Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv Sharp LC-32D44E-BK nie załącza się. Mignie zielona dioda przez kilaka sek.

13 Paź 2017 20:07 1188 4
  • Poziom 9  
    Witam, tv nie pozwala wejść w tryb serwisowy. Podświetlenie matrycy nawet nie mignie zaraz zapala się czerwona dioda, słychać cykanie przekaźnika, moduł zasilacza to RUNTKA396WJN1. Metody opisane w innych artykułach nie pomagają, nawet zrobiłem zworę na C7558 i dalej to samo. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Zbigniew
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 9  
    Dzięki za wywalanie tematu do działu dla początkujących, rzeczywiście szkołę elektroniczną ukończyłem z 25 lat temu więc może cofam się w rozwoju. Wracając do rzeczy tv po zmostkowaniu c 7558 i wymuszając uruchomienie w tryb serwisowy z biedą uruchamia się na góra 2 min i wyłącza. Lampy dobre (podświetlenie) tryb serwisowy wypisuje lamp 1b error. Myślę że problem siedzi po stronie inwertera, jutro wylutuję i sprawdzę mosfety. Może ktoś ma inne propozycje.

Pozdrawiam początkujący Zbigniew

Dodano po 12 [godziny] 39 [minuty]:

Podejrzewam 2 tranzystory Mosfet z kanałem typu P model J655 - 2SJ655, po naładowaniu bramki ( Gate - Dren +) bat 9v przejście pojawia się dosłownie na milisekundy, miernikiem po przełączeniu na przejście w ogóle nie da się zmierzyć czy na surse coś się zmienia w porównaniu z tranzystorem irf też z kanałem p ten przełączy i trzyma po dotknięciu bramki puszcza. Nie znam tych tranzystorów, czy ktoś wie czy to właściwy objaw, czy powinien po naładowaniu trzymać przejście na D-S.

Pozdrawiam Zbigniew
  • Zasilacze UPS
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Daj spokój tym tranzystorom, wykasuj bufor błędów jak stwierdziłes, ze lampy dobre? Jedynie metoda rozebrania matrycy i zostawienia samych świetlówek i dopiero włączając obserwujesz jak zapalają sie diody, poza tym trzeba dokładnie zobaczyc listwy łączące te świetlówki na okoliczność wypaleń, czy zimnych lutowań. W tym TV inwerter praktycznie nie pada, co nie znaczy, że tutaj tak jest.
  • Poziom 9  
    Wymieniłem lampy na nowe bardzo wysokiej jakości z końcówkami (wymieniłem wszystkie 10 szt., 2 były spalone reszta też słaba) i wykasowałem błąd lamp error. Niestety tv po naprawie działa ok 2 min po czym wyłącza się podświetlenie i nie reaguje na pilota ani na przyciski na tv jak by zgasło podświetlenie i się zablokował. Po wyłączeniu zasilania i odczekaniu dłuższego czasu załącza się jakby nic go nie bolało i po 2 min to samo.
    W trybie serwisowym błędów brak, ciekawe co dalej.
    P.S.
    A cha przed wyłączeniem słychać jak by syczenie może nawet w okolicach inwertera.
    No i przed wymianą lamp nie dało się go uruchomić w trybie serwisowym bez zwarcia c7558 i działał max 30 sek, były błędy od lamp.
    To co zdążyłem zrobić to przelutowałem wszystkie wyprowadzenia trafo, wylutowałem i sprawdzałem wszystkie Mosfety wg metody ładowania bramki wszystkie mosy zachowywały się poprawnie czyli przełączają i zaświecają żaróweczkę ( 2 metody sprawdzania). Kondensatory nie spuchnięte.
  • Poziom 9  
    Panowie oprócz lamp, w jajo robił mnie styk w przekaźniku, jak był zimny było oki, po ok 2 min na styku robiła się przerwa ( gasło podświetlenie, dioda dalej na zielono no i brak reakcji na pilota czy klawisze na obudowie). Po wymianie przekaźnika wszystko oki, dziękuję za pomoc.

Temat do zamknięcia