4GB RAM DDR3L, SSD 120GB, grafika Intel.
    Komputer ogólnie działa płynnie do momentu kiedy nie odpalę YouTube, wtedy obraz i dźwięk klatkuje i się zacina.
    Sterowniki z Bisoem najnowsze, systemy patrzyłem od 7 64 bit do 10 (Dell org oczywiście). Flash i bez Flasha, sterowniki starsze od grafiki ze strony producenta i z intela najnowsze. Nie mam pojecia co zrobić, może zdobędę Jeszce 4GB pamięci nisko napięciowej to dołożę, ale w sumie po co skoro nawet C2D P8700 1440p odtwarzał a tutaj nie idzie normalnie 1080p. Proszę o pomoc. Aha, karta grafiki ma 64MB pamięci, nie da się tego nigdzie zmienić - nie uważam tego jednak za przyczynę. Na zdrowy rozum to niemożliwe.

P.S. Firefox w ogóle nie oferuje nic powyżej 1080p w opcjach, Opera lepiej bo to oferuje, jednak 1440p to już za dużo do tego sprzętu, czemu nie wiem.

• #2 12 Paź 2017 23:28
    grzesiekw40
    Poziom 10  

Witam. Zacznij od podstaw. Sprawdź swoje połączenie internetowe choćby speed-testem. Jeśli test wyszedł zgodnie z parametrami które zapewnia Twój dostawca internetu w umowie, sprawdź czy nie masz włączonych aplikacji w tle, które spowalniają działanie sieci oraz czy więcej domowników nie zużywa części transferu np. grają w tym momencie w gry. Sprawdź czy w innej przeglądarce też jest problem. Jeśli korzystasz z Firefox odinstaluj flasha ponieważ YouTube w 2015 roku zdecydowało, że porzuca domyślne odtwarzanie klipów wideo we Flashu na rzecz HTML5, choć bywa tak że odinstalowanie flasha i jego ponowne zainstalowanie czasami rozwiązuje problem. Chrome flasha ma wbudowanego i działa o ile został włączony. Poza tym chrome zużywa więcej zasobów więc proponuje testować na Firefox.

• #3 12 Paź 2017 23:31
    delle5540
    Poziom 3  

Dziękuje za odpowiedź. W laptopach biznesowych głownie DELL i HP siedzę już kilka dobrych lat, jest to pierwszy taki przypadek. System jest czysty. Oprócz sterowników gotowy zestaw programów, które towarzyszą zawsze i wszędzie.
    Na moim prywatnym E5470 jest normalnie intel 520 i wszystko jest ok. Co tu mówić, na D630 kolegi płynnie wszystko działa. Ale jak piszę, tylko Youtube powoduje problem, na operze mmniej - firefox i chrome tragedia.

• #4 13 Paź 2017 00:06
    grzesiekw40
    Poziom 10  

Pisałeś że w menadżerze urządzeń widzi Ci inną grafikę niż jest. Warto by było w takim razie zrobić z tą grafiką na początek. Spróbuj odinstalować i zainstalować na nowo sterownik a jak nie pomoże to zaktualizować sterownik z sieci. Jak będzie już dobrze pokazywać sprawdź youtube jak działa. Jeśli nadal jest problem przejdź do punktów które opisałem za pierwszym razem.

• #5 13 Paź 2017 00:19
    delle5540
    Poziom 3  

Sterowniki kilkakrotnie (od)instalowałem. Wybacz, piszę ze względu, że może ktoś miał podobny problem w tym modelu, lub serii. Nie jest to problem typowego oprogramowania, jest sprawdzone seryjnie bo na bieżąco odpowiedzialny jestem za kilkanaście laptopów w firmie od paru lat, do tego zewnętrzne naprawy...nic się nie grzeje, żadne procesy nie obciążają komputera. Jedyne co mi przychodzi do głowy to akceleracja sprzętowa nie nadąża i spróbuję ją wyłączyć w przeglądarkach po kolei.
    grzesiekw40, dzięki za pomysły. Pzdr

• Pomocny post
    #6 13 Paź 2017 00:55
    grzesiekw40
    Poziom 10  

Nie ma za co. Wciśnij pomógł, to nic nie kosztuje. Jak coś wymyślę jeszcze to napiszę. Z tą akceleracją to jest dobre, może pomóc.

Dodano po 10 [minuty]:

Jeszcze możesz sprawdzić czy przeglądarka aktualna zwłaszcza jeśli chodzi o Firefox i sprawdzić grafikę programem OCCT. Jeśli nie wiesz jak to jutro napiszę. Jeśli jest z nią coś nie tak to powinno to być widoczne.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME