Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SST 6.30 i kabel USB auto

06 Sie 2005 19:38 936 4
 • Poziom 25  
  Hej !

  Mam kabel USB auto, wychodzą z niego trzy kable czerwony z krokodylkiem i dwa kable dodatkowe zakonczone szpikulcem.
  Jeden z czarną koncówka, drugi z białą.
  Jak sie podlaczyć z tymi kablami do siemensa c65 V50 ?
  Wiem ze trzeba TP do masy, ale mam ten kabel specjalny i chcę nim podlaczyć , a nie wiem jak. Trzy kable i gdzie je podłączyć ??

  pozdro.
 • Poziom 15  
  Czerwony z krokodylkiem podłączasz do plusa zasilania telefonu (górny styk złącza bat).
  Dwa pozostałe ze szpikulcami to przewody do TP ( dwa TP potrzebne są tylko do serii S65, SK65 itp.) , do C65 wykorzystujesz tylko jeden z nich , a który to trzeba sprawdzić najlepiej miernikiem będzie podłączony przez diodę do masy.
  Możesz napisać gdzie kupiłeś ten kabel i czy kosztował około 120 zł ?
  pozdr
 • Poziom 26  
  Ten kabel jeżeli jest oczywiście legalny i kosztował 120 zł to na pewno do SST ver 6.3. Ja to robię bez kabla oryginalnego i też wsio działa. Trzeba tylko zrobić sobie samemu kabelek do TP właśnie jeden z krokodylkiem po jednej stronie i jakimś szpikulcem po drugiej. Program sam Ci wyświetli okienko co masz zrobić. Krokodylek podpisznasz do masy czyli obudowy ekranu który wcześniej zdejmujesz a szpikulcem dotykasz do punktu TP który jest oznaczony na zdjęciu. Po chwili proram wyświetli kolejne okno że możesz już odłączyć kabel TP i reszta leci sama.
 • Poziom 15  
  Oczywiście że można robić tak jak piszesz , ja do tej pory też tak robiłem , ale o wiele wygodniej jest to robić specjalnym kablem auto-ignition do SST pod USB (z zasilaniem telefonu ) i TP. W niektórych modelach wymagane są dwa TP i wtedy zajęte są dwie ręce i trzeba korzystać z pomocy innej osoby w celu przyciśnięcia ON/OFF ( lub zwarcia styków 3 i 4 na złączu klawiatury w telefonie )i kliknięcia myszą lub Enterem na klawiaturze komputera . Tak więc taki kabel nie jest konieczny , ale bardzo ułatwia i pracę ( szczególnie chodzi o auto-ignition).
  Ja kupiłem , ale można też zrobić , w załączniku schemat takiego kabla.
 • Poziom 25  
  Tak, to jest specjalny kabel do SST 6.30, bede kombionował puzniej, bo juz porobiłem te wysokie wersje w tradycyjny sposób, na tym kablu, tylko TP zwierałem do masy w tradycyjny sposób.

  pozdrówka