Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktualizacja ESP8266 esp-01

wosiekpl 13 Paź 2017 19:29 468 5
  • #1 13 Paź 2017 19:29
    wosiekpl
    Poziom 21  

Witam

Zakupiłem ten moduł końcem 2015 roku i teraz postanowiłem go użyć do sterowania przekazniem za pomocą telefonu komórkowego. W internecie znalazłem wiele takich przykładów , ale zanim zacznę cos robić chciałbym się dowiedzieć od kolegów czy w tym module należy zaktualizować firmware.
    Tak siedzę przed komputerem i im dłużej siedzę tym bardziej jestem "głupszy". Na wielu stronach podają , ze należy dokonać aktualizacji . I na każdej stronie wydaje się być ze program jaki należy wpisać jest inny. Doszłem do momentu , ze teraz już nie wiem co zrobić.
    Widziałem aktualizacje za pomocą Arduino Uno gdzie wyciąga się z podstawki mikrokontroler i wykorzystuje układ do komunikacji , który jest na płytce.
    Ja mam ten układ przylutowany i nie mam możliwości wyjęcia , ale mam adapter USB USB ASP AVR Programator . Mam także inny K1B0 USB2.0 UART TTL serial conversor CP2012.

Zanim cokolwiek zacznę robić mam do Was pytanie , czy należy wymienić oprogramowanie. Jeśli tak to na jakie i jak to zrobić.

Pozdrawiam
    Wosiek

• #2 13 Paź 2017 22:48
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

To zależy jak chcesz użyć modułu. Możesz zaktualizować moduł przez OTA, czyli automatycznie pobierze co trzeba z sieci. Inne możliwości zależą od tego jak go użyjesz, w jakim języku będziesz programował (czy wogóle) itd.

• #3 14 Paź 2017 01:46
    wosiekpl
    Poziom 21  

Witam

Dziekuje za odpowiedz. Tak jak pisze , na programowaniu niewiele sie znam . W internecie znalazłem kilka przykładów do sterowania przekaźnikiem z użyciem telefonu komórkowego i do tego celu chce właśnie wykorzystać ten moduł ( w drodze idzie inny , nowszy NodeMcu-Lua-WIFI-Internet ESP8266-CP2102-module )
    I właśnie w jednym z układów zalecane jest zaktualizowanie oprogramowania tego modułu.

Pozdrawiam

• #4 14 Paź 2017 08:20
    starob
    Poziom 25  

Kolega tmf już Ci odpowiedział :) Wszystko zależy o konkretnego szablonu, który chcesz uruchomić. Czy to jest przykład w arduino, EasyESP, LUA... ?
    Żeby się zbędnie nie rozpisywać, pokaż o który przykład chodzi.

• #6 16 Paź 2017 08:00
    Nagus
    Poziom 24  

Oprogramowanie firmy Espressif z obsługą komend AT jest w SDK (katalog bin). Wiadomo skąd ściągnąć. Narzędzie do wgrywania (Flash Download Tools) też tam, w dziale tools.
    NodeMCU też ma swoja stronę i z pewnością można stamtąd ściągnąć najnowszy firmware. I na pewno mają tam również instrukcję aktualizacji.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME