Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell 7440 - Youtube- zacina się

delle5540 12 Paź 2017 22:13 567 8
  • #1 12 Paź 2017 22:13
    delle5540
    Poziom 3  

Witam. Dell Latitude E7440: I5 4200u, 4GB RAM DDR3L, SSD 120GB, grafika Intel.
    Komputer ogólnie działa płynnie do momentu kiedy nie odpalę YouTube, wtedy obraz i dźwięk klatkuje i się zacina.
    Sterowniki z Bisoem najnowsze, systemy patrzyłem od 7 64 bit do 10 (Dell org oczywiście). Flash i bez Flasha, sterowniki starsze od grafiki ze strony producenta i z intela najnowsze. Nie mam pojecia co zrobić, może zdobędę Jeszce 4GB pamięci nisko napięciowej to dołożę, ale w sumie po co skoro nawet C2D P8700 1440p odtwarzał a tutaj nie idzie normalnie 1080p. Proszę o pomoc. Aha, karta grafiki ma 64MB pamięci, nie da się tego nigdzie zmienić - nie uważam tego jednak za przyczynę. Na zdrowy rozum to niemożliwe.

P.S. Firefox w ogóle nie oferuje nic powyżej 1080p w opcjach, Opera lepiej bo to oferuje, jednak 1440p to już za dużo do tego sprzętu, czemu nie wiem.

0 8
  • #2 12 Paź 2017 23:28
    grzesiekw40
    Poziom 10  

Witam. Zacznij od podstaw. Sprawdź swoje połączenie internetowe choćby speed-testem. Jeśli test wyszedł zgodnie z parametrami które zapewnia Twój dostawca internetu w umowie, sprawdź czy nie masz włączonych aplikacji w tle, które spowalniają działanie sieci oraz czy więcej domowników nie zużywa części transferu np. grają w tym momencie w gry. Sprawdź czy w innej przeglądarce też jest problem. Jeśli korzystasz z Firefox odinstaluj flasha ponieważ YouTube w 2015 roku zdecydowało, że porzuca domyślne odtwarzanie klipów wideo we Flashu na rzecz HTML5, choć bywa tak że odinstalowanie flasha i jego ponowne zainstalowanie czasami rozwiązuje problem. Chrome flasha ma wbudowanego i działa o ile został włączony. Poza tym chrome zużywa więcej zasobów więc proponuje testować na Firefox.

0
  • #3 12 Paź 2017 23:31
    delle5540
    Poziom 3  

Dziękuje za odpowiedź. W laptopach biznesowych głownie DELL i HP siedzę już kilka dobrych lat, jest to pierwszy taki przypadek. System jest czysty. Oprócz sterowników gotowy zestaw programów, które towarzyszą zawsze i wszędzie.
    Na moim prywatnym E5470 jest normalnie intel 520 i wszystko jest ok. Co tu mówić, na D630 kolegi płynnie wszystko działa. Ale jak piszę, tylko Youtube powoduje problem, na operze mmniej - firefox i chrome tragedia.

0
  • #4 13 Paź 2017 00:06
    grzesiekw40
    Poziom 10  

Pisałeś że w menadżerze urządzeń widzi Ci inną grafikę niż jest. Warto by było w takim razie zrobić z tą grafiką na początek. Spróbuj odinstalować i zainstalować na nowo sterownik a jak nie pomoże to zaktualizować sterownik z sieci. Jak będzie już dobrze pokazywać sprawdź youtube jak działa. Jeśli nadal jest problem przejdź do punktów które opisałem za pierwszym razem.

0
  • #5 13 Paź 2017 00:19
    delle5540
    Poziom 3  

Sterowniki kilkakrotnie (od)instalowałem. Wybacz, piszę ze względu, że może ktoś miał podobny problem w tym modelu, lub serii. Nie jest to problem typowego oprogramowania, jest sprawdzone seryjnie bo na bieżąco odpowiedzialny jestem za kilkanaście laptopów w firmie od paru lat, do tego zewnętrzne naprawy...nic się nie grzeje, żadne procesy nie obciążają komputera. Jedyne co mi przychodzi do głowy to akceleracja sprzętowa nie nadąża i spróbuję ją wyłączyć w przeglądarkach po kolei.
    grzesiekw40, dzięki za pomysły. Pzdr

0
  • Pomocny post
    #6 13 Paź 2017 00:55
    grzesiekw40
    Poziom 10  

Nie ma za co. Wciśnij pomógł, to nic nie kosztuje. Jak coś wymyślę jeszcze to napiszę. Z tą akceleracją to jest dobre, może pomóc.

Dodano po 10 [minuty]:

Jeszcze możesz sprawdzić czy przeglądarka aktualna zwłaszcza jeśli chodzi o Firefox i sprawdzić grafikę programem OCCT. Jeśli nie wiesz jak to jutro napiszę. Jeśli jest z nią coś nie tak to powinno to być widoczne.

0
  • Pomocny post
    #7 27 Paź 2017 21:33
    piotr.solek
    Poziom 20  

delle5540 napisał:
    Witam. Dell Latitude E7440: I5 4200u, 4GB RAM DDR3L, SSD 120GB, grafika Intel.
    Aha, karta grafiki ma 64MB pamięci, nie da się tego nigdzie zmienić - nie uważam tego jednak za przyczynę.

Tak w BIOS'ie jest to oznaczone. Za to w opcjach grafiki bo zainstalowaniu sterowników będzie widać szczegółowe dane. Przywróciłeś ustawienia wyjściowe w BIOSu czy tylko czysta reinstalacja?

Dell 7440 - Youtube- zacina się

grzesiekw40 napisał:
    sprawdzić grafikę programem OCCT. Jeśli nie wiesz jak to jutro napiszę. Jeśli jest z nią coś nie tak to powinno to być widoczne.

Dell ma narzędzia diagnostyczne i to jest to pierwszy krok. Mam dwa takie modele pod windows 8.1/10 ,które sam serwisuje.

https://www.youtube.com/watch?v=0mdgDIpAKxI Ten filmik działa płynnie w 1440p obsługuje przy wykorzystaniu procesora 0.75-0.78GHz (tryb oszczędny) za to wykorzystanie łącza internetowego skokowo 30-35Mb/s. Sprawdziłem na ostatniej dostępnej wersji Firefox. Pod win10 były kiedys problemy z karta wifi.

0
  • #9 01 Lis 2017 13:10
    delle5540
    Poziom 3  

Witam. Dziękuję za uwagi i podpowiedzi. Przy 1440p jak i 1080p procesor 95-100% obciążenie, nie grzeje się jednak, temperatury w normie. System czysty z najnowszymi sterownikami wg. service tag'a. Internet buforuje na bieżąco, łącze 35mbit/s.
    Dell diagnostic nie wykazuje żadnych błędów.

Temat można zamknąć - mimo, ze BIOS miałem świeży to dzisiaj zauważyłem że wyszedł nowy kilka dni temu. Pomogło. Nie zacina, jednak wydajność procesora jest mizerna, mimo dysku SSD wolno to działa (nawet patrząc na systemowy indeks wydajności jest to 3,8).

Dodano po 8 [godziny] 34 [minuty]:

@piotr.solek Dziękuję za pewną formę mobilizacji - zrezygnowałem bo czas goni, ale faktycznie laptop jeszcze ładnych kilka lat może posłużyć, więc podaję konkrety:

Korzystając z narzędzi intela do podkręcania, testowania i konfiguracji sprzętu pod Windowsem, oraz OCCT, CPUz wychodzi że wszystko jest sprawne, oprócz tego, że procesor pracuje na częstotliwości 0,79Ghz i tyle. Próbowałem ręcznie ustawić częstotliwość w Intel Extreme Tuning Utility, lecz częstotliwości nie idzie zmienić, jedynie napięcia, których nie ruszałem. Skoro narzędzie intela nie daje rady to może jest jakiś zewnętrzny program, który pomoże? Czemu tak jest? W BIOS odznaczałem i zaznaczałem wszystko co możliwe jeśli chodzi o zarządzenie energią, zegarem itp (a jak wiadomo dużo nie ma). Jak to ruszyć by poszło do góry? OCCT daje komunikat - overclocking -60,1% :D

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Problem rozwiązany! :)

Rozwiązanie znalazłem na jednej z obcojęzycznych stron. Dziwi mnie tylko, że przywracając BIOS nawet do najwcześniejszej wersji, robiąc różne wręcz cuda ta opcja fabrycznie była włączona. Resztę rozwiązania pozwólcie, że zacytuję...
    "Hello and sorry to revive an old topic.

I've found the thread when noticed that my e7440 core speed is less than 0.8 Ghz. The reason to this is BD PROCHOT function always swithced on. You can switch it off using throttlestop program.

Link: www.techpowerup.com/.../

Some screenshots to demonstrate the issue:

With BD PROCHOT: http://joxi.ru/Q2KgoeGU94QOY2

BD PROCHOT disabled: http://joxi.ru/BA0Ql6NiBJYq9r

Glad if that helps. Thanks. "

Dodano po 24 [minuty]:

Ustawiłem program by uruchamiał się zminimalizowany z tym ustawieniem. Innej opcji nie widzę, jednak gdyby ktoś natrafił proszę dopisać. Dla mnie to dziwne, że wczoraj wyszedł 23 bios do tego modelu i nie ma opcji żeby to konfigurować.

Dodano po 13 [godziny] 2 [minuty]:

Niestety problemów ciąg dalszy, bo od przestawienia czasu wystąpił jakiś problem i program nie działa, jedyna opcja to zmiana daty wstecz, a to wiadomo z czym sie wiąże :)

0