Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat ibiza III 6l 2005r. brak ogrzewania w kabinie

mala007 12 Paź 2017 22:38 282 25
  • #1 12 Paź 2017 22:38
    mala007
    Poziom 4  

Seat ibiza III 1.9 tdi mam problem z ogrzewaniem. Cały czas leci zimne powietrze, wskazówka temp paliwa szaleje. Po 15 km nie ruszyla z miejsca, po zamknięciu nawiewow na chwile byla przy 90, później trochę polatała i znów na najniższym. Przy wymianie termostatu z układu wyleciało tylko ok litra płynu ( tydzien wcześniej wymieniony rozrząd, uzupełniony płyn). Wymiana termostatu nie pomogła. Co to moze być? Dodam ze rurka co idzie do nagrzewnicy jest ciepła.

• #2 12 Paź 2017 22:51
    radek3p
    Poziom 13  

Zatkane kanaliki w nagrzewnicy.może wcześniej był inny płyn chłodzący lub/ stary/ wymieszany z innym zważył sie.

• #3 12 Paź 2017 23:02
    moto-kord
    Poziom 22  

mala007 napisał:
    Dodam ze rurka co idzie do nagrzewnicy jest ciepła.

Powrotna też jest ciepła?.
    mala007 napisał:
    Wymiana termostatu nie pomogła.

Dalej wskazówka szaleje?.

• #4 12 Paź 2017 23:04
    mala007
    Poziom 4  

Powrotna nie jest ciepla. Po wymianie dzisiaj termostatu wskazówka nie szalala, silnik osiągnął temp ok 90 ale powietrze dalej zimne.
    A płyn w sumie możliwe bo po kupieniu samochodu byl ale bylo mało wiec został dolany, niby tez różowy taki jak byl wcześniej ale czy taki sam pod względem właściwości nie wiem.

• #5 12 Paź 2017 23:51
    moto-kord
    Poziom 22  

Zdemontuj przewody od nagrzewnicy i przedmuchaj nagrzewnice sprężonym powietrzem,
    czasami pomaga.

• #6 16 Paź 2017 17:21
    mala007
    Poziom 4  

Nagrzewnica jednak nie była wyciągana (nikomu nie chce sie za to zabierać) i czyszczona, wczoraj samochód grzał normalnie, dzisiaj grzał tylko przy wyższych obrotach i dużych prędkościach. Chyba jednak trzeba zajrzeć co się dzieje w tej nagrzewnicy.

• #7 16 Paź 2017 23:17
    sk700
    Poziom 28  

mala007 napisał:
    Nagrzewnica jednak nie była wyciągana (nikomu nie chce sie za to zabierać)
    moto-kord napisał:
    Zdemontuj przewody od nagrzewnicy i przedmuchaj nagrzewnice sprężonym powietrzem

Rozumiesz co tu jest napisane? Nie wyciągasz nagrzewnicy tylko odpinasz przewody w komorze silnika i dmuchasz sprężarką raz w jedną raz drugą. Potem sprężarkę zamieniasz na wąż z bieżącą wodą i robisz analogicznie. Na koniec dmuchasz powietrzem żeby pozbyć się wody. Jak jest ogrzewanie na wysokich obrotach to to ostatni moment na uratowanie nagrzewnicy bez konieczności demontażu. Ten sam syf jest w chłodnicy więc ją też przepłukaj.

• #8 16 Paź 2017 23:37
    moto-kord
    Poziom 22  

mala007 napisał:
    A płyn w sumie możliwe bo po kupieniu samochodu byl ale bylo mało wiec został dolany

Ile zostało dolane płynu?.

• #9 17 Paź 2017 18:17
    mala007
    Poziom 4  

Płynu bylo dolewane prawie litr odrazu po kupieniu. Dwa tyg później robiony byl rozrząd i lany nowy płyn, później były znowu dolewki bo w zbiorniczku wcale nie bylo płynu a przy wymianie termostatu zlało sie tez cos kolo litra. Teraz jest znowu nowy płyn ale powoli tez gdzieś znika.
    I rozumiem co tam jest napisane...

• #10 17 Paź 2017 19:10
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Coś za duże te ubytki. Węże nie twarde?

• #11 17 Paź 2017 20:14
    mala007
    Poziom 4  

Nie są, wcześniej jak były pstrzone uginały się. A płyn trzy razy uciekł tak ze nic nie bylo w zbiorniczku. No i przy termostacie chyba więcej powinno się zlac niż litr

• #12 17 Paź 2017 20:18
    marqqv
    Poziom 28  

Uszczelka pod głowicą to może być problemem

• #13 17 Paź 2017 20:36
    moto-kord
    Poziom 22  

mala007 napisał:
    tydzien wcześniej wymieniony rozrząd

Kompletny z pompą wody?

• #14 17 Paź 2017 20:40
    mala007
    Poziom 4  

Tak, wymieniony razem z pompą.
    A co do uszczelki pod głowicą to jak patrzyłam inne objawy jakie mogą byc to u mnie nic więcej nie występuje.

• #15 17 Paź 2017 20:54
    marqqv
    Poziom 28  

Brak ogrzewania twarde węże , ubytek płynu to już wystarczy by myśleć o uszczelce pod głowicą :D

• #16 17 Paź 2017 21:10
    mala007
    Poziom 4  

Ale ja napisałam że nie sš twarde 😜 brak ogrzewania jest no ale nie całkowity bo ogólnie grzeje delikatnie a przy większej prędkoœci mocniej

• #17 17 Paź 2017 21:31
    sk700
    Poziom 28  

mala007 napisał:
    I rozumiem co tam jest napisane...

Więc czemu piszesz o wyciąganiu nagrzewnicy gdy nic takiego nie padło?
    Obejrzyj dokładnie komorę silnika, w miejscu wycieku powinno być widać nalot w kolorze płynu. Sprawdź czy dywaniki z przodu nie są mokre, zdarza się że cieknie z nagrzewnicy.
    Szyby Ci nie parują? Podczas wymiany termostatu spuszczany był cały płyn czy po prostu odkręcona obudowa termostatu i przez nią wyciedł tylko litr płynu a reszta została w układzie?
    Jak nic nie znajdziesz to dobrze byłoby wykonać test na spaliny w płynie chłodniczym żeby definitywnie wykluczyć UPG.

• #18 17 Paź 2017 22:21
    mala007
    Poziom 4  

Napisalam o wyciąganiu nagrzewnicy bo taka rozmowę miałam, ze jakby czyszczenie nie pomogło to zajrzeć tam. Ale sorki bo to nie była rozmowa na forum. Moje niedopatrzenie.
    Dywaniki sa suche, wykladzina tez.
    Szyby nie paruja. A przy wymianie termostatu poszło to tylko z tego plastiku ale od razu po wymianie jak byl płyn wlewany to weszły 4 l. Nie wiem czy tak powinno być.

• #19 17 Paź 2017 22:58
    moto-kord
    Poziom 22  

mala007 napisał:
    weszły 4 l. Nie wiem czy tak powinno być

Na pusty układ wchodzi 5l.1l mógł zostać w wężach,chłodnicy.Musisz zlokalizować
    ubytek płynu.

• #20 17 Paź 2017 23:02
    sk700
    Poziom 28  

mala007 napisał:
    Szyby nie paruja. A przy wymianie termostatu poszło to tylko z tego plastiku ale od razu po wymianie jak byl płyn wlewany to weszły 4 l. Nie wiem czy tak powinno być.

Zdecydowanie za dużo, sprawdź jeszcze czy nie masz masła pod korkami oleju lub w płynu chłodniczego ale jeśli nie widać wycieków pod maską to zdecydowałbym się na Twoim miejscu na test na spaliny w układzie chłodniczym. I postaraj się obejrzeć wszystko pod maską, tyle płynu nie może ginąć bez śladu, czy to zacieków czy dymu z wydechu. PS nie ma sensu oglądać nagrzewnicy. Jak ktoś się bierze za wyciąganie deski żeby się do niej dostać to od razu ma przygotowaną drugą na wymianę :)

• #21 17 Paź 2017 23:17
    marqqv
    Poziom 28  

mala007 napisał:
    jak byl płyn wlewany to weszły 4 l
    To prawie tyle co w całym układzie Jak nie wycieka nie ma śladów to pewnie mam rację .

• #22 18 Paź 2017 21:32
    mala007
    Poziom 4  

Nagrzewnica przepłukana, przedmuchana. Czy pomogło okaże się jutro. Ale bylo sporo brudu.
    Olej i płyn w normalnym stanie, nie ma żadnych oczek czy konsystencji innej niż zawsze. Na zakretce od płynu nie ma osadow.

• #23 20 Paź 2017 20:17
    mala007
    Poziom 4  

Jednak dzisiaj wyszło. Uszczelka pod głowica. Płyn zaczął bardzo szybko znikac.

• #24 20 Paź 2017 20:22
    marqqv
    Poziom 28  

Jak masz zaprzyjaźniony warsztat to koszta może nie będą tragiczne , pamiętaj o planowaniu głowicy/szczelności . I nie daj się naciągnąć na zawyżone koszta :D
    Pozdrawiam .

• #25 21 Paź 2017 14:54
    mala007
    Poziom 4  

Jakie mniej więcej mogą byc koszta? Mi powiedział ze zależy w jakim stanie bd głowica moze być ok tysiąca albo mniej. W środę dopiero zabierze sie za samochód.

• #26 21 Paź 2017 17:26
    marqqv
    Poziom 28  

Uszczelka , planowanie głowicy , opcjonalnie sprawdzenie głowicy ( Twoja decyzja będzie zła - robota od nowa ) i do tego robocizna ew. nowe śruby i tam inne dodatki . U mnie koszt materiałów ( uszczelka zobacz ceny ) i planowania ( samo planowanie 50pln ale po znajomości ze sprawdzeniem 250 pln to już inny warsztat ) reszta to moja robota :D

mala007 napisał:
    moze być ok tysiąca albo mniej

Jest to z materiałem cena w miarę rób wszystko by było mniej :D

Pozdrawiam powodzenia napisz jak śmiga po wymianie .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME