Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

optiplex gx280 - optiplex gx280 nie kontynuuje instalacji windows

Klon0 13 Paź 2017 00:02 138 4
  • #1 13 Paź 2017 00:02
    Klon0
    Poziom 2  

Dobry wszystkim!

Krotka historia dla wprowadzenia:
    Kupilem ostatnio uzywany Dell Optiplex gx280 i z dnia na dzien ignorancko zainstalowalem Windows7 nie sprawdzajac czy sa jakiekolwiek sterowniki obslugujace dany system. Postanowilem naprawic swoj blad i zainstalowac Windows XP na nowo z ta roznica, ze mam tylko bootowalny pendrive z ow instalatorem systemu.

Wszystko szlo standardowo. Nacisnalem F12 przy rozruchu komputera zeby wybrac bootowanie z USB Device jezeli dobrze nazwe pamietam. Nastepnie pytalo sie mnie czy chce przeprowadzic instalacje z poziomu tekstowego czy z GUI/reset/first-steps i naturalnie wzialem opcje z GUI gdzie wszystko wyglada tak jak przy wiekszosci starych instalacji wyglada.

Teraz siedze przed czarnym ekranem czekajac na komunikat u dolu zeby nacisnac dowolny klawisz by kontynuowac instalacje.. i czekam.

Wiem ze to moze niekiedy trwac niewiadomo ile jednak nie mam kilku godzin zeby i tak nie moc dalej przeprowadzic instalacji.

Dla przypomnienia:
    Dell Optiplex gx280
    Procesor intel (..?) 1.8Ghz
    768mb RAM

i jak narazie to sa jedyne informacje jakie moge podac na dany moment. Prosze o jakas pomoc.

• #2 13 Paź 2017 00:05
    310artur
    Poziom 42  

Pewnie łatwiej byłoby o sterowniki dla win7 choć przy tej ilości RAM to ciężko by było.
    Spróbuj z płyty instalować. Zwykle łatwiej idzie.

• #3 13 Paź 2017 00:25
    Klon0
    Poziom 2  

Jezeli bym posiadal lub ktos z moich znajomych instalator na plycie CD to pewnie bym z niego wykonywal instalacje.

Nikt z mojego okregu nie ma plyty z tak starym systemem, a ludzie tez drogo wyceniaja uzywane plyty. Nawet jezeli sa to 40pln.. co mnie zadziwia to jestem za biedny by kupic. Ow wspomniany wyzej komputer kosztowal mnie 50pln dlatego byloby dla mnie idealnie z tym pendrive.. jednak, klops jak narazie.

• #4 13 Paź 2017 00:56
    310artur
    Poziom 42  

Nagrać nie możesz? Płyta kosztuje ile 2 złote? Obraz jakiś masz bo jakoś pendrive zrobiłeś.
    Pytanie czy zrobiłeś go dobrze i czy obraz płyty jest dobry. Instalowałeś z tego pendrive już to kiedyś?

• #5 13 Paź 2017 02:09
    Aseri15
    Poziom 28  

W Windows XP najpierw musisz przejść tryb tekstowy, aby móc wybrać tryb GUI. Jeżeli wybierzesz najpierw GUI to możesz czekać do "u..." śmierci.

W trybie tekstowym musisz wybrać dysk, ustalić partycje i na odpowiednią z nich muszą zostać wgrane podstawowe pliki. Dopiero wtedy tryb GUI przejdzie do ich rozpakowywania i układania na dysku.

Nie wiem gdzie tu napotykasz problem...

Dodano po 6 [minuty]:

Gdyby ktoś miał wątpliwości http://users.uj.edu.pl/~ufkapano/windows3/instalacja.htm punkt 2,3,4.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME