Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech z625 inne satelity?

13 Paź 2017 21:32 675 12
 • Poziom 4  
  Witam. Jestem posiadaczem logitechow z625 i jestem ciekaw czy istnieje sposób by podłączyć do subwoofera inne głośniki (satelitki) niż te z zestawu. Widze, że jeden z nich jest podpinany przez czincza. Nie dało by rady zmienić go na jakąś inną ( lepszą) małą kolumienke?
 • Poziom 33  
  Można zmienić na inne pod warunkiem że nie będą miały impedancji mniejszej od tych z zestawu.
 • Poziom 4  
  Czy byłaby możliwość wytłumaczenia tego bardziej? Przepraszam ale jestem amatorem i nie znam się kompletnie.
 • Poziom 33  
  Jeśli głośnik w satelitce ma 6Ω lub 8Ω to kolumna zamiast niego nie może mieć mniej np. 4Ω bo przy głośniejszym graniu można uszkodzić wzmacniacz.
 • Poziom 43  
  Moim zdaniem gra nie warta świeczki,... To są głośniki komputerowe, i niczego lepszego nie uzyskasz. Po pierwsze - wytłumienie - w tych satelitach o takim pasmie i jakości niewiele zdziałasz nawet wypełniając wnętrze watą mineralna "pod korek". Inny głośnik... Jaki? W tej średnicy (rozumiem, ze chcesz wykorzystać obudowy z oryginału?) trudno znaleźć coś lepszego, a jeśli nawet to koszt takich (lepiej brzmiących) głośników może przewyższyć cenę zestawu.
  Z kolei gdybyś chciał zbudować od podstaw nowe satelity, to prócz kosztów również wiele nie zyskasz, bo mocy wzmacniacza, czy jego jakości nie zwiększysz.
  Reasumując - chcesz lepszej jakości - zmień sprzęt.
 • Poziom 4  
  Źle może wytłumaczyłem. Nie wymianę głośnika tylko satelitki. Przynajmniej jednej bo jest podpinana na czincz. Chciałbym podpiąć do tego subwoofera jakąś małą kolumienke która będzie miała lepsze tony średnie i wysokie.
 • Poziom 33  
  Masz jakieś kolumienki? Śmiało można podpiąć dwie, jedną do czincza, drugą w obudowie subwoofera zamiast głośnika w tej która służy za pilot.
 • Poziom 4  
  Nie mam kolumienek. Chciałbym się od was konkretnie dowiedzieć jaką mogę podpiąć. Chyba tylko jedną da radę bo tylko jedna jest na czincz. Druga ( ta którą służy za pilota) jest podpinana złączem podobnym do tego jak podłącza się monitor do komputera. Wystarczy mi zmiana jednej. Nie jestem wymagający. Chciałbym, żeby przynajmniej z jednej grały lepsze tony średnie i wysokie.
 • Poziom 33  
  Zobacz jaki głośnik siedzi w tej na czincz ile ma Ω. Kup kolumienki o takiej samej wartości, mogą być od jakiejś wieży. Drugą podłączysz bezpośrednio zamiast głośnika w tej z regulacją jeśli nie chcesz zaglądać do subwoofera. Wymiana tylko jednej nie ma sensu, nie będzie to grało przyzwoicie.
 • Poziom 4  
  Jak odłącze tego który jest pilotem to nie będę mieć czym regulować głośności. W grę chyba wchodzi chyba wymiana tylko jednego. Tego na czincz. Czy jak będzie jeden głośnik inny i drugi inny to coś się może stać?
 • Poziom 33  
  Tego z regulacją nie trzeba odłączać, wystarczy w środku odłączyć głośnik i podłączyć kolumienkę. Dwa różne głośniki to nie problem, tylko przy stereo wypadało by mieć dwie takie same kolumnienki. W przeciwnym razie czasami uszy krwawią jak się słucha :-)
 • Poziom 43  
  Kebsowne napisał:
  W grę chyba wchodzi chyba wymiana tylko jednego.
  OK, a co z odsłuchem stereo? Wszystko zostanie zaburzone. W wypadku muzyki kolumny (w tym wypadku monitorki) MUSZĄ być takie same. Co więc z tego, ze w jednej będziesz mieć więcej/lepiej brzmiące wysokie i średnie skoro scena dźwiękowa na tym ucierpi? Kombinacja która w efekcie da więcej szkody niż pożytku.
  Ale - oczywiście Twój wybór, jak chcesz możesz zamiast tej podłączyć inną kolumnę (byle, jak Kolega wyżej zaznaczył) oporność nie była mniejsza od oryginalnej. Sam zdecydujesz czy taki konglomerat będzie Ci odpowiadał...
 • Poziom 27  
  Kombinacja nie warta zachodu. We wzmacniaczu na wyjściu wbudowana jest zwrotnica odcinająca niskie tony i (o zgrozo) częściowo średnie. Wysokie tony może będą lepsze ale na średnich nic nie zyskasz.
  Miałem kiedyś podobny pomysł modyfikacji zestawu Microlab FC 530, jednak zmiana satelit nie spełniła moich oczekiwań i sprzedałem to w cholerę.