Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch/PSR18 - Przeróbka wkętarki.

wi3lki 13 Paź 2017 10:07 363 0
  • #1 13 Paź 2017 10:07
    wi3lki
    Poziom 14  

Witam
    W związku ze spadkiem pojemności baterii w wkrętarce Bosch/PSR18 chciałbym ja doprowadzić do jako takiego stanu używalności.
    Pomysły:
    1. Zakup nowej baterii - nie znalazłem a używki troszku drogie i nie wiadomo w jakim stanie.
    2. Przerobienie na 230V - niepraktyczne.
    3. Wymiana wszystkich baterii - zmierzyłem miernikiem jedynie wartość napięcia, żadna nie okazała się martwa wiec myślę, ze straciły pojemność a tego nie mam czym sprawdzić. Wymiana wszystkich tez średnio opłacalna.
    4. Przerobienie na 18650 - ok ale po zlutowaniu wynika problem z ładowaniem, pasowałby mi koszyczki ale wypadałoby zmieścić w obudowie 8 sztuk a chyba nie wejdzie.

W związku z powyższym mam pytania:
    - czy była by opcja podłączenia jej do akumulatora 12V (albo bym jakoś akumulatorek dorobił do raczki albo na kablach taka pseudo przenośka :) )? Chodzi mi o problem uszkodzenia elektroniki i sprawności urządzenia. Zależy mi właściwie tylko na wkręcaniu do drewna ew. wstępnym dokręcaniu śrub.
    - jakieś inne pomysły?

Ps. Orientujecie się czy we wkrętarkach zasilanych ogniwami Li-Ion po rozebraniu baterii w środku są standardowe np. 18650? Chodzi mi o ewentualna późniejszą, samodzielna naprawę (dostępność ogniw i przylutowanie to nie problem).

Pozdrawiam

0 0