Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WTW86580SN/05 - Pompka, włącznik?

slyzaba 13 Paź 2017 21:46 345 2
  • #1 13 Paź 2017 21:46
    slyzaba
    Poziom 2  

Witajcie,

Od kilku dni pracuję nad naprawą suszarki Bosch. Zaczęło się od tego, że po kilku minutach wyłączała się wskazując na pełne sitko w pojemniku na wodę. Sitko było regularnie czyszczone więc to nie ta przyczyna. Elektroda wskazała, że to może być kwestia 'kudłów' w zbiorniku pompki. Rozkręciłem suszarkę i faktycznie - było tego mnóstwo, również na pływaku, na pompce, w zbiorniku etc. Wyczyściłem, sprawdziłem wszystkie wężyki - drożność w 100%. Skręciłem suszarkę (jakieś 50 śrubek :)), uruchomiłem. Nie wyłączała się już więc odgwizdałem sukces. Suszenie trwało, trwało i trwało... po kilku godzinach wyłączyłem sprzęt. Pojemnik na wodę był suchy jak pieprz...

Dziś rozkręciłem suszarkę ponownie - nalałem do pojemnika z pompą ciepła litr wody, włączyłem suszarkę, woda popłynęła poprawnie wężykiem. Coś mnie tknęło i nalałem wodę ponownie - tym razem pompka nie załączyła się, mimo, że pływak był naprawdę wysoko i musiał nacisnąć na włącznik pompy. Wyłączyłem suszarkę włączyłem - woda zaczęła się poprawnie pompować. Kiedy pompka wypompowała wszystko, dolałem wodę -> pompka już się nie włączyła. Co może być przyczyną? Pływak naciskający na przycisk jest czyściutki i podnosi się bez problemu po nalaniu wody (zdjąłem pokrywkę pompki, żeby to sprawdzić.

Jak sprawdzić element d41x switch (czy działa poprawnie? Tam jest przycisk, który naciska pływak pompki...
    Bosch WTW86580SN/05 - Pompka, włącznik?

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Paź 2017 21:56
    Lodxx
    Specjalista AGD

Najprościej sprawdzisz go multimetrem na pomiarze przejścia,diody.Jeżeli działa to miernik powinien piszczeć i wskazywać przejście.

0
  • #3 13 Paź 2017 22:22
    slyzaba
    Poziom 2  

Lodxx - dziękuję za info. Sprawdzę to.
    Czy ten mikroprzełącznik może być przyczyną takiego zachowania pompki?
    Zrobiłem przed chwilą jeszcze jedno doświadczenie - zdjąłem pokrywę pompki tak, żeby było widać śmigiełko. Włączyłem suszarkę. Pompka zaczęła sama pracować przez minutę czasu (za każdym razem tak robi). Potem pompka zatrzymała się samoistnie. Palcem naciskałem przycisk połączony z mikroprzełącznikiem, na który normalnie naciska pływak. Pompka nie reaguje, cały czas pozostaje wyłączona. Wyłączyłem suszarkę, włączyłem: pompka ponownie minutę pracowała, potem samoistnie wyłączyła się. Naciskanie na przycisk połączony z mikroprzełącznikiem niczego nie zmienia.

Czy powinno być tak, że za każdym razem jak naciskam na ww. przycisk to pompka startuje a jak go puszczam to zatrzymuje się? Czyli tak samo powinien działać z pływakiem - woda podnosi się, naciska na przycisk, pompka włącza się. Woda opada, zwalnia przycisk, pompka wyłącza się.

0