Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi 80 - Montaż alternatora 140A z audi a4

13 Paź 2017 11:39 1170 9
  • Poziom 10  
    Witam. W audi 80 b3 1.6 td padł mi alternator. Posiadam dobry alternator z drugiego mojego auta audi a4 b8 140A. Na montaż mam już pomysł jak spasować go z paskiem itd. Pytanie jak podpiąć go w kwestii elektronicznej, aby ładował. W alternatorze z a4 b8 mam wtyczkę 2 pinową, czy bez podpiętej wtyczki alternator będzie ładował? Z tego co doczytałem i widze w a4 b8 jest tam we wtyczce tylko 1 kabel, który jest sterowaniem protokołem LIN. Czy bez tego ruszy ten altek w audi 80? sprawdzałem w a4 b8 i po załączeniu zapłonu na tym pinie pokazuje się napięcie ok 10v. Może wystarczy podpiąć tylko napięcie w ten pin jak zamontuje go w audi 80?
    Regulator jest taki w a4:
    https://as-pl.com/p/ARE0119
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wkładasz are0008 lub 9 i gotowe , kontrolkę podpinasz pod L,D+.
  • Poziom 10  
    Troszkę się pomyliłem, mój altek z a4 jest Valeo, pomieszałem trochę. Siedzi tam regulator 2542604 (taki znalazłem na nim numer) i wydaje mi się że jest na protokole LIN. Szukać regulatora do niego z wyjściami L i DFM? Cienki kabel D+ z audi 80 wtedy podpiąć pod L w regulatorze?
    audi 80 - Montaż alternatora 140A z audi a4 audi 80 - Montaż alternatora 140A z audi a4
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Spróbuj go wsadzić i odpalić. Powinien sam wstać tylko z plusem ten Valeo. Voltomierz w oczko pod radio audi 80 - Montaż alternatora 140A z audi a4
    i wio :)
  • Poziom 10  
    d+ od audi 80 zaizolować czy podłączyć gdzieś? Bo pewnie kontrolka będzie migać od ładowania. Dzisiaj robiłem test w a4 b8 odłączyłem wtyczkę odpaliłem i alternator nie wystartował, mierzyłem napięcie, było 12.1v, skasowałem błędy potem vcdsem, podłączyłem wtyczkę odpaliłem i wystartował, było 14.3v. Robiłem to na obrotach jałowych. Tam siedzi ten sam altek, kiedyś wymieniałem bo łożysko wyło i ten z wyjącym łożyskiem wstawić chcę do audi 80(pseud. kanciapa) :). Możliwe że alternator wystartuje bez podpiętej wtyczki jak dam więcej obrotów?
  • Poziom 10  
    podłączyłem dziś alternator, ładowanie działa idealnie, alternator wzbudza się bez podpiętej lin, zostały mi dwa kable niebieski d+ od kontrolki i zielony który też na wsuwkę był do starego alternatora podłączony. Palą mi się kontrolki w liczniku i licznik piszczy. Jak podłączyć lub oszukać brak podłączonych tych kabli co zostały mi od starego alternatora? Dodatkowo pali się kontrolka oleju, na jałowym biegu. gdzieś wyczytałem że jak nie ma podłączonego kabla W od alternatora to tak się dzieje, bo jest jakaś dynamiczna kontrola ciśnienia oleju.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zielony pod fazę na stojanie
  • Poziom 10  
    ok, d+ gdzie mogę połączyć?
  • Poziom 43  
    Musisz mieć reg z L
  • Poziom 10  
    temat rozwiązany, zielony podłączyłem pod fazę stojana i znikł problem z brakiem obrotów. Zakupiłem regulator z L i podłączyłem tam d+ i kontrolka ładowania działa.