Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha BD-S473 brak obrazu i dzwięku

smolam 13 Paź 2017 15:38 549 7
  • #1 13 Paź 2017 15:38
    smolam
    Poziom 13  

Witam wszystkich

Mam bardzo dziwny problem.

Mam amplituner ONKYO HT-R548 który z powodzeniem współpracuje z projektorem Acer.
    Zakupiłem ostatnio BluRay BD-S473 ale za żadne skarby nie chce współpracować z amplitunerem.

Po podłączeniu BR bezpośrednio do projektora obraz się wyświetla ale jak puszcze przez amplituner to obrazu nie ma. Zaktualizowałem soft w BR do najnowszej wersji i zresetowałem do ustawień fabrycznych, podobnie reset ustawień do fabrycznych w amplitunerze.

Wygada to tak że, gdy włączę amplituner na kanał pod którym jest BR ale gdy ten jest wyłączony, mam niebieski obraz natomiast po włączeniu BR projektor traci sygnał z amplitunera i zaczyna go wyszukiwać po wszystkich źródłach by finalnie wyświetlić "brak sygnału". Po wyłączniu BR pojawia się sygnał i projektor ponownie wyświetla niebieski obraz.

Sprawdziłem wiele kabli, dekoder NC+ działa poprawnie, komputer podłączony działa poprawnie, a ten dziad nie chce... chyba, że podłączę go bezpośrednio ale wówczas brak dźwięku

Z góry dziękuję za wszelkie pomysły bo moje się wyczerpały

0 7
  • Mitronik
  • #2 13 Paź 2017 20:16
    Polon_us
    Poziom 41  

Pod które wejście HDMI w Onkyo kolega podłączał ten BR?
    Fabrycznie BR w Onkyo ustawiony jest pod wejście HDMI1.
    Jeśli to nic nie da, to można sprawdzić menu "HDMI Input" w Onkyo i sprawdzić do którego wejścia przypisany jest Blu-Ray.
    Również proszę upewnić się, że w menu "Component" w Onkyo, że BR nie ma nic przypisanego.

0
  • Mitronik
  • #3 14 Paź 2017 16:06
    smolam
    Poziom 13  

Polon_us napisał:
    Pod które wejście HDMI w Onkyo kolega podłączał ten BR?
    Fabrycznie BR w Onkyo ustawiony jest pod wejście HDMI1.
    Jeśli to nic nie da, to można sprawdzić menu "HDMI Input" w Onkyo i sprawdzić do którego wejścia przypisany jest Blu-Ray.
    Również proszę upewnić się, że w menu "Component" w Onkyo, że BR nie ma nic przypisanego.

Tak jak pisałem, Onkyo zostało przywrócone do ustawień fabrycznych, natomiast sprawdziłem wszystkie wejścia hdmi i na każdym jest ta sama sytuacja, np. dekoder NC+ działa przy, tej konfiguracji, na każdym wejściu a BR na żadnym.

Wygląda to tak, że przy wybraniu źródła, w przypadku dekodera, pojawia się na Onkyo napis HDMI, mruga przez około 2 sec i zaświeca się na stałe. W przypadku BR ten napis mruga cały czas.

0
  • #4 15 Paź 2017 01:09
    Polon_us
    Poziom 41  

smolam napisał:
    Onkyo zostało przywrócone do ustawień fabrycznych,

Ok, dotarło :)

Ostatni test, podłączyć BR do projektora, zmienić ustawienia video/audio na bardzo podstawowe, przełączyć BR do wzmacniacza i sprawdzić, jakie będzie efekt.
    Przez podstawowe ustawienia zakładam -> video -> rozdzielczość 576i i audio -> PCM.
    Sprawdzić, czy te ustawienia wzmacniacz "przełknie".

Coraz bardziej skłaniam się do tego, że konwerter będzie tu potrzebny, aby rozwiązać ten problem.

0
  • #5 23 Paź 2017 12:19
    smolam
    Poziom 13  

Zamian ustawień BR nic nie dała, dodatkowo sprawdziłem i z amplitunerem Yamachy działa bez problemy a z amplitunerem Pioneer-a zadziałał po restarcie apli.

Nie mam już pomysłu jak do tego podejść.

0
  • #6 23 Paź 2017 14:40
    Polon_us
    Poziom 41  

Ten projektor ile ma wejść HDMI?

0
  • #7 23 Paź 2017 14:58
    smolam
    Poziom 13  

niestety jedno, problemem ewidentnie wydaje się być z amplitunerem jednak nie potrafię określić co tak naprawdę ten problem stanowi. Wg specyfikacji oba urządzenia wydaja się być kompatybilne. BR jest sprawny bo działa z innymi amplitunerami i projektorem. Podobnie inne źródła działają poprawnie z tym amplitunerem...

W parze niestety współpracować nie chcą albo jest coś co robię źle albo czegoś nie robię. Odłączę jeszcze BR na dłuższy czas od prądu i odpalę go ponownie przy włączonym amplitunerze.

Co ciekawe na amplitunerze mruga napis HDMI czyli dociera sygnał z BR do amplitunera ale sam amplituner nie potrafi albo z jakiegoś powodu nie chce puścić go dalej.

0
  • #8 23 Paź 2017 18:02
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, niewiele już mam pomysłów.

Proszę jeszcze sprawdzić ustawienia w BR:
    - upewnić się, że ustawienie "3D Output" ustawione jest na OFF
    - upewnić się, że ustawienie HDMI 1080p 24 Hz ustawione jest na OFF.

Niestety, sytuacji nie ułatwia fakt, że ten BR ma generalnie tylko jedno wyjście - te HDMI ...

Jeśli powyższe nic nie pomoże, to trzeba będzie rozważyć:
    - wymianę BR, jeśli to możliwe
    lub
    - inne podłączenie tych urządzeń -> BR - projektor - Onkyo, ale to będzie wymagało co nieco nakładów finansowych

0