Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwersja z avi do mov z kodekiem photo-JPEG i w jakości hd

a11z1 13 Paź 2017 23:56 885 6
  • #1 13 Paź 2017 23:56
    a11z1
    Poziom 5  

Witam. Polećcie mi, proszę, program, który przekonwertuje avi na mov z kodekiem photo-JPEG w jakości hd. Może być płatny (byle nie za dużo). Z góry dziękuję.

0 6
  • Pomocny post
    #2 14 Paź 2017 00:51
    adamjk
    Poziom 25  

Np. darmowy Xmedia Recode 3.3.7.4, ale z photo JPEG to chyba przesada? Motion JPEG to rozumiem.

0
  • #3 14 Paź 2017 21:15
    a11z1
    Poziom 5  

Dziękuję za odpowiedź Adamjk. Niestety, musi być photo JPEG. Mam już dwa konwertery i w żadnym nie ma tego kodeka. Wypróbuję dzisiaj Xmedia Recode. Nie bardzo się na tym znam, więc gdyby były jeszcze jakieś pomysły, to bardzo proszę.

Dodano po 10 [godziny] 58 [minuty]:

Ściągnęłam ten program. Mov z kodekiem h264 wychodzi pięknie. Ale klient życzy sobie photo- jpeg, a jego nie mogę tu znaleźć (może ja powinnam go mieć w komputerze?). Jestem skłonna kupić jakiś nieduży program do obróbki wideo, byle by obsługiwał co najmniej HD i miał na wyjściu ten piekielny photo-JPEG. Pomóżcie.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Paź 2017 03:02
    adamjk
    Poziom 25  

Do kompletu darmowych programów jeszcze jeden:
    https://sourceforge.net/projects/vdfiltermod/
    Co prawda nie ma Photo-JPEG, ale za to ma Apple ProRes. Istnieje jeszcze QuickTime Player, który w wersji Pro potrafi wyeksportować *.avi do *.mov z kompresją właśnie Photo-JPEG. Pytanie tylko po co? Z technicznego punktu widzenia nie przyniesie to żadnego wzrostu jakości (bo po prostu nie może), natomiast przyniesie znaczny wzrost wielkości pliku. Przykładowo, przekonwertowałem QuickTime Playerem plik *.mp4 (130 MB, 30 min. wideo) do *.mov z najlepszą jakością i wyszło 5800 MB! Podobna wielkość wyszła z Apple ProRes.
    Rozumiem, że klient może być np. artystą i ktoś mu kiedyś powiedział o Photo-JPEG jako najlepszym kodeku, ale są chyba granice absurdu. Znalazłem również dyskusję na zbliżony temat https://forums.submit.shutterstock.com/topic/66489-convert-h264-to-photo-jpeg/ i końcowy post tego wątku wiele chyba tłumaczy.

0
  • #5 15 Paź 2017 22:43
    a11z1
    Poziom 5  

Adamjk, nawet nie wiesz, jak bardzo jestem ci wdzięczna za podjęcie tematu. Xmedia Recode jest lepszy od tego, który miałam (Total Video Conwerter). Ale z klientem się nie dyskutuje. Podobno łatwo jest modyfikować pliki photo-jpeg, a potem nagrać je w wybranym formacie. Skąd ściągnąłeś ten QuickTime Player Pro? Ja dzisiaj ściągnęłam wersję testową Vegas Movie 14. Nie otwiera plików rle ani avi, albo ja się na tym nie znam, albo to tylko wersja testowa. Ja robię animacje w avi bez kompresji i potem kompresuję do mov/ h264. Napisz proszę, gdzie znajdę ten QuickTime Player Pro.

0
  • #7 18 Paź 2017 20:30
    a11z1
    Poziom 5  

Dziękuję, pomogłeś.

0