Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napędy do bram NICE MC424 - automatyczne wyszukiwanie położeń krańcowych.

13 Paź 2017 18:48 723 4
  • Poziom 1  
    Witam,

Napęd NICE MC424
    Mój problem polega na tym że chciałem zrobić automatyczne wyszukiwanie położeń krańcowych.
    Procedury które się wykonują:
    -Krótki ruch obu siłowników w kierunku otwierania.
    -Zamknięcie skrzydła spodniego, aż do ogranicznika mechanicznego zamykania.
    -Zamknięcie skrzydła wierzchniego, aż do ogranicznika mechanicznego zamykania.

Niestety centrala nie wykonuje następującego zadania: Otwieranie skrzydła wierzchniego - do pełnego otwarcia. Reszty procedur nie wykonuje.
    Centrala powinna wykonywać wszystkie procedury po kolei bez ingerencji użytkownika.

Gdzie może być błąd?

W załączniku dodałem instrukcję obsługi. Opisałem 2.6 - Automatyczne wyszukiwanie położeń krańcowych.
  • Poziom 9  
    Witam czy problem został rozwiązany? Czy zamontowane są fotokomórki? Jaki zastosowano ogranicznik zamknięcia siłowników?
    Jeśli istnieje możliwość to proszę wrzucić zdjęcia montażu fotokomórek. Być może przy zamknięciu bramy drugi siłownik wypycha skrzydło i zahacza o pasmo fotokomórek. W takim przypadku centrala automatycznie przerywa cykl programowania.
  • Poziom 17  
    Może kolega zmostkować wejścia fotokomórek w centrali (11 i 13) i wtedy spróbować wykonać wyszukiwanie.
  • Poziom 11  
    ballsagoth napisał:
    Witam czy problem został rozwiązany? Czy zamontowane są fotokomórki? Jaki zastosowano ogranicznik zamknięcia siłowników?
    Jeśli istnieje możliwość to proszę wrzucić zdjęcia montażu fotokomórek. Być może przy zamknięciu bramy drugi siłownik wypycha skrzydło i zahacza o pasmo fotokomórek. W takim przypadku centrala automatycznie przerywa cykl programowania.

Witam. Miałem dokładnie jak Kolega napisał. Skrzydło z ogranicznikiem mechanicznym na zamykaniu na siłowniku (celowo aby wyeliminować "grzybka" na środku podjazdu). Niestety po pewnym czasie ogranicznik "przestawił" się o milimetr i przy zamykaniu dość grube skrzydło przecinało wiązkę lasera z fotokomórki, które zamontowane były bezpośrednio na wąskich metalowych słupkach. Brama zaczeła wariować, a przy programowaniu ustawień krańcowych cykl zatrzymywał się po zamknięciu jednego skrzydła. Musiałem zamontować fotki dalej od skrzydła, na zewnątrz słupka. Sprawdzić to możesz mostkując fotki w centrali tam gdzie jest podłączone ich sterowanie, tzn. odłączaczyć je i w to miejsce zamontować mostek (nie koniecznie musi to być 11-13, zależy to od wariantu ustawienia). Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dokładnie. Jak kolega praczkiewicz napisał. Aktualnie przy instalacjach Nice i fotokomórkach BF stosuję podstawy PORTOS i problem znika, nawet jeśli ogranicznik przypadkiem przeskoczy o jeden ząbek. Pozdrawiam.