Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech z625 inne satelity?

Kebsowne 13 Oct 2017 21:32 789 12
 • #1
  Kebsowne
  Level 5  
  Witam. Jestem posiadaczem logitechow z625 i jestem ciekaw czy istnieje sposób by podłączyć do subwoofera inne głośniki (satelitki) niż te z zestawu. Widze, że jeden z nich jest podpinany przez czincza. Nie dało by rady zmienić go na jakąś inną ( lepszą) małą kolumienke?
 • #2
  osiniak75
  Level 34  
  Można zmienić na inne pod warunkiem że nie będą miały impedancji mniejszej od tych z zestawu.
 • #3
  Kebsowne
  Level 5  
  Czy byłaby możliwość wytłumaczenia tego bardziej? Przepraszam ale jestem amatorem i nie znam się kompletnie.
 • #4
  osiniak75
  Level 34  
  Jeśli głośnik w satelitce ma 6Ω lub 8Ω to kolumna zamiast niego nie może mieć mniej np. 4Ω bo przy głośniejszym graniu można uszkodzić wzmacniacz.
 • #5
  398216 Usunięty
  Level 43  
  Moim zdaniem gra nie warta świeczki,... To są głośniki komputerowe, i niczego lepszego nie uzyskasz. Po pierwsze - wytłumienie - w tych satelitach o takim pasmie i jakości niewiele zdziałasz nawet wypełniając wnętrze watą mineralna "pod korek". Inny głośnik... Jaki? W tej średnicy (rozumiem, ze chcesz wykorzystać obudowy z oryginału?) trudno znaleźć coś lepszego, a jeśli nawet to koszt takich (lepiej brzmiących) głośników może przewyższyć cenę zestawu.
  Z kolei gdybyś chciał zbudować od podstaw nowe satelity, to prócz kosztów również wiele nie zyskasz, bo mocy wzmacniacza, czy jego jakości nie zwiększysz.
  Reasumując - chcesz lepszej jakości - zmień sprzęt.
 • #6
  Kebsowne
  Level 5  
  Źle może wytłumaczyłem. Nie wymianę głośnika tylko satelitki. Przynajmniej jednej bo jest podpinana na czincz. Chciałbym podpiąć do tego subwoofera jakąś małą kolumienke która będzie miała lepsze tony średnie i wysokie.
 • #7
  osiniak75
  Level 34  
  Masz jakieś kolumienki? Śmiało można podpiąć dwie, jedną do czincza, drugą w obudowie subwoofera zamiast głośnika w tej która służy za pilot.
 • #8
  Kebsowne
  Level 5  
  Nie mam kolumienek. Chciałbym się od was konkretnie dowiedzieć jaką mogę podpiąć. Chyba tylko jedną da radę bo tylko jedna jest na czincz. Druga ( ta którą służy za pilota) jest podpinana złączem podobnym do tego jak podłącza się monitor do komputera. Wystarczy mi zmiana jednej. Nie jestem wymagający. Chciałbym, żeby przynajmniej z jednej grały lepsze tony średnie i wysokie.
 • #9
  osiniak75
  Level 34  
  Zobacz jaki głośnik siedzi w tej na czincz ile ma Ω. Kup kolumienki o takiej samej wartości, mogą być od jakiejś wieży. Drugą podłączysz bezpośrednio zamiast głośnika w tej z regulacją jeśli nie chcesz zaglądać do subwoofera. Wymiana tylko jednej nie ma sensu, nie będzie to grało przyzwoicie.
 • #10
  Kebsowne
  Level 5  
  Jak odłącze tego który jest pilotem to nie będę mieć czym regulować głośności. W grę chyba wchodzi chyba wymiana tylko jednego. Tego na czincz. Czy jak będzie jeden głośnik inny i drugi inny to coś się może stać?
 • #11
  osiniak75
  Level 34  
  Tego z regulacją nie trzeba odłączać, wystarczy w środku odłączyć głośnik i podłączyć kolumienkę. Dwa różne głośniki to nie problem, tylko przy stereo wypadało by mieć dwie takie same kolumnienki. W przeciwnym razie czasami uszy krwawią jak się słucha :-)
 • #12
  398216 Usunięty
  Level 43  
  Kebsowne wrote:
  W grę chyba wchodzi chyba wymiana tylko jednego.
  OK, a co z odsłuchem stereo? Wszystko zostanie zaburzone. W wypadku muzyki kolumny (w tym wypadku monitorki) MUSZĄ być takie same. Co więc z tego, ze w jednej będziesz mieć więcej/lepiej brzmiące wysokie i średnie skoro scena dźwiękowa na tym ucierpi? Kombinacja która w efekcie da więcej szkody niż pożytku.
  Ale - oczywiście Twój wybór, jak chcesz możesz zamiast tej podłączyć inną kolumnę (byle, jak Kolega wyżej zaznaczył) oporność nie była mniejsza od oryginalnej. Sam zdecydujesz czy taki konglomerat będzie Ci odpowiadał...
 • #13
  Sanjose
  Level 30  
  Kombinacja nie warta zachodu. We wzmacniaczu na wyjściu wbudowana jest zwrotnica odcinająca niskie tony i (o zgrozo) częściowo średnie. Wysokie tony może będą lepsze ale na średnich nic nie zyskasz.
  Miałem kiedyś podobny pomysł modyfikacji zestawu Microlab FC 530, jednak zmiana satelit nie spełniła moich oczekiwań i sprzedałem to w cholerę.