Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EVANDA - Maglownica, ucieka płyn wspomagania

13 Paź 2017 10:20 855 7
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich forumowiczów,

Od jakiegoś czasu ucieka mi płyn wspomagania z max na min w okolo 700 km. Obejrzałem maglownicę porządnie. Wyciek jest patrząc od góry gdzie wchodzi trzpień od kierownicy. Tam cieknie, podczas kręcenia kierownicą. Maglownica na drążkach i na elementach przesuwnych do drążków jest sucha.

Mechanik stwierdził regenerację maglownicy !
    I tutaj nasuwa mi się pytanie czy nie za szybko taka diagnoza? Czy dobrze myślę, że w tym miejscu wejścia trzpienia od kierownicy wystarczy wymienić kilka simeringów lub uszczelnić jakimś zestawem naprawczym?
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany. Wymieszałem motodoktora z 1 l płynem do wspomagania. Wlałem ok 200 ml i maglownica szczelna. Płyn nie ucieka.
  • Poziom 31  
    niezalezny27 napisał:
    Wymieszałem motodoktora z 1 l płynem do wspomagania. Wlałem ok 200 ml i maglownica szczelna. Płyn nie ucieka.

Co? :D Jesteś księgowym w firmie, zgadłem? :)
  • Poziom 8  
    900 pln regeneracja maglownicy wraz z demontazem i montazem.
    50 pln moj patent ktory dziala !

Mam kalkulator i mozg. Nie biegne i nie wymieniam wszystkiego co partacze mechanicy karza !
  • Poziom 31  
    Tyle kosztuje kompletna regeneracja a nie wymiana gumki za parę zł. Największym kosztem byłby jej demontaż i montaż, a mając ją na stole możaby ocenić jej stan zużycia. Przy starszych autach zazwyczaj taniej niż regenerować jest po prostu kupić używaną z gwarancją. Lanie specyfików może się sprawdzić przy sprzedaży auta, na dłuższą metę może mieć opłakane skutki.
    Czasem zdarza się, że kupuje się maglownice z anglika i podmienia same uszczelniacze.
  • Poziom 8  
    Jakie opłakane skutki? cytujesz kolejną legendę wśród mechaników i warsztatów regeneracyjnych?
  • Poziom 31  
    Np zajechanie pompy. Tak, powielam legendy proponując jednocześnie podmianę uszczelniaczy nawet na używane jeśli regeneracja jest dla Ciebie zbyt droga :D