Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Prośba o zidentyfikowanie elementu smd

Faza952 12 Paź 2017 22:58 189 4
  • #1 12 Paź 2017 22:58
    Faza952
    Poziom 9  

Witam tak jak w temacie mam problem z zidentyfikowaniem elementów smd oznaczonych na zdjeciu
    elementy sa takie same podobne do diody ale miernik pokazuje przerwę w obu kierunkach
    elementy sa firmy STM
    oznaczenie
    MR
    Z232
    - Prośba o zidentyfikowanie elementu smd
    za pomoc dziekuje

• #2 13 Paź 2017 00:01
    Ciemny Gwint
    Poziom 7  

Zmierz może inne parametry np. pojemność, bo jak nie kondensator, to może jest to coś jak warystor, ogranicza przepięcia?
    Może być ciężko. Pozdrawiam.

Moderowany przez trymer01:

Regulamin, pkt 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• #3 13 Paź 2017 08:40
    Faza952
    Poziom 9  

Witam zapomniałem dodać dość istotnej rzeczy a dokładniej przepalony element który został wylutowany dostał zwarcia w obu kierunkach
    czyli jak kolega wyżej napisał jest to najprawdopodobniej jakieś zabezpieczenie
    możliwe że jest to jakiś transil dwukierunkowy?

• #4 13 Paź 2017 11:42
    Ciemny Gwint
    Poziom 7  

Nie chcę się spierać, ale niebezpieczne by było stwierdzenie bezpodstawne, że to i to, to jest na pewno to.
    Z kolei odnośnie poprzedniej mojej wypowiedzi, to rzeczywiście na pojemność mi to nie wygląda. Na pewno też brak oznaczenia kierunkowości, więc sądzę, że jest to rodzaj zabezpieczenia. Sugeruję sprawdzenie karty katalogowej układu BTS409L1, bo producent w rozwiązaniach aplikacyjnych może proponować taki lub podobny element. Swoją drogą może ktoś z czerwonym paskiem coś zasugeruje.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME